Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Manapság külön vagy közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság külön vagy közös kasszán vannak a házasok?

Figyelt kérdés

Le vagyok maradva a közös kasszánál, és el sem tudom képzelni, hogy én másképp éljek majd a társammal. Jó, még a lakás lehet különböző tulajdonarányú, de ezután mindent dobnék a közösbe, hisz együtt éljük az életünket. Lehet, hogy a társam kevesebbet keres nálam, de nekem nagyobb igényeim is vannak, ami által többet költök. Viszont ő többet foglalkozik a gyerekekkel, vezeti a háztartást, és emiatt nem vált "munkamániássá" és nem lépett feljebb a ranglétrán. Vagy szimplán olyan végzettsége van, ami által minimálbérnél nem keres jobban.


Szerintem az, hogy valaki tartogatja magának a pénzét azt jelzi, hogy nem bízik egy hosszútávú közös jövőben. Azon aggódik, hogy majd váláskor fele-fele arányban kell osztozni, holott ő többet vitt a kapcsolatba. Viszont ismerősi körben is hallottam, hogy nem közösködnek, még akkor sem, ha az egyik félnek nagyon jól menő vállalkozása van és megengedhetné magának, hogy ne csak magára költsön. Én el nem tudnám képzelni, ahogy tervezzük a nyaralást, és mindenki a saját pénzéből foglalja az utat. Vagy hogy a társamnak 10 milliós autója van, én pedig biciklizek.


Ti hogyan vélekedtek ebben a témában, és mit alkalmaztok a házasságotokban? Ragaszkodott valamelyik fél valamelyik megoldáshoz, de meg tudtátok győzni az ellenkezőjéről?


2020. okt. 5. 00:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Túl sok a feltételezés, és túl sok a kisarkítás.

Nem mindenki gondolkozik ám úgy, mint te.

2020. okt. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

A házasság jogi értelemben vagyonközösség. Akkor meg miről beszélnek az ismerőseid?

Dugipénzeket lehet csinálni, de akkor az illető már arra készül, hogy legyen neki valamije, amikor majd elválnak.

Az meg, hogy leülünk vacsorázni, előszedem magamnak a kaviáros szendvicset, a feleségem meg keni magának a zsíros kenyeret, mert ő csak annyit keres.... hát ilyen házasságban se szeretet, se tisztelet, se összetartás nincs.

2020. okt. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Változó, kinek melyik a szimpatikusabb, de azért arra tippelnék, hogy a közös kassza a gyakoribb. Főleg ott, ahol gyerek is van.

Én még nem vagyok házas, de tartós kapcsolatban vagyok, együtt is élünk és még külön kasszán vagyunk. Nagyságrendileg felezzük a közös költségeket, de nem fillérezzük, igazából már most is úgy veszem, hogy egy célért gyűjtünk, teljesen mindegy, hogy most kinek a számláján van. Kb egy év múlva tervezünk elköltözni a mostani bútorozott albérletből egy olyan lakásba, amit már mi rendeznénk be közösen, erre teszünk félre és igazából már beszéltük is, hogy onnantól már logikus lenne a közös kassza is. Bevallom, kicsit tartok még tőle, mert azért az mégis csak ad egy biztonság érzetet, hogy van saját pénzem meg persze szabadságot, hogy arra költöm, amire csak akarom. Reálisan nézve nem hiszem, hogy probléma lesz, mert szerencsére elég hasonlóan állunk a pénz kérdéshez és egyikünk se szórja hülyeségekre. Ha ez nem lenne meg, akkor házasságnál is inkább azt mondanám, hogy legyen külön, mert ha máshogy állnak a felek ehhez a kérdéshez, akkor csak vita forrás, hogy most akkor ki mire költhet és mennyit.

A nagy anyagi különbség miatt nem feltétlenül kell, ha annyira félti valaki a vagyonát, írhatnak házassági szerződést és onnantól mehet a közös kassza, akkor is védve lesz egy szintig. Szóval inkább a pénzkezelési különbség, a szabadság érzetének fenntartása vagy persze a kapcsolatban való bizonytalanság okozhatja azt többek között, hogy házasságban is inkább a külön számla mellett döntenek. Ami nem is probléma, ha ez mindkét félnek megfelel. Nem csak egy jó megoldás létezik, tényleg csak a feleken múlik, hogy nekik mi a jobb.

2020. okt. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Közös. Nejem nem ellenkezik. Mivel én 2,5 szer többet keresek.
2020. okt. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Én egyetértek veled. Nálunk is közös a kassza, én (nő) keresek többet, de az elején volt, hogy a férjem, meg sokáig kb egyenlő is volt. Sosem volt enyém-tied, mindig összeadtuk, amink van, sosem volt ebből probléma. Nekem is olyan a külön kassza, mintha a felek eleve nem bíznának egymásban, akkor meg minek az egész...

32N

2020. okt. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

MArmint ugy érted hogy ő hoz egy 30+ milliós kecot te nulla forintot de együtt használjátok akkor az egyenlő és innen feleztek.


Szerintem jol szamolsz

2020. okt. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
A hozott lakás sosem lesz közös, utolsó, házasság esetén sem.
2020. okt. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Mi közös kasszán vagyunk. Eddig én kerestem jobban, most a férjem keres jobban. Mivel mindketten informatikusok vagyunk, így kb. egyenlő lesz a bevételünk, addig, amíg az egyikünk nem megy gyesre és hagy ki éveket a munkából.
2020. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Közös kassza egyértelműen. Az egyik fél nevén meglevő lakás azonban mindig a nevesített személyé. Ezt érdemes megfontolni ha lakáscsere történik, hogy ki hány százalékban legyen a közös lakás tulajdonosa. Boldog házasságban ez úgysem számít, a gyerekek később egyformán örökölnek. Sztem válás esetére azonban ad egy biztonsági érzést (mint a házassági szerződés).
2020. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom tudni kell racionálisnak maradni. Sajnos v nen sajnos de a szüleim válása nagyon sok mindenre megtanított ezzel a témával kapcsolatban.


A közös kassza hétköznapokon persze, okés.

De ha mondjuk (csak a példa kedvéért) én már házasság alatt kapnék egy lakást, vagy vennék egy lakást az én pénzemből, vagy öröklött, ajándékozott stb pénzből BIZTOSAN nem iratnék még csak egy 1/16-od részt sem a másikra. Vagy ha lennének ingatlanjaim nem iratnám a másikra ha nem tett bele semmit vagy szerződést írnék.


Lehet hogy nem túl romantikus, de anno a szüleim is szerelmesek és boldogok voltak aztan a válásnál apám olyan ingatlant vitt el amihez gyakorlatilag semmi köze nem volt pénzügyileg, sőt ingóságot is (gépjármű) és ez így bem fair azt gondolom. Egyéb részletekbe nem bocsátkoznék, lehet én lettem túl racionális de a negatív tapasztalat sok mindenre megtanít.


Ha kell egy új szekrény vagy a gyereknek cipő vagy nyaralás bármi ilyesmi az persze egy közös kasszából simán mehet. A hétköznapokon teljesen normális és mehet.

De mint mondtam olyan ingatlant ami az enyém lenne még véletlenül sem íratnék más nevére is. Sorry.

2020. okt. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!