Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy házasság lehet jó, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasság lehet jó, ha kimaradt a szerelem?

Figyelt kérdés

Jelenlegi páromba sosem voltam igazán szerelmes. Mikor együtt vagyunk, akkor közelebb érzem magamhoz, ha nem tudunk találkozni, hiányzik, de inkább érzem azt, hogy eltávolodunk, és újra fel kell épiteni mindent. A szex sem gördülékeny, nekem nagyon sokáig tart ráhangolódni.


Egyszer voltam szerelmes, még gyerekként. Viszonzatlan volt, vagy inkább lehetetlen. De ahoz nem tudom hasonlítani ezt az érzést. Nem ver a szivem, ha meglátom, nem érzem a pillangókat.


De jó vele, támaszkodhatom rá. Úgy érzem, ha ésszel kellene dönteni, akkor csakis őt akarnám, mert olyan, akivel le lehet élni egy életet. De sajnos nincs meg az az érzés... nem tudom, hogy lesz e még, csak fél éve vagyunk együtt.

Nem akarok most házasodni, csak felvetődött, higy lehet e a rózsaszín köd nélkül is egy kapcsolatban lenni? Működik így is?


2020. jún. 17. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Engem pont emiatt dobott egy srác. Hivatalosan minden rendben volt, tetszettem neki, jól kijöttünk egymàssal, mégsem akart semmit se tőlem, mert nem érzett szerelmet. Én sem éreztem iránta így, pont a sérülés elkerülése miatt.

A rózsaszín köd max 1-2 évig tart utána átalakul. Bele is zakkanna az ember, ha egész életében szerelmes lenne.

2020. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Az emberiség nagy többsége rozsaszin köd és hasi pillangok nélkül köt házasságot és igy él le egy életet és ne hidd,hogy ott hiányzik a boldogság!
2020. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Én sem vagyok szerelmes a páromba de nagyon jól érzem magam vele. Hiányzik ha nincs velem. Szintén egyszer voltam szerelmes és az nagyon nagy csalódás volt, szerintem ezért nem tudom vele újra azt érezni amit az elsővel.

Ugyanúgy látjuk a dolgokat a párommal ezért kitartok mellette. El sem tudnám képzelni mással az életem. Ő halálosan szerelmes belém. 25N

2020. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de ezt mar tegnap is leirta mindenki. Ne felejtsd ki a lenyeges reszeket a sztoribol, hogy a parod kb szexelni sem akar veled, mert nem tart vonzonak🤷🏼‍♀️
2020. jún. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
15 éve vagyunk együtt, sose voltam szerelmes belé.De jól működő kapcsolatban élünk.
2020. jún. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint együtt élés, gyereknevelési közösség nyilván működhet, ahogy a lakótársaddal is nagyon boldogok tudtok lenni ha együtt laktok. De ez nem párkapcsolat, azt ne keverjük ide. Egy ilyen langyos fos nem működőképes párkapcsolat. Egyszerű baráti együttélésként tökéletes, de nem keverendő a párkapcsolattal mert az nem ilyen.

Az is hatalmas baromság, hogy a szerelem elmúlik. Dehogy múlik el ha dolgoztok a kapcsolaton. A szerelemből sosem lesz langyos baráti meg emberi szeretet, mindig sokkal sokkal több lesz. Köze nincs a két érzelemnek egymáshoz, 10 év után is teljesen mást érzek a párom iránt mint az emberi szeretet. Simán van visszatérő rózsaszín köd.

Egyébként meg a gyerek előtt ne ilyen példa legyen. A büdös életben nem lesz boldog párkapcsolata. Ti meg majd szépen észreveszitek, hogy lassan nulla kedvetek lesz egymáshoz. Elmarad a szex, amint belép valaki az életetekbe aki csak egy fokkal több érzelmet ébreszt bennetek azonnal meg fogjátok egymást csalni vagy szakítotok. Lehet hinni a mesékben de egy ilyen együttélési közösség halálra van ítélve.

2020. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Mindig hiányérzeted lesz. Most is van. Főleg, ha közben megismersz valakit, akibe viszont beleszeretsz. Na akkor már nem sok boldogságban lesz részed. Lehet, hogy elmúlik, de a szerelem összeköt, kötődést hoz létre, megszünteti a hiányérzetet. Lehet, hogy a heves része elmúlik, de megnyugvást érzel, hogy megéltem ezt is és nem is biztos, hogy akarom még egyszer ezt a felfordulást. Amikor eljön az a megnyugvás, hogy jobb ez a nyugalom, mint az a nagy hullámvasút, akkor hiába múlt el a szerelem, lehetsz boldog, van mire emlékezni és nem lesz hiányérzet. Így viszont folyamatos hiányérzeted lesz, amit a másik csak erősít, mert hatalmas a kontraszt, ha azzal vagy, akibe szerelmes vagy, mint azzal, akibe nem. És felejtsd el a de jó ember és társai mantrát, mert nincs jó és rossz ember, a nagyon végleteket kivéve mindenkiben van jó és rossz, a népszerű szívtiprók is lehetnek nagyon jó emberek, csak több kísértésnek vannak kitéve és emiatt talán többször elbuknak, de attól se lesz senki jó ember, hogy nem vonzó a számodra. Átéltem, már nem vagyok 20 éves. A lányomnak is azt mondanám, ne kösd le magadat szerelem nélkül, mert jobb egyedül. Persze át kell gondolni, mi az életcélod. Nekem a kutyáim voltak az életem, ehhez kellett a kertes ház, kellett autó, ha állatorvoshoz kellett rohanni, nem engedhettem meg magamnak, hogy egyedül maradjak, mert akkor nem lehetett volna kutyám. Én emiatt megalkudtam és belementem szerelem nélküli kapcsolatba is. Ha lett volna családom, nyilván nem így döntök, de korán meghaltak. Kutya nélkül viszont én nem akarok élni.
2020. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Kizàrt. Langyos fos lehet, amiben benne maradnak, mert nem jött még màs, de ez a legnagyobb jóindulattal se nevezhető boldog hàzassàgnak. Persze becsaphatjàk magukat, de felesleges.

Ha fél év alatt se érzed azt a bizonyos dolgot, akkor soha nem is fogod.

2020. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Mondom ezeket úgy , jogy egy szerelem nélküli kapcsolatban kibírtam alig 1 évet.

A szerelem pedig , ha igazi, soha nem múlik el, nem alakul sehova. Az egy marhasàg, hogy elmúlik- akkor soha nem is volt az. A szerelem az szerelem és kész. 10 éve érezzük kölcsönösen a férjemmel.😊 8. voltam.

2020. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem véletlenül nem engedik a szerelmeseket összeházasodni sok kultúrában. A szerelem kb. 2-3 évig tart. Addig nem látja reálisan egymást a két fél, ebből később bonyodalmak lehetnek.


Az ismeretségi körömben a legsikeresebb házasságok mind olyan párok házasságai, akik sosem voltak vadul szerelmesek egymásba.


A többi mind csúnya válással végződött/nagyon megromlott.

2020. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!