Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért várja el tőlem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várja el tőlem, hogy olyan legyek, amilyen nem tudok lenni?

Figyelt kérdés

5 éves házasság, 3 éves (hamarosan 4) gyönyörű kisfiú, és gyönyörű otthon, karrier, élet. Mindketten túlhajszoljuk magunkat, ő egész életében a munkájába menekült, nem sokat csajozott, az évek alatt összespórolt pénzéből még csak lakást sem vett magának, ameddig össze nem házasodtunk. Én szintén imádom a munkámat, sőt kórosan munkamániás vagyok, viszont mintha ezt csak a házasság után vette volna tudomásul. Külső szemmel 5 éve tökéletesen boldogok vagyunk. Azonban belülről kicsit más a helyzet, mivel úgy érzem, hogy ketrecben akar tartani. Tavaly kezdődött az extrém féltékenysége (20 évvel idősebb nálam, bár mivel én 32 vagyok, így nem sokat számít, és így is elég fiatalnak néz ki). Viszont attól fél, hogy lelépek egy fiatalabbal, egy nála jobb pasival, hiába ültünk le százszor megbeszélni, illetve még párterápiára is elmentünk, nem enyhült, csak elfojtotta ezeket a félelmeit. Kiderült, hogy minden örömét bennem találja, és néha még a kisfiúnkra is féltékeny tud lenni. Nem tudom ezt hogyan elviselni, nem tudok egyszerre anya, feleség, és jó munkaerő is lenni. Végre eljöttek az ünnepek, ami nekem a pihenéssel egyenlő, ő viszont elvárta, hogy alvás, meg filmnézés helyett szexeljük át az ünnepeket, süssek nekik süteményeket, meg beszélgessünk a fa alatt. Ami a kisfiúnkat illeti: (nem volt tervezett, viszont mindennél jobban számít nekem) többet törődök vele, mint a férjemmel. A kettesben töltött időt felváltotta a játék, a szexet felváltotta a kiadós alvás, és mindezt úgy próbálom egyensúlyban tartani, hogy nem kevés időt kell a munkámmal is töltenem. Ha akad egy kis szabadidőm, a nyakamon van a papírmunka és a tovább képzések, amit most otthonról csinálok. A férjemnek is van elfoglaltsága, mégis zavarja, hogy minden mást csinálok, csak vele nem foglalkozom.

Mit tudnék tenni? A párterápián kiderült, hogy meglátta bennem 45 évesen az élete értelmét, és mindent nekem áldozott: házat vettünk, a nyaralásokat jobban élvezte ő, mint én, ő jobban várt az első gyereket, mint én, most pedig másodikat is akar. Ha azt mondom, hogy ez nem lehetséges, akkor én leszek az őrült. Nem vagyok képes elbírni az érzelmi kiszolgáltatottságát, pedig szeretem. És mivel szeretem, csak egyre nagyobb bűntudatom van, hogy rossz anya és rossz feleség vagyok.

Minden beszélgetés után megnyugtat, hogy teljesen rendben vannak a dolgok, utána ugyanúgy viselkedik, ahogyan eddig: féltékeny, akaratos, stb. (heti kétszer szexelünk, és még így is a szememre hányja, hogy szex helyett aludni akarok).


A mi családunk lett az a tipikus sztereotípia, ahol kívülről úgy tűnik, minden tökéletes, belül viszont nagyon sok megoldatlan konfliktusaink vannak. És nem tudok mit tenni, nem szeretnék elválni, mert szeretem őket. Tényleg én lennék a hibás? Más feleségek hogyan viselkednek? Eltérő céljaink vannak, ő család centrikusabb, mint én. Az elején pedig ugyanonnan indultunk mindketten, hasonló célokkal és vágyakkal, mégis megváltozott valami, nem vagyok már ugyanaz a szenvedélyes nő, akit megismert, és emiatt hibásnak is érzem magam.


2020. dec. 25. 21:05
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

8-as: a párterapeutánk is azt mondta, hogy egyéni terápiát kellene vállalnia, mert így nehéz lesz haladni.

Vannak mély beszélgetéseink, de elfojt mindent és ugyanúgy viselkedik, ezért kellene neki pszichológus. Viszont úgy elég nehéz, ha meggyőződése, hogy én vagyok "a hibás, érzéketlen, aki már kiszeretett belőle, és keres magának egy jobbat".


