Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A covid miatt tönkremehet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A covid miatt tönkremehet egy házasság?

Figyelt kérdés

Férjem és én másképp viszonyulunk a covidhoz. Én próbálok mindent megtenni hogy ne szedjem össze, vagy ha mégis legalább ne nagy dózisban. Van nem is egy krónikus betegségem. Férjemnek nincs.

Eleinte ő is nagyon vigyázott, betartotta a dolgokat amit mondtak a tévében. Újabban viszont lazább lett, pont mikor nagyon sok a beteg. Folyton rá kell szólnom hogy például töröljük át fertőtlenítővel a dolgokat amik esetleg vírusosak lehetnek, hiszen kintről lettek hozva. Ez már nagyon sok vitát szült. Türelmetlen, nem tetszik neki az állandó odafigyelés a tisztaságra. Két hete idős szüleit is meglátogatta, bent volt náluk maszk nélkül. Szerintem ez is felelőtlenség. Most még jönnek az ünnepek, én nem szeretnék rokont látogatni inkább eltolnám, ha már megkaptam az oltást akkorra, regisztráltam rá. Férjem lekicsinyli ezt az egészet, azt mondja ha elkapjuk akkor el. És ideges hogy minek foglalkozom vele. Én mostanában megutáltam őt amiért nem képes felelősen gondolkozni és viselkedni, nem bírja ki azt az 1-2 hónapot. Hiszen utána csak jobb lesz már a helyzet. Férjemként azt gondolnám vigyáznia kellene az egészségemre, ahogy én is vigyázok az övére.

A folyamatos vitáink miatt kezdek teljesen elhidegülni tőle és már nem tisztelem. Ti hogy látjátok melyikünk a hibás ebben?


2020. dec. 10. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Az oltással még várnék a helyedben...nem tudni mik lesznek a mellékhatások és egyebek.

Valószinű az van nala is mint a legtöbb embernél,hogy nem veszik már komolyan.Te meg lehet túl komolyan veszed és túl erőszakosan akarod rábeszélni.

2020. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a kettőtöket megértelek, egyszerre vagytok hibásak mind a ketten, és nem hibás egyikőtök sem. Szerintem te kicsit túlzásba viszed, azért minden egyes dolgot átfertőtleníteni, csak mert kintről jött be, lehet, hogy túlzás. Ha neked ez ennyire fontos, akkor ezt a részét vállald át te teljesen, ne az ő idegeit feszegesd még jobban. A párodnak pattanásig vannak feszülve az idegei, belefáradt ebbe az egészbe, nincs hol kieresztenie a gőzt, és valószínűleg egyetlen komoly eset sincs a közelében, ami miatt a saját bőrén érezné a problémát.

Viszont érthető, hogy te a krónikus betegségeiddel biztosra akarsz menni, és félsz. De biztosan te is türelmetlen vagy vele, ahogy ő is veled, és valószínűleg egyikőtök sem úgy beszél a másikkal, vagy áll úgy a másikhoz, ahogy azt megérdemelnétek.


Amit én tudok javasolni, hogy üljetek le indulatok nélkül beszélni. Ne egymást hibáztassátok, ne egymáson verjétek le a külvilág okozta feszültséget, hanem keressetek beszéljetek az érzéseitekről. Te beszélj őszintén arról, hogy félsz, hogy stresszelsz, hogy nagyobb esélyed van, hogy komoly legyen, ha elkapod, és az ő életét is félted. Ahogy ő is mondja el, benne mi zajlik le, miből van elege ennyire. És keressetek valami közös megoldást, ami mindkettőtöknek megfelel. És keressetek valami módot arra, hogy a bennetek gyülemlő feszültséget le tudjátok vezetni. És tényleg törekedjetek arra, hogy beleképzeljétek magatokat a másik helyzetébe. Pl. ha te amúgy is otthonülős vagy, akkor neked nem jelent akkora életmódbeli változást, de ha ő az a fajta ember, aki mindig menne valahova, emberekkel vegyülne, akkor ez neki óriási stresszforrás. Ahogy ő is értse meg, hogy te beteg vagy, mert ha ő full egészséges, akkor nyilván nehezebben azonosul a te problémáddal.

