Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kinél hogy működik a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinél hogy működik a közös kassza? Mesélnétek róla egy kicsit?

Figyelt kérdés

Szóval eddig senkivel nem voltam közös kasszán, szüleim példáját látom csak, de nekem ez az egész furcsa. Azt látom hogy a házasok közös kasszán vannak és el sem tudom képzelni hogy náluk hogy működnek a számlák fizetése, ha szükség van valamire csak kiveszik a közösből? Remélem segítetek egy kicsit belelátni.


Szitu a következő, férjemmel szüleimnél élünk, nem beszéltünk eddig közös kasszáról, ügyet nem csináltunk a pénzből. Ha kellett valami megvettük magunknak, vagy megajándékoztuk egymást (én csak akkor engedtem hogy vegyen nekem valamit ha az hasznos és szükséges, de én ha megtehetem minden vackot megvennék neki:D). Sajnos többször voltam munkanélküli, ezért is nem éreztem úgy hogy fair lenne közös kasszán lenni hisz én semmivel nem járulok hozzá.

Inkább lemondtam a dolgokról, de nem kértem pénzt pl. sem fodrászra sem körmösre. Úgy vagyok vele hogy ezek az én igényeim és ne más fizetéséből költsek rá, hiszen azért Ő dolgozott meg, nem Én.


És tudom hogy ez másoknak furcsa, és én is kezdem azt érezni hogy lassan át kellene állni a közösre, hiszen ha elköltözünk akkor az az élethelyzet "megköveteli".


2020. nov. 13. 10:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Minden bevételt közösnek tekintünk.

Az egyik fizetés a megêlhetésünk ( számlák, bevásárlások, szórakozás), a másik fizetés gyűlik mióta együtt élünk (9,5 éve), és az a közös megtakarításunk. Ennyi. Nem fillérezgetünk, nincs enyém tiéd. Mi pénzünk van.

2020. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Örökké van itthon elég pénz. Én dolgozom feleségem nem.
2020. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi meglehetősen hamar a közös kassza melett döntöttünk, mert nem láttuk értelmét egyébként a házasságnak (ami egyébként jogilag is vagyonközösség).


Nálunk 2 főbb bankszámla van, a feleségemé és az enyém. A feleségem számlájáról fizetjük a mindennapi kiadásokat (vásárlás, lakbér, rezsi, stb.) az én teljes fizetésem meg megtakarításra kerül, lakásra gyűjtünk.


A nagyobb kiadásoknál természetesen megbeszéljük a dolgokat, vannak néha viták is, de szerintem jól működik, megvan a bizalom szerencsére, bár én spórolósabb vagyok, mint a feleségem.

2020. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Örömmel olvasom, hogy sokan meg tudják oldani a pénzügyeiket közös kasszával. Fentebb írtam, hogy mi is. Szívmelengető, hogy (pl. a 13. válaszolóék) megélnek egyikük fizetéséből a másikét összegyűjtik lakásra.

Jól teszik.

Erről jut eszembe egy sztori, bár nem függ össze a közös kasszával, de talán megéri elolvasni:

Pénztárnál álltam sorban, előttem fizetett egy férfi. Visszakapta, ami visszajárt, aztán elővett a zsebéből egy tokot, amiben 5 darab 200 forintos volt. Felajánlotta beváltásra a pénztárosnak, aki ezt örömmel tette. A fizető férfi elmondta (ez még Covid előtt volt, tehát mindent hallottam közelről), hogy amikor 200 forintos jut hozzá, azt félre teszi és mindig beváltja. Előző karácsonyra összejött nekik annyi, hogy minden unokájuknak tudtak adni még 10-ezer forintot. Azóta én is így teszek és összejött bő 40-ezer. Mindenkinek ajánlom.

2020. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk úgy, hogy én fizetek neki, ő fizeti a számlánkat, én pedig sorban szülöm neki a gyerekeket. Nagy családot akar 😉
2020. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!