És igen, tudta, hogy imádom a munkámat, így vett el feleségül. Legutóbb úgy fogalmazott "gyűlölöm, hogy az első a gyerek, a második a munka, és a harmadik pedig én". Ez igaz lehet valamennyire, viszont kiprovokálta a viselkedésével, hogy a papírmunkába menekülök.

2020. dec. 25. 21:46
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén sajnállak, kérdező.

A férjed egy tipikus önző bunkó, aki nem félti a saját gyerekét, ezért MINDENT a feleségnek kell a nyakába venni, utána meg hápog hogy ő a második.

Gondolom ha hallgatná hogy a gyerek retteg és zokog a rémálma után, simán folytatná a szexet, nem zavartatná magát. Tipikus.

Ezért vagyok a gyerekszülés ellen. Csak akkor derül ki hogy milyen a másik, amikor már késő.

2020. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy vénül, úgy megy el az esze.
2020. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
47%
És miért szüntél meg nő és feleség lenni? Nem kívánod a férjed? Nem vágysz a szexre vele? Szerintem valahol jogos a problémája, hogy elhanyagolod őt.
2020. dec. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azért ezt nem hívnám, "megszűnt nő és feleség lenninek":


"Végre eljöttek az ünnepek, ami nekem a pihenéssel egyenlő, ő viszont elvárta, hogy alvás, meg filmnézés helyett szexeljük át az ünnepeket, süssek nekik süteményeket, meg beszélgessünk a fa alatt."


Miért nem a férj kényeztette a feleségét, ha ennyire ráért? Tipikusan a túlvállalás áldozata a feleség, akkor nem az a megoldás, hogy majd még a férjét is körülugrálja.


Látszik, hogy mikor megtartották a gyereket, máshonnan gondolták rá felszabadítani az erőforrást, a feleség a párkapcsolatukból szerette volna kivenni a szükséges energiát, a férj pedig úgy gondolta, hogy majd a feleség beáldozza a karrierjét. Igazán most már nincs könnyű megoldás, de az biztosan nem viszi előrébb a probléma megoldását, hogy a másikat elkezdem hűtlenséggel meg kiszeretéssel vádolni, meg azzal, hogy megszűnt nő és anya lenni.

2020. dec. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%
20 év van köztetek. Már nem érzi magát annyira nyeregben és emiatt birtokolni akar. Sajnos ez van ha közel apád korabeli pasashoz mész hozzá.
2020. dec. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne párterápiára menjetek, hanem külön terápiára. Nem normális, hogy miket követel tőled.
2020. dec. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Be kéne látnia, hogy túl sokat követel tőled, 3 embernek is sok, amit csinálsz.

Ki kell szervezni bizonyos munkákat, ha jó karrieretek van, mért nincs bejárónő, bébiszitter, stb.?

Az is opció, hogy ő csináljon meg több dolgot és adjon le a saját karrierjéből ennek érdekében.

2020. dec. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem pedig az a baj, hogy tudat alatt kivaalsztottad magadnak Mr. Anyagi Biztonságot, most hogy már megvan az anyagi biztonság, kipipaltad a hazassag-gyerek kombót, csak magaddal torodsz. Persze azt hiszed, törődsz a gyerekkel is, de az is csak a saját oromodre (o a mindened), egyébként csak a karriered és a saját programjaid érdekelnek, a parkapcsolatodba már csak a kötelező minimumot vallalod.

Sajnálom a férjed hogy olyan balek volt, hogy elhitte, hogy majd 50 évesen felszed egy fiatalabb kis csajt aki majd élete értelme lesz.

Mindketten illuziokba ringattatok magatokat, és szerintem ezt nagyon rossz lehet felismerni, a kérdés csak az valóban, hogy te össze akarod majd tartani ezt a családot, vagy majd úgy gondolod jár neked a boldogság és lelecelsz, hogy legalább a ferjeddel ne kelljen foglalkozni.

2020. dec. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
30%
Na igen, a jóval fiatalabb punci eltudja venni a vén kujonok eszét. Itt az eredmény. Megérdemli a férjed. Mégis mit gondolt, amikor elvett egy lánya korú nőt?
2020. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!