Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek manapság nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek manapság nem felelőtlenség 1 év után házasodni?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátnőmről van szó. Még mielőtt valaki leszólna, hogy milyen barát vagyok, nem örülök a boldogságának stb, egyátalán nem erről van szó, csupán az én környezetemben nem láttam még ilyet és ezért vannak fenntartásaim.


Kevesebb mint 1 év járás után történt az eljegyzés, az esküvőt meg erre pár hónapra tervezik, szóval nem akarnak sokat jegyben járni. Még csak 24 a barátnőm (igaz, épp az esküvő előtt lesz szülinapja) de még tanul; a vőlegénye meg 30-on felül van (9 vagy 10 év van köztük), orvos. Egyébként a barátnőm is annak készül. Én beszeltem erről vele és a szülei is javasolták, hogy ne kapkodjon ennyire, de azért akarják ezt most, mert most férne bele a legjobban az idejükbe. És emellett még azzal is érvelt, hogy a járás előtt már barátok voltak...

Tudom, hogy a házasság előtt együtt töltött több idő sem garancia a sikerre és a kevés idő sem feltétlen jelent kudarcot. Csak most mégis foglalkoztat ez a kérdés, hogy más (kívülállók) hogy látják ezt?



2019. márc. 12. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem ember- és párfüggő. Van, aki úgy érzi, hogy nagyon megtalálta azt, akit keresett a másikban és minek várni. Van, akinek idő kell. Én speciel nem házasodnék 1 év után, de ha ő nekik így jó, akkor a legjobbat kívánom nekik! :)


30N

2019. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen fog mùlni,tényleg.Mások 6-7 évig járnak,összeházasodnak,majd egy év mùlva válâs.
2019. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl hanar házasodnak, az az ő dolguk. Szép, hogy inkább aggódsz, de akkor is az ő dolguk.
2019. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ök igy tartották jonak. Legyenek együtt boldogok az életükben!!
2019. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz gyorsan válás a vége, ha azért házasodnak, mert a kapcsolat meginog, és ettől várják, hogy jobb lesz. Mindegy, hogy mennyit jártak előtte.

Ha úgy házasodnak, hogy ez így most pont jó, ne változzon semmi, akkor nincs gáz. Ugyanis a házasságtól nem is változik (szinte) semmi.

Vedd úgy, hogy előre elrendelt, hogy ők meddig lesznek együtt. Ezen nem változtat, hogy mikor házasodnak össze.

2019. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Érett, felnőtt, felelős emberek között nem gond.


Csak hát az emberek elsöprő többsége nem érett, felnőtt és felelős.

2019. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nyílván az ő döntésük és senki sem fogja őket megakadályozni ebben. Én inkább csak arra vagyok kíváncsi, hogy más hogy áll az ilyen kérdéshez.

Szerintem jó, ha vannak szakaszok egy párkapcsolatban és nem minden gyakorlatilag egyszerre törtenik. Én úgy gonoldolom, hogy valamennyi járás (félév-1 év) után illik legalább 1 évet együttlakni eljegyzés előtt, és ugyanúgy 1 évet várni házasság előtt. De én a barátommal 3 éve vagyok együtt és én még nem is akarok házasságra gondolni.

2019. márc. 12. 11:01
 8/15 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Volt egy nagyon művelt, kreatív, játékos, vidám kedves általános iskolából ismert barátnőm. Középiskola után beleszeretett egy parasztba. (szó szerint, nem átvitt értelemben) A szülinapi buliján a szerelmével a pulikutyák terelési szokásairól és juhok nyírásának rejtelmeiről "beszélgettünk". (nem vicc, végig ez volt a téma közöttünk).

Én akkor ott úgy gondoltam, hogy ebben a két emberben semmi közös nincs. De a véleményem megtartottam. Majd jött hamarosan az esküvő, gyerekek... 10 év után újra találkoztunk. Elsodort az élet egymás mellől, úgyhogy felületesen láttunk bele a másik életébe. Akkor mondja, hogy válik a párjától. Már semmi közös nincs bennük, a gyerekeken civakodnak. A bejelentés maga nem lepett meg, inkább csodálkoztam, hogy eddig húzták. De most sem szóltam bele a dolgaiba, nem említettem neki, hogy "nem hozzá való", és nem éreztem elégedettséget, amikor ennyi év után ez "beigazolódott".


Nem szeretek ilyen ügyekbe beleszólni, mert ha szerelmes az ember, akkor teljesen mindegy mit mondok. Akkor is hozzáment volna. Így meg utólag teljesen mindegy, hogy akkor mit gondoltam, éreztem. Ez van ezzel kell kezdeni valamit.


Ha kérdez a barátnőd, akkor elmondhatod neki az aggodalmad, ha konkrétan rákérdez. De ha nem kérdezi meg akkor hagyd, hadd tegyen úgy ahogy neki jó.

2019. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk az sem mindegy, hogy az "előtte barátok voltunk" mit jelent. Ha 2 hónap haverkodás előzte meg a járást, az azért mégsem olyan, mintha több év közeli ismeretség után kezdtek volna el másképp nézni egymásra. :D

De az együttélés kipróbálása nélkül én sem mernék belevágni a házasságba.

2019. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet előre tudni. Ismerek olyat, akik fél év után házasodtak és 30 évig voltak házasok, amiből bő 25 év boldog volt.


Őszintén mi is 1 év után házasodtunk, de 30 körül. Több éve élünk boldog házasságban, nyilván a jövőt senki nem tudja, de ha szétválnánk, akkor nem az elhamarkodottság miatt történne, mert továbbra is mindenben passzolunk.


Olyat is ismerek, akik 8 év után házasodtak, majd fél év után elváltak. Kívülről ezt nem lehet megítélni sokszor.

2019. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!