Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondolsz arról, ha egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolsz arról, ha egy nő manapság az XYné nevet veszi fel, mint férjezett név?

Figyelt kérdés
Elavult? Nem derül ki a keresztneve? Szerinted zavaró-e vagy sem
2019. máj. 10. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha neki így tetszik, akkor legyen boldog, senkinek semmi köze hozzá. A keresztnevét majd elárulja annak, akinek szeretné. Személy szerint nem venném fel senki nevét semmilyen formában, de ettől függetlenül tiszteletben tartom mások döntését.
2019. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nem venném így fel, de magánügy.
2019. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Végül is magánügy, de elavultnak és feleslegesnek tartom.

Viszont jó móka lesz majd évek vagy évtizedek múlva a távolabbi ismerőseinek (akik ugye csak a lánykori nevét ismerték) kinyomozni, hogy hogy hívják a nőt, ha fel akarják venni vele a kapcsolatot...

2019. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon elavult. Képzeld el, bemutatkozol valahol vagy olvassák a neved. Senki nem fogja tudni, hogy hogyan szólítson, viszont azt tudni fogják, ami abszolút nem érdekli őket, hogy Kis Pistának van egy felesége.
2019. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Nekem nem tetszenek ezek a nevek.

Sőt jelen pillanatban ott tartok hogy ha megházasodok, nem fogom felvenni a férjem nevét!

2019. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%

Nekem nem tetszik és valóban zavar, hogy nem tudom, hogyan szólítsam.

Jelenleg úgy képzelem el, ha megházasodom két opció van, vagy a párom és én is felvesszük egymás nevét kötőjelesen, vagy mindenkinek marad, ami volt. Persze ezt könnyű így eltervezni, úgy, hogy épp nincs férjjelölt :D

2019. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
A sok mai változatos névvariációk közt igen, elavult.
2019. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
És az a durva hogy megis sértõdnek azok akik felveszik a nevet ha pl.Sándornének hívod pedig az a keresztneve akkor felejtse el a sajátját ha az van a személyiébe, akkor ne mondogassa hogy ö Kitti hogyha a személyi igazolvanyaba Sándorné van. Egyszerű
2019. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Semmit nem gondolok, mindenki ugy veszi/nem veszi fel a ferje nevet, ahogy neki tetszik.

Szerintem ez a "Kis Lajosne" tipusu nev mar annyira ritka - a korosztalyomban (30 vagyok) osszesen 1 ismerosom vette igy fel a ferje nevet -, hogy nincs is nagyon mit gondolkozni rajta. Egyebkent en szemely szerint nem tartom praktikusnak.

A "Kisne Nagy Katalin" tipusu nev viszont meg mindig elofordul, ami az emlitett dilemmara megoldast jelent, mert abbol meg kiderul a nonek a keresztneve is, igy semmikeppen sem zavaro.

2019. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem normális , mas orszagokba se nincs ilyen sehol. Lehet lepontozni
2019. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!