Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy alakul manapság az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy alakul manapság az együttélés pénzügyileg? Közös kassza vagy függetlenség? A nők és a férfiak eltérően állnak ehhez?

Figyelt kérdés
Nőként/férfiként melyiket csinálod és miért? Írd meg a nemed és a korod.

2020. jan. 26. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Közös kassza szerintem max. házasság után.
2020. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Én csak külön. 29N
2020. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A külön kassza és a függetlenség nem ugyanazt jelenti.

A férfiak és a nők közt pedig egyetértésnek kell lennie, mert olyan nincs, hogy egyik fél közös, a másik külön kasszán van. Mindkettőnek ugyanazt kell vállalnia. Úgyhogy pont annyi férfi és nő van külön kasszán és közösön. Logikus módon.

Az pedig rajtatok múlik, hogy ti melyiket preferáljátok.

2020. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Mi az hogy közös kassza? Nyilván ha nincs otthon kaja, mert elfogyott valamelyikünk havi pénze már a hónapok közepén.. akkor a másik zsebébe nyúlkálunk... Amúgy fel vannak osztva a kiadások. Ki mit fizet, mibe invesztál. Nem egy bonyolult ez. De túlzás lenne közök kasszának beállítani ezt. Hiszen fogalmam sincs hogy a "kötelező"-n túl mire költ a párom.
2020. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Sokáig külön kasszán voltunk, de az nem jelentette azt, hogy ne segítettük volna a másikat. Idővel már annyira összegabalyodtak az anyagi ügyeink, mivel külön kassza esetén is megterveztük és megbeszéltük a kiadásokat, így közös kasszára kerültünk.
2020. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Közös kasszán voltunk kb. 1 év után, most már 10 éve házasságban is. Közös, mint közös számla, két kártya. Tudom, mire költ, ő is, hogy én mire, de engedélyt nem kérünk egymástól vásárláshoz. Azonos értékrenden vagyunk, nem lepjük meg egymást ezen a téren sem. A "miért" kérdést nem értem, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Nekünk így jó. A függetlenség nem értelmezhető, ha az ember párkapcsolatban van, ott függés van. Nem a szabadságra gondolsz véletlenül? Mert egy kapcsolaton belül is lehet az ember szabad, tehet és dönthet szabadon, akkor is, ha nem független.
2020. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Közös kassza

Külön kassza macerás nehezen kezelhető, ahol gyerek is van ott szinte lehetetlen megoldani

2020. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetően van egy összeg, amit úgy tartok minden hónapban, hogy nem sajnálom semmire. Abból elmegy a rezsi fele, ha én találok ki valami programot, akkor annak a költségei, a kaja egy része, mikor én főzök meg ilyesmi. Nagyjából 100-130 ezer forint van így szabadon, a párom is ennyit ad bele kb. És van a maradék az extrákra, ajándékokra, magunkra költeni vagy félretenni. Ezt a részt nem a párom osztja be helyettem, meg én sem az övét, inkább csak megbeszéljük, hogy mit szeretnénk vele (utazni, wellnesselni, elmenni masszőrhöz, vagy egyszerűen csak félretesszük). Anyámék házassága után egy életre megtanultam, hogy az ember úgy bssza tönkre legkönnyebben élete munkáját, ha mindent besuvaszt a közösbe. Ezért mindig van egy olyan része a pénzemnek, amit nem sajnálok, és praktikus megosztani a közös kiadáaokat gördülékennyé téve ezzel, és van egy olyan, amit szeretnék szabadon beosztani és abból akkor és annyit adok, amennyit jónak látok, nem pedig közös számlára beküldöm a fizetésem és nem is követem a pénz útját meg azt, hogy az illető abból mennyin élősködik és mennyit használ. Minimálbéres fizunál egyértelmű, hogy mindkét ember összes pénze elmegy a hónapban, de mondjuk aki 300 körül vagy fölött keres a párjával együtt, annál kicsit krvára gyanús lenne, hogy havonta eltapsolnak több, mint félmillió forintot. Az azért a szememben az a luxus, amir fölöslegesnek érzek, ezért nem is kezelem közösnek. Ha lakást akarunk venni, arra ott a lakáskassza. Ha kocsit, arra nyitok egy széfet netbankban és gyűjtöm oda a pénzem, aztán később összeadjuk, mikor vásárlásra kerül sor. De az, hogy minden pénzem elmenjen kérdőjelea dolgokra, az sehogy sem produktív.
2020. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Ja, és 26N
2020. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Mi közös kasszàn vagyunk. Közös élet, közös anyagiak. A férjem is így àllt hozzà mindig. Aki nem így gondolkodik, én azzal biztosan nem terveznék közös életet. Keressen magàhoz valót.

Amim van azt megosztom és fordítva. Ha örökölnék, vagy nyernék a lottón azt is megosztanàm vele, és ő is velem.

34/N, 31F. 10 éve vagyunk együtt.

2020. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!