Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Manapság külön vagy közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság külön vagy közös kasszán vannak a házasok?

Figyelt kérdés

Le vagyok maradva a közös kasszánál, és el sem tudom képzelni, hogy én másképp éljek majd a társammal. Jó, még a lakás lehet különböző tulajdonarányú, de ezután mindent dobnék a közösbe, hisz együtt éljük az életünket. Lehet, hogy a társam kevesebbet keres nálam, de nekem nagyobb igényeim is vannak, ami által többet költök. Viszont ő többet foglalkozik a gyerekekkel, vezeti a háztartást, és emiatt nem vált "munkamániássá" és nem lépett feljebb a ranglétrán. Vagy szimplán olyan végzettsége van, ami által minimálbérnél nem keres jobban.


Szerintem az, hogy valaki tartogatja magának a pénzét azt jelzi, hogy nem bízik egy hosszútávú közös jövőben. Azon aggódik, hogy majd váláskor fele-fele arányban kell osztozni, holott ő többet vitt a kapcsolatba. Viszont ismerősi körben is hallottam, hogy nem közösködnek, még akkor sem, ha az egyik félnek nagyon jól menő vállalkozása van és megengedhetné magának, hogy ne csak magára költsön. Én el nem tudnám képzelni, ahogy tervezzük a nyaralást, és mindenki a saját pénzéből foglalja az utat. Vagy hogy a társamnak 10 milliós autója van, én pedig biciklizek.


Ti hogyan vélekedtek ebben a témában, és mit alkalmaztok a házasságotokban? Ragaszkodott valamelyik fél valamelyik megoldáshoz, de meg tudtátok győzni az ellenkezőjéről?


2020. okt. 5. 00:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Örökség, vagy abból vett értéktárgy házasságban sem lesz a közös vagyon része. Akkor sem, ha az öröklés a házasság ideje alatt történik.

Természetes, hogy ilyenkor nem írat az ember a másikra semmit, ebben egyetértek veled, utolsó (10-es).

2020. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

De ami már amúgy is a tied, azt nem kell ráírni, nem ez a közös kassza. Számomra viszont furcsa az a gondolat, hogy együtt élünk, és akkor ilyenek vannak, hogy az "én pénzemből" vettem ezt meg azt. Nekem eleve nincs "én pénzem". Onnantól, hogy összeköltöztünk, közös a pénz, és közösen szerzünk meg dolgokat. Ez nem vonatkozik arra, ami már előtte is az enyém volt (jogilag sem egyébként).

Pl nekünk házunk úgy lett, hogy az önerő nagyobb részét szigorúan véve én adtam, mert többet keresek, ezért a megtakarítás nagyobb része nyilván tőlem származik, ha nagyon külön akarjuk választani (de mondjuk mi nem szoktuk, összbevételt nézünk). Hitelt viszont a férjem fizujára kaptunk, mert én katás vagyok, és hiába magasabb a bevételem havi szinten, nem vett figyelembe a bank, mert a hitelfelvételkor nem volt még meg az 1 lezárt évem. A ház felesben van, nem kezdtünk el szórakozni, hogy most akkor 2/3 rész az enyém, mert én több önerőt raktam bele, neki meg csak egyharmad. A a büdös nagy helyzet, hogy ő se tudta volna megvenni nélkülem, mert nem lett volna elég önereje, meg én se nélküle, mert nem kaptam volna hitelt. Összeraktuk, amink volt, így meg tudtuk venni, mindenki jól járt, szerintem jogos a fele-fele, hiába tettem bele én többet. Ilyenen elkezdeni szórakozni, hát nem tudom...

2020. okt. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11 (10es vagyok). Nem a házasság előtt szerzett vagyonról beszélek elsősorban.

Hanem arról (ami pl a családomban is volt) hogy már a házasság alatt az egyik félnek mondjuk a szülője, vásárol egy lakást a gyerekének aki már házas.

Na ebben az esetben jófejségből meg mert házasság vagyonközösség nem íratnék egy kis hányadot sem a masikra mert nagyon ki lehet babrálni így az emberrel egy válás során.

Tehát pl egy ajándékozás során, ha szülő a gyereke (aki ugyan már felnőtt és házas) nevére vesz lakást/házat stb (mert mondjuk neki van rá pénze és tudja segíteni a gyerekét) akkor nem íratnék abból semmit a házastárs nevére.

2020. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem élnék teljesen közös kasszán senkivel, szerintem nagyon fontos, hogy egy kapcsolaton belül ne legyen függéshelyzet és ne szoruljon az egyik fél a másikra, álljon meg a saját lábán is ha bármi történik.

Mi a hibrid kassza hívei vagyunk, nem centizünk ki semmit, de egyensúlyban tartjuk. Van egy közös megtakarítási számlánk, ahová minden hónapban ugyanannyit utalunk, ez a közös házunk alapja. A lakhatást, számlákat, háztartási dolgokat, kaját nagyjából felesben fizetjük - ő fizeti a rezsit, én a kaját és ez kb. ugyanannyira jön ki. A közös programokkal is hasonló a helyzet, egyszer ő, egyszer én, de megvan az egyensúly. Az ezen kívül fenn maradt pénzünkkel mindketten azt csináljuk, amit csak akarunk, ebbe nem szólunk bele.

Nekünk ez így tökéletesen működik, soha nem vesztünk össze pénzügyeken, de mi ugyanannyit keresünk és gyerekünk sincs és nem is lesz, szóval sokaknál akik más helyzetben vannak már nem biztos, hogy ilyen jól működne.

2020. okt. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ketten indultok, nulláról, és csak közös gyerekek vannak/lesznek, akkor működhet a közös kassza. Mozaik családban már nem annyira.
2020. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem pedig senkinek semmi köze hozzá, hogy mások hogyan élik az életüket. Véleménye mindenkinek lehet, de okos ember megtartja magának, mivel tudja, hogy bunkóság leszólni azt, aki máshogy gondolkodik. Ez rád is meg az ismerőseidre is igaz, kölcsönösen osztjátok az észt a másik életéről, döntéseiről...
2020. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Örülök, hogy a többség így vélekedik, ezek szerint működik ez a forma.

Megértem a másik fajta választ is, hisz rengetegen vannak külön kasszán, szóval biztosan működő dolog az is. Úgyhogy kedves #16-os, senki nem szól le senkit, ez csak egy véleményezés, amire az válaszol aki akar. Senkinél nem erőltettem, hogy teregesse ki az életét, mindenki pont annyit oszt meg magáról, amennyit szeretne. Azért köszönöm a te válaszodat is.

A lakás dolgot én is úgy gondoltam, hogy örökség, saját vásárlás esetén nem közös - természetesen élhetünk benne, de válás esetén nincs felezés. De ezt leírtam a kérdésben is.

Illetve mindez addig működne, míg egyikünk el nem kezdi rendszeresen herdálni butaságokra a pénzt. Egyébként szerintem én váláskor sem problémáznék, még harag mellett is reálisan látnám, hogy ki mennyit fektetett a házasságba, és kinek mennyi jár.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat, nem hittem, hogy ennyien fogtok írni.

2020. okt. 5. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!