Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A covid miatt tönkremehet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A covid miatt tönkremehet egy házasság?

Figyelt kérdés

Férjem és én másképp viszonyulunk a covidhoz. Én próbálok mindent megtenni hogy ne szedjem össze, vagy ha mégis legalább ne nagy dózisban. Van nem is egy krónikus betegségem. Férjemnek nincs.

Eleinte ő is nagyon vigyázott, betartotta a dolgokat amit mondtak a tévében. Újabban viszont lazább lett, pont mikor nagyon sok a beteg. Folyton rá kell szólnom hogy például töröljük át fertőtlenítővel a dolgokat amik esetleg vírusosak lehetnek, hiszen kintről lettek hozva. Ez már nagyon sok vitát szült. Türelmetlen, nem tetszik neki az állandó odafigyelés a tisztaságra. Két hete idős szüleit is meglátogatta, bent volt náluk maszk nélkül. Szerintem ez is felelőtlenség. Most még jönnek az ünnepek, én nem szeretnék rokont látogatni inkább eltolnám, ha már megkaptam az oltást akkorra, regisztráltam rá. Férjem lekicsinyli ezt az egészet, azt mondja ha elkapjuk akkor el. És ideges hogy minek foglalkozom vele. Én mostanában megutáltam őt amiért nem képes felelősen gondolkozni és viselkedni, nem bírja ki azt az 1-2 hónapot. Hiszen utána csak jobb lesz már a helyzet. Férjemként azt gondolnám vigyáznia kellene az egészségemre, ahogy én is vigyázok az övére.

A folyamatos vitáink miatt kezdek teljesen elhidegülni tőle és már nem tisztelem. Ti hogy látjátok melyikünk a hibás ebben?


2020. dec. 10. 10:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Lehet okoskodni, de a covid olyan dolog, ami még nem volt. Egy globális apokalipszis. Persze, hogy okozhat gondokat egy kapcsolatban is. Meg kell tanulni kezelni, és ez valakinek könnyebben megy, valakinek kevésbé.


Szerintem a kulcs az arany középút.

Egyfelől maszk kell, találkozásokat lecsökkenteni, nyilvanos helyeket kerülni. (én szigorúbb szabályokat is hoznék, mint a kormány)

Másfelől viszont nem szabad engedni a nyomásnak, hogy ez kihasson a mentális egészségünkre. Nem lehet pánikban élni. Egy kicsit kevesebb stresszel kell hozzáállni.

2020. dec. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!