Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek manapság nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek manapság nem felelőtlenség 1 év után házasodni?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátnőmről van szó. Még mielőtt valaki leszólna, hogy milyen barát vagyok, nem örülök a boldogságának stb, egyátalán nem erről van szó, csupán az én környezetemben nem láttam még ilyet és ezért vannak fenntartásaim.


Kevesebb mint 1 év járás után történt az eljegyzés, az esküvőt meg erre pár hónapra tervezik, szóval nem akarnak sokat jegyben járni. Még csak 24 a barátnőm (igaz, épp az esküvő előtt lesz szülinapja) de még tanul; a vőlegénye meg 30-on felül van (9 vagy 10 év van köztük), orvos. Egyébként a barátnőm is annak készül. Én beszeltem erről vele és a szülei is javasolták, hogy ne kapkodjon ennyire, de azért akarják ezt most, mert most férne bele a legjobban az idejükbe. És emellett még azzal is érvelt, hogy a járás előtt már barátok voltak...

Tudom, hogy a házasság előtt együtt töltött több idő sem garancia a sikerre és a kevés idő sem feltétlen jelent kudarcot. Csak most mégis foglalkoztat ez a kérdés, hogy más (kívülállók) hogy látják ezt?



2019. márc. 12. 10:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Első sorban attól, hogy elég érettek-e már arra, hogy valóban egy teljes életszövetséget akarjanak létrehozni a párjukkal. Van, akikben már 1 év után megszületik erre a döntés. Van, ahol meg 5-6-7 év együttélés és több év jegyesség után házasodnak és válnak is el hamarosan.

Egy barátnőm szintén 1 év járás után ment férjhez, de mondjuk ők előtte már 2-3 éve ismerték egymást és barátok voltak. Azóta is boldogok.

2019. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben minden variációra láttam példát (sokáig/rövid ideig jártak elváltak/nem váltak el minden kombinációja. Szerintem célszerű megismerni egymást valamennyire házasság előtt, ennek legjobb módja, ha együtt élnek. Úgy gondolom, az együttélés sokkal inkább előrejelezheti egy házasság sorsát, mint a járás. Ha együtt is laknak egy éve, én nem érezném elsietettnek. Főleg, hogy felnőttek már, nem tinik, ilyenkor már kevesebbet változik az ember, jobban ismeri saját magát, mint mondjuk 20 évesen. Mi 2 év után házasodtunk, ezt a 0.pillanattól együtt töltöttük. Sosem randiztunk, jártunk előtte, az első nap óta, amikor feljött hozzám a férjem, nem ment el úgymond, hanem azóta együtt lakunk. (10 éve, most már a közös, saját otthonunkban.) Sose gobdoltam volna, hogy ilyen hirtelen beleugrok valamibe. Nekem az együttélés is túlzás volt addig, pedig csak a megfelelő emberrel kell együttélni. Hogy ők-e a megfelelők egymásnak, csak ők tudják, az idő pedig eldönti. Sok boldogságot!
2019. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem akarom megbántani az érzéseidet, de nem lehet esetleg, hogy - akár tudat alatt - egy ici-picit talán inkább féltékeny vagy arra, hogy a barátnőd kezét ilyen hamar megkérték, mintsem féltenéd az elmarakodott házasságtól?
2019. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy irigy lennék. Közel egyidősek vagyunk, de én most is és még egy jó darabig biztos, hogy korainak tartanám. Még gyereknek érzem magam a családalapításhoz. Lehet későn érőnek nevezni, végül is diák vagyok, kollégiumban lakok és mivel még nem dolgozok, a szüleim anyagi támogatásából élek (mintahogy a barátom is). De a barátnőm helyzete is hasonló. Itt szerintem egyértelműen arról van szó, hogy nem akarja váratni a vőlegényét, mert máskülönben ő még ráérne.
2019. márc. 12. 18:37
 15/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom pontosan, hogy mióta ismerték egymást, de azért nem olyan hosszú ideje, kb. 1 év, ha lehetett. Azt tudom, hogy mikor megismerkedtek, a srácnak még másik kapcsolata volt...
2019. márc. 12. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!