Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza esetén van olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza esetén van olyan is, hogy a férj fizetése a felesége számlájára érkezik? Ez rossz ötlet vagy, ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 19:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én a feleség vagyok. Tavaly házasodtunk, utána besétáltunk a bankba, ott mondták h ez a helyzet. Mivel az én számlámhoz hitel is van, ezért azt nem lehetne megszüntetni, csak a férjemét.

Férjem viszont kiakadt, h nem az ő nevén lesz a számla.

Azóta nem is foglalkoztunk a dologgal, most újra előjött az ötlet, h közös számla kéne.

Az utalgatást próbáltuk de az se volt jó. Ha hó végén volt h nekem kellett visszautalni, mert az ő pénze előbb fogyott el, és akkor már duplán vesztettünk az utalási díjakon. Viszont amikor megkérem bevásárlás előtt h utaljon, elfelejti, és akkor meg ott állok h nem tudok fizetni a boltban.

2020. nov. 1. 20:39
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Micsoda problemak. Szerintem az lenne a legegyszerubb, ha kapnal egy tarskartyat a szamlajahoz. Oszt akkor, ha a boltban tul sok csirkefarhatat vettel, fizetnel azzal.
2020. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Nektek pénzügyi tudatosság kellene, esetleg egy új állás, nem közös számla.

Dolgozó, felnőtt emberek vagytok, hó végén mindketten mégis el tudtok oda jutni, hogy nincs egy vasatok sem.

Készpénz megoldás lehet, mindketten felveszitek a havi 150-et ingyen és egymás kezébe nyomjátok, ha szükséges. Ingyen.

2020. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
31%
#13 Jol beszeltel. Azt is tedd hozza, hogy ami nem kellene nekik az pedig a hitel...nem is ertem, hogy lehet hitelre hazasodni.
2020. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Dolgozó, felnőtt emberek vagytok, hó végén mindketten mégis el tudtok oda jutni, hogy nincs egy vasatok sem."


Nekem van megtakarításom. Viszont nem szeretek hozzá nyúlni (értelemszerűen). Azért hitellel nehéz kimatekozni, hogy maradjon hónap végére. És nem farhátat veszünk, hanem olyan dolgokat amiket a férjem szeret, szóval ha magamra költenék csak, fele ennyiből jönnék ki.

Neki viszont nincs megtakarítása, és van h lenullázza a számláját.


Készpénz volt a megoldás egy ideig, de már elegem van belőle. Mostanában amúgyse előnyös készpénzzel fizetni...

2020. nov. 1. 20:50
 16/22 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk van 1 közös meg 2 saját számla. Közös dolgok mennek a közös számláról (havonta átnézzük a kiadásokat) többi megy a magánból.
2020. nov. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudtok megegyezni a költekezést illetően, akkor mindegy, hogy kinek a nevén van a számla, úgyis problémát fog okozni. Először le kellene ülni és átnézni, hogy mire megy el annyi pénz, hogy hónap végére már nem jut, és meg kell nézni, hogy ebből mi az, ami nélkülözhető. Ki kell tűzni egy célt, hogy mennyit szeretnétek félretenni, és nem mindenáron addig költeni a pénzt, amíg van. A házasságban minden bevétel közös, és elvileg a céljaitok is azok, tehát mindegy, hogy kinek a számláján ül a pénz. Kérhettek társkártyát mindkettőhöz, és akkor nem kell átutalni, ha az egyikről többet költöttetek.
2020. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ez így működik tizensok éve. Mindkettőnknek kártya, és banki intézésre jogosultság. Netbank csak nekem, de azt én is szoktam intézni, persze mindketten tudjuk, hogy állunk a számlán.

40N

2020. nov. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Van már gyereketek? (Mármint a férjeden kívül.) Ha nincs, sürgősen válj el amíg nem késő, mert egy kártékony élősködőhöz mentél hozzá.
2020. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, házasságban úgyis vagyonközösség van. Annak a számlájára érdemes tolni a pénzt, ahogy kényelmesebb/praktikusabb.
2020. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!