Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám "elfojtani" az...

Hogyan tudnám "elfojtani" az anyai ösztöneimet?

Figyelt kérdés
Még csak 22 éves vagyok de már szeretnék babát de tudom hogy még nincs miből felnevelni anyagilag sem állunk még úgy hogy babánk lehessen meg a párom sem nagyon akar még aki 25 éves.De annyira rossz érzés nekem mindez mert akiket ismerek azoknak már mindnek van gyerekük meg tök irigy vagyok a kismamákra is.. Más van hasonló helyzetben? És egyáltalán normális érzés ez ilyen korban?
2012. okt. 11. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Rám kb. 25 évesen köszöntött ez az érzés, szinte FÁJT, amikor babakocsit tologató anyukát, nagy pocakos kismamát láttam...imádtam a bababoltokban, játékboltokban ténferegni, borzasztóan vágytam rá, hogy végre legyen gyerekem. Talán az is közrejátszott, hogy nagyon rosszul éreztem magam a munkahelyemen, és nagyon vágytam már mást csinálni, babázni inkább.... és hogy beláthatatlan ideig rá se kelljen gondolni a munkahelyemre.


Végül 4 évet kellett még várnom, 29 évesen született meg a kislányom, abban a pillanatban, ahogy a szülés után a karjaimba adták, minden pátosz nélkül mondhatom, hogy átfutott rajtam egy különleges érzés, valami olyasmi, hogy IGEN, értelmet nyert a sok vágyakozás, várakozás, itt van végre ez a csöppség, akit majd én is babakocsiban fogok tologatni, végre van kinek babaruhákat, játékokat venni. Persze ezt nem gondoltam így tüzetesen végig, ez csak egy pillanatnyi érzés volt.


Azóta született egy kisfiam is, és idén augusztusban (6,5 év után) visszaálltam dolgozni is, tehát véga az itthoni kánaánnak (ami sajnos nem is volt mindig felhőtlen kánaán), szalad az idő :-(

2012. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem még az is közrejátszott hogy gyakorlaton voltam a szülészeten is,és inkább azóta lángolt fel az érzés :)
2012. okt. 11. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!