Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennél ha a férjed nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha a férjed nem szeretné ha vissza mennél dolgozni gyes után?

Figyelt kérdés

A terhességem előtt ahol dolgoztam vissza várnak szeptember végén. Férjem Ausztriában dolgozik, a kislányomat ennek módja szerint egyedül nevelem persze hétvégente itthon van.

Házat szeretnénk venni és valamit valamiért ezt vállaltuk hogy ne hitelből kelljen házat vennünk.

Abban az esetben ha megtudjuk a munkáltatóval beszélni hogy pl 8-16 ig dolgozzak akkor tudnám vinni a kislányom más esetben elbúcsúzunk. Értelemszerűen akkor új munka találásáig itthon leszek.

A munkahelyem minimálbér alapján fizet, nem sok de több mint a semmi.

Férjem nem akarja abszolút,hallani sem akar róla.

Okot nem tudok, legalábbis biztosra nem mondanám, de félt engem a kimerüléstől mert nagyon eleven a kislányunk, illetve őt mivel eddig közösségbe nem járt valószínűleg többet lesz itthon mint ott, mivel gyenge a kis immunrendszere.


2020. aug. 27. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Aki kolléganőm visszajött GYES-ről, mind csökkentett munkaidőt vállalt csak. Általában 2-3 között már elmentek, pénteken be sem jöttek. Ők nem minimálbéren voltak.
2020. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Eleven, de gyenge az immunrendszere.. Kicsit ellentmondás. El van kényeztetve, féltve. Visszamennék, már a kislányunk miatt is. Kell neki az impulzus, kell neki, h tényleg bizonyitson. Nem csak neki. Anyunak is. Apuka erőn felül bizonyít, ők is tudnak. Egyensúly. Kell, mindenkinek.
2020. aug. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kompromisszum.

Első évben elég, ha délig marad oviban, bár ez gyerektől is függ. Van, aki imád az oviban lenni, és akár maradni délután is, mivel a legtöbb helyen ilyenkor már csak játék van.

Az első évben (még van, aki egész ovi alatt) az szokott lenni a menetrend, hogy egy hét ovi, egy hét otthon betegen. Szoknia kell az immunrendszerének, hogy mindenféle bacival, vírussal találkozik, eszik a homokot, koszolnak, de "jobb" helyeken egy tetű vagy bélféreg járvány is befigyel a bárányhimlő mellé.

Most ezt szorozd meg kettővel a víruspara miatt. Mindenhol azt olvasom, hogy minimum 10 nap otthonlét a legenyhébb tünetnél is. Egy sima orrfolyással is.

Te is írod, hogy egyedül vagy a kicsire. A legtöbb munkahely alapból nem tolerálja azt se, ha egy évben kétszer vagy táppénzen a gyerekkel. Plusz a szünetek.

Szerintem ennek tükrében egy évet még várj ki otthon. Az idő alatt akár elvégezhetsz egy tanfolyamot is, legalább kiderül, hogy az ovival mennyire tudsz összeegyeztetni egy napi rendszeres elfoglaltságot. Esetleg kereshetsz beugrós munkát.

2020. aug. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt fűzném még hozzá, hogy én a helyedben amúgy se a környéken keresnék munkát, hanem Ausztriában. Sokkal gyorsabban összejön a ház ára, együtt a család. De én már ott is maradnék.
2020. aug. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

A gyerek oviban (hidd el, kell neki, delutanra is!), te 1 evig otthon. Kozben tanulas, otthon rendezese, pihenes.


Kovetkezo evben melo.

2020. aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Én sem engedném a csajomat a kisgyerek mellett dolgozni.
2020. aug. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahha, mindig így kezdődik. Okot nem mond, csak ne menj. De jó lenne arra is gondolni h mi van ha egyszer vége a nagy szerelemnek. Nem feltétlenül holnap, lehet ez 10 múlva is. Akkor még ott maradsz egyedül kB zéró tapasztalattal, mert több, mint 10 évre kiestel a munka erő piacról. 1000 % h én visszamennek dolgozni. Engem egy férfi se tartson el. Senkinek nem adom meg azt az örömöt h fuggesben tartson.
2020. aug. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám fel a munkám. Biztos jó a kapcsolatotok, ebben nem kételkedem, de bármi történhet, sajnos az élet ilyen és akkor ott maradsz meglőve. A tapasztalat sokat számít a munkában, illetve gondolni kell a nyugdíjas évekre is (ha lesz még egyáltalán nyugdíj...) Arról nem is beszélve, hogy a gyerek előbb-utóbb felnő. Esetleg kössetek kompromisszumot és vállalj el egy 4/6 órás munkát, amíg a gyerek nagyobb nem lesz. Azzal, hogy nem engeditek közösségbe a lányotokat, csak még rosszabb lesz neki, hiszen esélye sem lesz, hogy megerősödjön az immunrendszere. Arról nem is beszélve, hogy a szocializáció is nagyon fontos.
2020. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt nem ő dönti el, nem rendelkezik fölöttem, max véleménye lehet, amivel vagy egyetértek, vagy nem. Mégis milyen alapon tartana otthon? Sohasem szabad 100%-ban egy másik emberre utalva élni, legyen akármekkora is a szerelem. Én sikeres is vagyok a munkámban, konkrétan kiröhögném a férjemet, ha azt mondaná, ne dolgozzak, mert csak.
2020. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Marhára meglepődnék. Ugyanis ő a 21.században él.
2020. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!