Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért várja el tőlem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várja el tőlem, hogy olyan legyek, amilyen nem tudok lenni?

Figyelt kérdés

5 éves házasság, 3 éves (hamarosan 4) gyönyörű kisfiú, és gyönyörű otthon, karrier, élet. Mindketten túlhajszoljuk magunkat, ő egész életében a munkájába menekült, nem sokat csajozott, az évek alatt összespórolt pénzéből még csak lakást sem vett magának, ameddig össze nem házasodtunk. Én szintén imádom a munkámat, sőt kórosan munkamániás vagyok, viszont mintha ezt csak a házasság után vette volna tudomásul. Külső szemmel 5 éve tökéletesen boldogok vagyunk. Azonban belülről kicsit más a helyzet, mivel úgy érzem, hogy ketrecben akar tartani. Tavaly kezdődött az extrém féltékenysége (20 évvel idősebb nálam, bár mivel én 32 vagyok, így nem sokat számít, és így is elég fiatalnak néz ki). Viszont attól fél, hogy lelépek egy fiatalabbal, egy nála jobb pasival, hiába ültünk le százszor megbeszélni, illetve még párterápiára is elmentünk, nem enyhült, csak elfojtotta ezeket a félelmeit. Kiderült, hogy minden örömét bennem találja, és néha még a kisfiúnkra is féltékeny tud lenni. Nem tudom ezt hogyan elviselni, nem tudok egyszerre anya, feleség, és jó munkaerő is lenni. Végre eljöttek az ünnepek, ami nekem a pihenéssel egyenlő, ő viszont elvárta, hogy alvás, meg filmnézés helyett szexeljük át az ünnepeket, süssek nekik süteményeket, meg beszélgessünk a fa alatt. Ami a kisfiúnkat illeti: (nem volt tervezett, viszont mindennél jobban számít nekem) többet törődök vele, mint a férjemmel. A kettesben töltött időt felváltotta a játék, a szexet felváltotta a kiadós alvás, és mindezt úgy próbálom egyensúlyban tartani, hogy nem kevés időt kell a munkámmal is töltenem. Ha akad egy kis szabadidőm, a nyakamon van a papírmunka és a tovább képzések, amit most otthonról csinálok. A férjemnek is van elfoglaltsága, mégis zavarja, hogy minden mást csinálok, csak vele nem foglalkozom.

Mit tudnék tenni? A párterápián kiderült, hogy meglátta bennem 45 évesen az élete értelmét, és mindent nekem áldozott: házat vettünk, a nyaralásokat jobban élvezte ő, mint én, ő jobban várt az első gyereket, mint én, most pedig másodikat is akar. Ha azt mondom, hogy ez nem lehetséges, akkor én leszek az őrült. Nem vagyok képes elbírni az érzelmi kiszolgáltatottságát, pedig szeretem. És mivel szeretem, csak egyre nagyobb bűntudatom van, hogy rossz anya és rossz feleség vagyok.

Minden beszélgetés után megnyugtat, hogy teljesen rendben vannak a dolgok, utána ugyanúgy viselkedik, ahogyan eddig: féltékeny, akaratos, stb. (heti kétszer szexelünk, és még így is a szememre hányja, hogy szex helyett aludni akarok).


A mi családunk lett az a tipikus sztereotípia, ahol kívülről úgy tűnik, minden tökéletes, belül viszont nagyon sok megoldatlan konfliktusaink vannak. És nem tudok mit tenni, nem szeretnék elválni, mert szeretem őket. Tényleg én lennék a hibás? Más feleségek hogyan viselkednek? Eltérő céljaink vannak, ő család centrikusabb, mint én. Az elején pedig ugyanonnan indultunk mindketten, hasonló célokkal és vágyakkal, mégis megváltozott valami, nem vagyok már ugyanaz a szenvedélyes nő, akit megismert, és emiatt hibásnak is érzem magam.


2020. dec. 25. 21:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elolvastam mindet, a 19-esnek pedig azt üzenném, hogy már a megismerkedésünk előtt is az átlagnál magasabb fizetésre számíthattam (egy munkamániás nem az anyagi biztonságot keresi a párjában, hamarabb az érzelmit). Mindig ő volt a család centrikusabb, a kedvesebb, érzelmesebb, ami eddig nem zavarta, de úgy tűnik, hogy most olyan feleséget keres magának, aki mint egy rendes háziasszony mindig széttárja a lábát, ha a férj úgy kívánja, és feláldozza az álmait a családért. Már átvészeltünk egy nagyobb krízist, amiben sikerült kompromisszumra jutni - sokat utaztam a meló miatt, megesett, hogy 2 hétig is távol voltam, mert egy nagyon jó pozíciót kezdtem magamnak kiépíteni külföldön. De zavarta a távollét, úgyhogy meghátráltam, visszamondtam a lehetőséget. Ennek ellenére továbbra is folytatja a zsarolást, féltékenykedést, pedig a covid miatt ráadásul otthon is vagyunk négy fal között.