2020. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Elvileg ugye mindenkinek saját magának kell eldöntenie, milyen kockázatokat vállal fel. A COVID-ban az a nehéz, hogy nem egyszerűen magunkra nézve vállalunk vagy nem vállalunk kokcázatot, hanem mi vagyunk a kockázat másokra nézve.

Az teljesen egészséges reakció, hogy elhidegülsz tőle, mert számodra nézve életveszélyes kockázatnak látod őt.

Ahogyan #2 mondja, itt nincs végső igazság, hanem le kell ülni és valami közös nevezőre jutni, ill. olyan megoldást találni, ami révén a férjed ki tudja elégíteni az igényeit anélkül, hogy a te egészséges élethez való igényedet semmibe vegye. Pl. Lehet karásonyi családi ebéd helyett közös családi séta a szabadban, maszkkal. De azt is meg lehetne fontolni, hogy erre a pár hónapra szétköltöztök (azaz karanténba helyezed magad), ha van erre lehetőség.

2020. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem természetes hogy férfiként a feleségem biztonságát énnekem kell garantálni..

Persze ma már ebben a gender PC világban ez egy tabutéma, de attól még biológiailag a nő a gyengébb, tehát a férfi tartozik nagyobb áldozattal iránta.

Mint ahogy nem hagyom hogy megszakadjon cipelés közben vagy nem küldöm ki a farkasok közé az erdőbe éjjel, szerintem az is elvárható, hogy a COVIDdal se fertőzzem össze.


Egyébként amiket leírtál, fertőtlenítés meg h kevesebb találkozó, olyan apróságok h érthetetlen ebben hogy nem lehet most az egyszer áldozatot hozni.


Tönkremehet így, de sztem nem a COVID az oka.

2020. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket. Én magam szoktam fertőtleníteni amit szükségesnek látok, nem férjem terhelem vele. De ehhez is beszól hogy már elege van mit foglalkozok vele. Biztosan elege van már, de az én idegeim is kivannak. Nem elég ennyiszer a tisztítással foglalkozni, még csesztetve is vagyok érte. Nem tudunk a környezetünkben betegről. Ennek ellenére nagyon sokan vannak kórházban, nem tudni ki lesz a következő. Sokszor mondtam már neki hogy rám veszélyes a vírus. Őrá nyilván nem, az is igaz jóval társaságkedvelőbb is mint én. Azért nekem is stresszes mostanában vele a lakásban szinte bezárva. Főleg így hogy hibáztatjuk egymást.

Amit 3-as javasol nem működik, ő a rokonokkal való családi karácsonyt ki nem hagyná. Annak ellenére hogy kértem halassza el, hiszen lehetséges pont ott szedi össze a covidot és tesz engem súlyos állapotba. Nem tudunk szétköltözni, nincs hova. De férjem ki is akadna egy ilyen javaslaton.

2020. dec. 10. 14:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem a covid miatt megy tönkre, hanem amiatt, hogy a férjed semmibe vesz téged. Ez eddig is így volt, csak most látványos. Lapát.
2020. dec. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, és gyakori, hogy ezekben az időszakokban előkerülnek a régi, el nem feledett sérelmek, és a vége nagy cirkuszok. Az első hullámnál már külföldi országokban megfigyelhető volt ez, nálunk is megjelenik...
2020. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi az amit fertőtlenítesz,hogyan?

Nézd,nem tudom,a férjed bejár- e valahova dolgozni,de sztm ott nagyobb eséllyel összeszedi,mint idős szüleinél..

2020. dec. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy férjed szertné oltatni magát?
2020. dec. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azokat a dolgokat fertőtlenítem amit kintről hozunk a házba. Amin esélyes hogy rajta a vírus,akár azért mert például vásárlás után fogdostuk.

Karácsonyozni a tágabb rokonokkal akar, amiben vannak fiatalok is.

Nem akarja oltatni magát.

2020. dec. 11. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!