Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire gyakori manapság,hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori manapság,hogy egyáltalán nem veszik fel a férj nevét?

Figyelt kérdés

Tegnap felhozta párom,hogy milyen jó nevem lesz,ha Kovács-Kelemen Klaudia leszek (fiktív név). Meg,hogy amúgy ő is szívesen felvenné a nevem,de hát nem lehet. Mire mondtam,hogy tudtommal lehet...ekkor elhallgatott,mert gondolom így már nem venné fel a nevem :D

A lényeg,hogy amúgy én meg úgy gondolom csak 2 lehetősget fogadnék el:

1, megtartom teljesen a nevem

2, Teljesen felveszem a vezetéknevét tehát Kovács(férfi vezetéknév) Klaudia leszek.


Az a bajom a 2 vezetéknevessel,hogy iszonyú hosszú és nekem egyáltalán nem tetszik,de az sem ha xy-NÉ !


Szerintetek mennyire gyakori,ha megtartják a nők az eredeti nevüket? És az ,ha csak a vezetéknevet veszik fel? A párom vezetéknevével olyan nevem lenne,mint egy ismert embernek és őszintén az nagyon jól hangzik,különleges.


Másik kérdés,ha felvenném párom vezetéknevét onnatól a céges életben is szólni kell,hogy mostantól ez a nevem ,hogy kovács kaludia nem pedig kelemen?


2020. aug. 23. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Bármilyen nevet felvetsz, ami akarsz. De akkor minden iratodat, fontos papírodat is újra kell csináltatni, hiszen az lesz a hivatalos. Nyilván a cégnél is szólni kell.
2020. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha szétnézek a környezetemben, akkor a leggyakoribb manapság a kötőjeles verzió. Ez után következik a Yné Nagy Klaudia. Elvétve akad olyan, aki vagy egyáltalán nem veszi fel a nevét, vagy teljesen felveszi a férfi vezetéknevét.

A korábban divatos Kovács Sándorné verziókat pedig manapság gyakorlatilag csak az etnikum körében látom.


A saját véleményem:

1. A kötőjeles verzió nem rossz, ha passzolnak a vezetéknevek. Nálunk szerintem furcsa lenne és túl hosszú is.

2. A Nagyné Kovács Klaudia témával a -né miatt vannak ellenérzéseim, de ha a párom nagyon szeretné, hogy felvegyem a nevét, ezt a verziót választanám.

3. A Nagy Antalné verzió nekem maga a borzalom, mintha a teljes identitásom elveszne. Mintha nem önálló személyiség lennék, csak valami csatolmány. Ha valaki így mutatkozik be, rögtön az az első gondolatom, hogy "jó b.meg, a férjed nevét már tudom, de TÉGED ugyan hogy hívnak?"

4. Ha teljesen felveszi valaki a férj vezetéknevét (nagy Klaudiából Kovács Klaudia), az nekem megint azért nem szimpatikus, mert akkor a saját, egyébként szeretett és az évek alatt megszokott vezetéknevem elveszik. Nekem nagyon furcsa lenne, hogy 30 évig Nagy Klaudia vagyok, utána meg Kovács.


Szóval őszintén szólva, én nem nagyon szeretném felvenni a leendő férjem nevét. Ráadásul felesleges macera és egy rakás papírt át kell íratni. Ráadásul orvos vagyok, a pecsétemen is a lánykori nevem szerepel, nincs kedvem ezzel új köröket futni és feleslegesnek is érzem.


Ha a párom nagyon ragaszkodna, akkor az ő vezetéknevének függvényében vagy kötőjeles, vagy Kovácsné Nagy Klaudia verzió lenne. De örülnék, ha inkább nem ragaszkodna hozzá.

2020. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Én sem vettem fel, minek? Amúgy ismerősök között kezd megjelenni az, hogy mindketten felveszik kötőjellel egymás nevét. Na, ennek látom értelmét, amikor a férfi is áldozatot hoz, nem csak a nő. Pl. Kovács Péter és Szabó Tímea összeházasodnak és lesznek: Kovács-Szabó Péter és Kovács-Szabó Tímea. Egyedül itt tudom elfogadni az olyan indokot, hogy összetartozást fejez ki bla bla bla. Milyen összetartozás az, ahol csak az egyik fél változtatja meg a nevét?
2020. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2, Orvosként megértem,hogy van egy ilyen szakami múltad amivel ismernek mások is és nem akarod felvenni a férfi nevét.


3, Végülis ebben még lehet én is benne lennék,hogy akkor mindketten,ettől ő sem zárkózik el ,szerintem benne lenne simán. Csak tényleg iszonyú hosszú lenne így a nevünk...szerintem nem túl szép .


A saját vezetéknevemet amúgy nem szeretem kifejezetten,sosem értették az emberek mikor kiejtettem plusz apámat nem szeretem....csak a megszokás miatt tartanám meg. A párom vezetéknevével meg nagyon szuper nevem lenne,mármint az jól hangzik.


Manapság én is rengeteg kötőjeleset látok leginkább úgy,hogy Kissné-Nagy Kladuia.

2020. aug. 23. 16:03
 5/16 anonim ***** válasza:
98%.
2020. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb ismerősöm nem vette fel a férfje nevét,pedig mi már középkorúak vagyunk.
2020. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem nem is olyan régi statisztikában láttam, hogy ez a verzió a 2. leggyakoribb választás. Szóval semmi meglepő nincs ebben.

Az én ismerősi körömben minden verzióra van példa.

2020. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám nem vette fel. A 70-es évek végén házasodtak, soha senkit nem zavart.
2020. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%

"Na, ennek látom értelmét, amikor a férfi is áldozatot hoz, nem csak a nő."

És ha nem jön össze, kinél lesz a szeretett gyereked? Milyen áldozat? A házassággal jelen berendezkedésben általánosságban a férfi több áldozatot hoz a nőnél, de legalább ugyan annyit.

2020. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 barátnőm azt mondta -né lenne, 2 kötőjelesen, velem együtt ketten meg nem vennénk fel.

Ha a férjed nevét veszed a sajátod helyére, az nekem olyan, mintha testvérek lennétek.

A kötőjeles abban az esetben tetszene, ha a férjem is felvenné a nevem, azonban nemsokára végzek a doktorival és úgy fura lenne felvennem, hogy dr Kovács-Kiss Bianka, a -né nem tetszik, így Kovácsné dr Kiss se lennék, így a legpraktikusabb megtartani a nevem.

2020. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!