Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Be merjem vallani a férjemnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Be merjem vallani a férjemnek, hogy megint átvertek engem pénzügyileg?

Figyelt kérdés

Egy éve költöztünk Amerikába férjemmel, itt kapott állást. Éltem már külföldön, Londonban is két évet, mindig sikeresen megértettem magam angolul de mióta idejöttünk az angolom a béka feneke alá süllyedt. Értem az embereket de nehezen értenek meg engem és ez a mindennapokban komoly problémát okoz. Nem először fordul elő, hogy átvernek vagy fatálisan félreértjük egymást a szolgáltatóval pl. szervizben, szerződéskötésnél de a mai nap már végképp betett.

Férjem kérésére, pénzt akartam hazautalni. Nagyjából utánanéztem interneten a tranzakciós költségnek a bankunknál. Ott annyit mondtak, amennyiről én is olvastam de nagyobb összeg szerepelt a formanyomtatványon. Erre rákérdeztem de a bankos nő csak a fejét rázta hogy nyugi, annyi a tranzakciós költség amit megbeszéltünk. Itthon derült ki, hogy háromszor annyi volt, ekkor kaptam az értesitést hogy komoly összeget vontak le. Megint marha voltam, lúzer, béna idióta. ELegem van magamból és legjobban a férjemet sajnálom hogy nem tudok neki semmit sem hiba nélkül megoldani. Jó 200 dollárt buktunk ezen az utaláson, telefonálgattam jobbra balra de nem tudnak segiteni. Azt mondták az ügyfélszolgálaton hogy késő bánat..

Nem merem bevallani. Lehet kérek otthonról kölcsön pénzt, ugyanakkor jobb lenne őszintének lenni. Félek, hogy végképp lúzernek tűnök fel a férjem előtt. Mit csináljak?


2020. aug. 4. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

1.Miért nem ő intézi ezeket, ha te a saját érzésed szerint sem tudod ellátni ezeket jól?


2.A "nagyjából átnéztem" nem igazán jó felkészülés.


3.A pénzügyi hiéna azonnal érezte ezt rajtad, be is csapott. A főnöke Mr.Richcastle megdicséri majd ezért.

2020. aug. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Milyen kapcsolat az ilyen, ahol titkolózni kell? Ha a pàromról van szó leszarom azt a 200 usd t.
2020. aug. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valld be, és mondd el neki, hogy intézze inkább ő az ilyesmit. Titkolozni sosem éri meg; ha kiakad, hát kiakad.
2020. aug. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

" az angolom a béka feneke alá süllyedt."


Tudást frissiteni pedig sajnos nincs idő mert lefoglal az erről szóló panaszkodás. Mmhmm. 🤦🏻‍♂️

2020. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Hogy lehet, az hogy kiköltöztél Amerikába és az angolod lesüllyedt? Általában javulni szokott anyanyelvi környezetben. Gyakorold, tanuld szabadidődben, amikor te beszélsz akkor meg legyél határozott. Nem baj, ha nem minden hibátlan, amit mondasz. Ha magabiztosabb vagy, akkor jobb lesz a kiállásod, aztán nem mernek majd szórakozni veled ilyen mértékben.

Amíg nem érzed elég jónak az angolod semmilyen formában, addig tényleg a párod intézze a fontos dolgokat. Mondd el neki a legutóbbi dolgot, őszintén. Megfogja érteni, nem jó hazugságokra építeni. Hibázni mindenki szokott.

2020. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd belejössz, ez még bőven a tanulópénz kategória, örülj, hogy nem több ezer dollárt buktál.
2020. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De ennek mi köze az angoltudásodhoz? Ott volt a papíron, hogy 200 dollárba fog kerülni, te meg elhitted az ügyintézőnek, hogy dehogy, az csak dísznek van ráírva. Mondd el a férjednek, bár őszintén szólva nem is értem, miért te intézel ügyeket külföldön, ha nem beszéled a nyelvet...
2020. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy sose fog kiderülni? Akkor még azért is magyarázkodhatsz, hogy miért hazudtál a képébe.
2020. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BeefEater ***** válasza:

Mondd el neki őszintén! Ha én lennék a férjed, akkor ezek után az összes hasonlót együtt akarnám veled csinálni, hogy belejöjj.

Miért romlott az angolod?

2020. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Elmondtam neki tegnap este, szerencsére jól reagálta le. Elmondta, hogy már őt is átverték párszor itt ott kisebb nagyobb összegekkel.

Nem szerepelt a papiron feketén fehéren, hogy 200 dollárba fog ez fájni de nem kell emiatt magyarázkodnom, elcsesztem és kész.

Lehet furcsán hangzik de más külföldiekkel tökéletesen megértjük egymást, az amerikaikkal kevésbé. Volt már rá példa, hogy egy áruház ügyfélszolgálatán az eladó egy másik ott dolgozó külföldit hivott "tolmácsnak" :D

2020. aug. 4. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!