Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire gyakori manapság,hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori manapság,hogy egyáltalán nem veszik fel a férj nevét?

Figyelt kérdés

Tegnap felhozta párom,hogy milyen jó nevem lesz,ha Kovács-Kelemen Klaudia leszek (fiktív név). Meg,hogy amúgy ő is szívesen felvenné a nevem,de hát nem lehet. Mire mondtam,hogy tudtommal lehet...ekkor elhallgatott,mert gondolom így már nem venné fel a nevem :D

A lényeg,hogy amúgy én meg úgy gondolom csak 2 lehetősget fogadnék el:

1, megtartom teljesen a nevem

2, Teljesen felveszem a vezetéknevét tehát Kovács(férfi vezetéknév) Klaudia leszek.


Az a bajom a 2 vezetéknevessel,hogy iszonyú hosszú és nekem egyáltalán nem tetszik,de az sem ha xy-NÉ !


Szerintetek mennyire gyakori,ha megtartják a nők az eredeti nevüket? És az ,ha csak a vezetéknevet veszik fel? A párom vezetéknevével olyan nevem lenne,mint egy ismert embernek és őszintén az nagyon jól hangzik,különleges.


Másik kérdés,ha felvenném párom vezetéknevét onnatól a céges életben is szólni kell,hogy mostantól ez a nevem ,hogy kovács kaludia nem pedig kelemen?


2020. aug. 23. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én speciel kötőjelesen vettem fel, mert egyszerűen úgy tetszett. A férjem nyilván nem mondott véleményt, mivel az én nevem az én döntésem. Egyébként mindkettőnknek doktori fokozata van és a mi szakmánkban sem szokás az azonosíthatóság miatt nevet változtatni, ráadásul szakmabeliek vagyunk, szóval nem túl praktikus, de én ezt választottam. Javaslom neked is ezt a módszert, azt válaszd, ami neked tetszik, ne statisztikai adatok alapján hozz döntést. Igen, a cégnél is jelezni kell. Nekem új aláírás és szignó mintát is kellett adnom. Sok boldogságot!
2020. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A férj nevének fölvétele, és a keresztneve utáni né toldaléknak kultúrtörténeti okai vannak, amik mára jelentősen gyöngültek. Eltűnőben a férfi "birtokosi" névszerkezet, ami régen a hétköznapokban is érvényesült. A feleség kereset-nélküli háztartásbeli volt, az igazolványában a munkahely rovatban a "htb" jelölés szerepelt. Egészségbiztosítás a férj jogán illette meg. Ez az egykeresős családmodell időszakát fejezte ki, a kétkeresős családmodell megjelenésével a hagyomány miatt és "önvédelemből" folytatódott. Egy 23 éves lányt öreglánynak tartottak, nem sok "becsületük" volt, még a hatvanas éveket is ez jellemezte. Az enyhülés és a változás a 70-es években kezdődött, amikor a fiúknál általánossá vált a hosszú hajviselet, és mindkét nem számára felszabadultabb lett a szexualitás, és háttérbe szorult a szüzesség témája.
2020. aug. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyre gyakoribb. Nem muszáj, ha nem akarod. A kötőjeles változat egyébként nekem is csak akkor tetszik, ha a férj is felveszi, egyébként ugyanannyira megkülönböztetett helyzetben van a nő mint a né-s esetben.


Ez meg már tudom, hogy nem tartozik a kérdéshez, de mivel nagyon sokan írják hogy a doktori címük miatt dönttöttek a korábbi nevük megtartása mellett, leírom az én megoldásom. Én "né"-sen vettem fel a férjem vezetéknevét (mondjuk bennem nincsenek ellenérzések a "né" miatt) így amikor meglesz a doktorim, a Dr. bejön a két vezetéknév közé, egyértelművé téve hogy az az én doktori fokozatom és nem mondjuk a férjemét vettem fel a nevével. Emellett továbbra is a nevem önálló része a lánykori nevem, így kényelmesen tudok azon publikálni, illetve mozogni tudományos körökben a lánykori nevemen. (De amúgy láttam már olyat is aki kötőjellel vette fel a férje nevét, és úgy folytatta a publikációt a lánykori nevén, és azért őt sem nehéz beazonosítani.)

2020. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ma semmi jelentősége nincs, ha az ifjú feleség megtartja a saját nevét. Kezdetben a férjjel egyenlőséget fejezett ki. A művészek régen férjezettségük ellenére is lánynéven szerepeltek. A múlt század első felében általában a lánynév még férjnélküliséget jelzett, ami 24-25 évtől kellemetlen helyzeteket alakíthatott ki.
2020. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban egyre gyakoribb, hogy nem veszi fel a feleség a férj nevét. A baráti társaság többnyire kötőjeles.

A férjem saját maga sem szereti a vezetéknevét, így nem akarta rám erőltetni. Mindig betűznie kell, ha valahova megyünk.

Én szívesen felvettem volna kötőjelesen, ha összeillenének a vezetékneveink, de nagyon hülyén hangzik, így nem vállaltam. Mi az esküvőnk napjáig abban maradtunk, hogy mindenki megtartja a saját nevét, aztán majd a gyerekeknél eldöntjük mennyire tolunk ki velük. :) Összességében ő megszokta a nevét, de semmi nem köti hozzá. Nem ismeri az apját, sem a családját, így nyitott lett volna arra, hogy ő vegye fel az én nevem. Könnyebb lenne az élete, de ennél pedig én kértem, hogy gondolkozzon még rajta, az azért mégiscsak kirívó eset, ha a férfi veszi fel a nő vezetéknevét egy az egyben. :) Amíg gyerekeink nem születnek, addig biztos marad a saját nevünk, aztán meg majd meglátjuk miattuk variálunk-e és ők mit kapnak.

2020. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ma már csak egy népszokás, hagyomány semmi jelentősége. Én már 40 feletti vagyok, de felén már a mi korosztályunkból is sokan meghagyták a nevüket ( én is).
2020. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!