Tegnap kijelentettem, hogy nem lesz második gyerek, úgyhogy természetesen kicsapta a hisztit. Ezzel a viselkedéssel csak azt éri el, hogy én leszek a férj a hazásságban.

2020. dec. 26. 08:55
 22/30 anonim ***** válasza:
29%
Minek szültél gyereket? Neked nem való. A gyereknek is érdeke hogy ápold a kapcsolatot az apjával. De neked minden más fontosabb.
2020. dec. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Nem volt tervezett gyerek, és soha nem fordult volna meg a fejemben, hogy elvetessem.

Úgy tűnik, most már nekem is egyéni terápiára kell mennem, mert megöl a bűntudat, hogy rossz anya vagyok, amiért a munkám is fontos.

2020. dec. 26. 09:15
 24/30 anonim ***** válasza:
90%

Az egyéni terápia jó ötlet, mert egyedül már nem látod át, hogy hol a probléma.

A férjed sajnos pont úgy viselkedik, mint egy nagy gyerek, aki féltékeny a kistesóra. Ő akkor látja, hogy szereted, ha vele is anyáskodsz: babusgatod, főzöl neki, sütit sütsz.

Normális esetben egy férj büszke a felesége sikereire, örömmel látja, ha gondozza a közös gyereket.

Te úgy érzed, hogy te leszel lassan a férj. Nem. Te leszel az ő anyukája, akinek meg kell osztania magát a két gyerek közt, aki pátyolgatja a kis lelkivilágát, aki biztosítja az érzelmi biztonságot, aki támogatja őt mindenben, mert ez az anyák dolga.

Csak hogy értsed: nálunk a családi programokat a férjem is élvezi. Együtt megyünk a gyerekekkel, ő is fegyelmez őket, ő is törli az orrukat, együtt ülünk le homokvárat építeni, és büszke a gyerekre, ha új dolgot tanul. A te férjed hogy viselkedne? Lefogadom, hogy duzzogva ülne a padon, hogy tud a gyerek egyedül homokozni, inkább menj oda hozzá, és vele beszélgess, mert unatkozik. Nyertem?


Ezért érzed magad ennyire leterhelve, ettől szakadsz ketté. VAGY a gyerek, VAGY a férjed, meg kell osztanod magad kettejük között. Ahelyett, hogy a két szülő együtt a gyerekkel, feleződik a teher, és több idő jut csak egymásra, miközben a hármasban töltött minőségi idő erősíti a családot.

2020. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi, jó dolgokat írsz. Azonban segít a nevelésben, szereti a fiát, sok apás program van, főleg, amikor tavaly külföldön dolgoztam. Akkor lényegében csak ketten voltak, meg a nagymama.

Nem értem, hiszen már a gyerek megszületése előtt is ismert, tudta, hogy mennyire célorientált vagyok. Annyi különbséggel, hogy szerelmesek voltunk/voltam. Ő még lehet mindig az, én viszont már két lábbal a földön járok, és az utóbbi zavarhatja.

2020. dec. 26. 14:21
 26/30 anonim ***** válasza:
26%
Az egy dolog, hogy valaki szereti a munkáját, de hogy elutazgat gyerek mellől akár napokra/hetekre az önzőség, és nagyon is meg tudom érteni a férjet is.
2020. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%
#26: Hagyjuk már ezt a balkáni mentalitást, hogy az apa mehet üzleti útra, az anya nem, mert ha nincs a gyerek élete első 10 évében a se.ggében, akkor xaranya.
2020. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

19 én is az átlagnál jobban keresek, de valljuk be a család mindenképp nagyobb biztonság, hisz ha bármi van, ott a másik.

De igen,a fő baj, hogy lett egy állítólag véletlen gyereketek. mert itt nem a ferjeddel van igazából szerintem problémád, hanem a családos lettel. Szerintem megprobalod csak ravetiteni ezt, meg martirkodni.

Sajnálom egyebkent a helyzetet mert erre nehez lesz mindenki számára kényelmes megoldást találni. Sőt talán kényelmes nincs is, csak olyan ahol áldozatot kell hozni, és a legtöbbször a család van feláldozva. De őszintén kívánom neked és a csaladodnak a legjobbakat!

2020. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
55%

"De zavarta a távollét, úgyhogy meghátráltam, visszamondtam a lehetőséget. "


Ha ő lenne a családcentrikusabb, ahogy állítod, nem te hátráltál volna meg, hanem ő vett volna ki fizetés nélküli szabadságot, hogy kísérhessen a külföldi utadon.

Amit leírsz róla, nem a családcentrikusságról árulkodik, hanem valamiféle parancsnoktermészetről és hogy őt szolgálják ki.

Aki családcentrikus, az ellenkezőleg: ő a kiszolgáló.

2020. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
55%

Kepzeld el az eletedet kettesben a kisfiaddal (a 4 evessel:))...


Szerintem tetszene neked, es ez ertheto is.

2020. dec. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!