Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság szerelem nélkül, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság szerelem nélkül, az elejétől?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy nulla érzelem van bennem, mert az nem igaz. Ragaszkodom is a férjemhez. De nem vagyok oda tőle, ez nem szerelem, tudom.

Most leszünk 1 éves házasok.

Aki hasonló cipőben jár, hogy éli ezt meg? Tudatosan alakította így?

Nálam csak így alakult. Szerintem a férjem sem szerelmes.


2020. máj. 30. 23:01
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Egészen addig működni fog, amíg egyikőtök nem találkozik valakivel, akibe tényleg beleszeret. Sőt nem is kell beleszeretni, elég egy fellángolás vagy egy erősebb szexuális vonzzalom. A lényeg hogy eljön egy olyan pillanat, amikor nagyon valakimással szeretnél lenni, mint a házastársad, és nem lesz még csak emléked sem a szerelemről, hogy mellette tartson. Na, akkor fog kiderülni, hogy ez a dolog működik-e.

És nem mondom, hogy nem. Könnyen lehet, hogy működik. De én ebben a helyzetben ettől félnék.

2020. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, ez egy nagy kihívás lehet. De az ilyen helyzetekben a közös gyerek, a közös ház, a közös hitel és a többi a szerelemhez képest földhözragadt, de nem elhanyagolható körülmény gyorsan visszarángatja a hótt' szerelmes férfit vagy nőt a rózsaszín felhőkből a szürke hétköznapokba.
2020. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
21-es: Az általad felvázolt esetben csakis érdekek miatt fog tovább működni. Anyagi érdekek (felépített ház, közös lakás, ...), illetve ha vannak már gyerekek. Én azt mondom, hogy ilyenbe akkor szabad belemenni, ha mindkét fél tisztában van ezzel a lehetséges kimenetellel és emiatt nem is lenne szabad összeházasodni és gyereket vállalni se. A Hanover Street c. film elég szépen megmutatja és szerintem át is élik sokan.
2020. máj. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem is a szerelemmel vagy szerelem nélkül való együttélés a meghatározó rész. Pont azért, mert létezik és működik, akár jól is a szerelem nélküli egymással együttélés egy életen át. Itt ami a bökkenőt adhatja az a házasság. Mert aki ilyen jellegű kapcsolatban nem házasodik meg az maximum pozitívan csalódik egyszer 80 évesen, hogy jéé leéltünk ketten egy életet ami jó volt, igaz nem szerelem volt és nem volt házasság, de működött. Viszont akinél ilyen a kapcsolat és házasodott benne majd esetleg egyszer jön egy szerelem vagy valami, akkor ott ugye válni is kell. Ezért szerintem csak akkor érdemes megkockáztatni a házasságot, ha tényleg kölcsönös szerelem volt, igaz ettől még tönkremehet és jöhet a válás, de a szebbik esély meg lett adva a jó reményekkel kecsegtető szerelmi kapcsolatnak.

Én is így élek. Hajlandó lennék egyszer elvenni egy nőt és valahol a messzeségben ez is az én nagy vágyam és igazából tagadhatatlanul vágyok a kölcsönös szerelmi kapcsolat is. Csak az van, hogy randira alig találok nőt, nemhogy majd még az a szinte elképzelhetetlen dolog is összejön, hogy belémszeret én meg belé. Tényleg, mintha azon álmodoznék, hogy lekaparom a Bukszán az 50 milliót. Ami az elmúlt években összejött kapcsolat az is csak egy langyosvíz volt, bár ettől még sokat jelentett és sokat adott. (Egyébként nem vagyok egy elveszett, szakadt pasi, csak ez van. Tőlem sokkal jobb esélyekkel indulók sem találják a nagy szerelmet hosszú évek alatt sem. Ők úgymond sok Bukszát lekapartak már és úgy sem, én meg még alig, szóval az esélyeim sem túl jók.)

2020. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
24-es, ez azért van, mert az ember igazán szerelmes max. 2-3-szor lesz az élete során. Kölcsönös szerelem pedig ha egy van, akkor sokat mondok. És szerintem pont az a baj, hogy meg lehetne találni, de nem tudják kivárni, addigra már lekötik magukat és cseszhetik. Valóban, le lesznek rángatva a földre, mert valahol lakni kell, mert a gyereket nem lehet visszacsinálni.
2020. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
#25 Nem tudják kivárni... Azért ez szerintem nem ilyen egyszerű, főleg ha valaki gyereket is akar. Nem lehet a végtelenségig várni, és nem mindenkinek van szerencséje, hogy nagyon max. 35-ig találkozik azzal, akivel kölcsönös szerelem lesz.
2020. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

36 vagyok egyébként, nő.

Mindig kapcsolatban voltam, de nem azért, mert keresve kerestem volna. Mindig csak jött, és igen, szerelem jött. Fiatal koromtól. Nem azt mondom, hogy minden fiúval szerelmesek voltunk, de azoknak vége is lett. Jellemzően több éves kapcsolataim voltak, kölcsönös szerelemmel. Talán már az ezt megelőző kapcsolatom nem tiszta szerelem volt, több volt benne a vonzalom.

Akkor lehet, hogy túl könnyen kaptam meg eddig mindig?

Nehezen mondok le róla. Hiányzik.

2020. máj. 31. 20:14
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Azt sem tudom, honnan tudják az emberek azt, hogy kölcsönösen szerelmesek. Az, hogy én érzem, nem jelenti azt, hogy a másik is azt érzi.
2020. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl könnyen kaptad meg eddig. Az is lehet, hogy nem igazi szerelem volt, de ezt nehéz lenne ennyiből megítélni.

Inkább abba gondolj bele: vajon miért pont ebből a kapcsolatodból lett házasság? Azt írtad, voltak már előtte is több éves, kölcsönös szerelmen alapuló kapcsolataid. Elméletileg egy ilyenben kellett volna megházasodnod, mégsem így történt.

Hogy miért nem, az megint egy másik sztori. Akár az is lehet, hogy 35 évesen úgy érezted: most már nem várhatsz tovább az esküvővel, valamit "kezdeni kell az életeddel" vagy bármi más. A lényeg az, hogy a házassághoz nem csak szerelem kell. Nem attól lesz valaki jó férjed, hogy halálosan szeretitek egymást. Ha megfelelő egzisztenciája van, hajlandó áldozatot hozni a családjáért, ténylegesen részt vesz a gyereknevelésben, nem házicselédnek tekint és még hűséges is hozzád, az már elég lehet ahhoz, hogy ideális férj legyen. A férj és családapa szerepét tökéletesen betölti. Csak mondjuk nem fog magától lecsúszni rólad a bugyi, ha meglátod és nem fogsz a felhők fölött járni, ha hozzád szól De mondjuk együtt tudtok venni vagy építeni egy házat, születik 2-3 szép gyereketek, akiket tisztességgel felneveltek. Közben pedig nem őrülsz meg attól, hogy reggel a kicsit pelenkázni kell, a középső éppen magára borította a kakaót, a nagyot is ébresztenéd, hogy keljen már végre felfelé, mert iskolába kell menni, erre pedig még jön apa is, egy szál sz*ros alsógatyában, hogy mit vegyen ő fel, mer' menne dógozni, de nem talál semmit a szekrényben. Mondjuk lehet, hogy míg a kicsit pelenkázod, apa melegíti meg a kakaót a középsőnek (aki így nem fürdik meg benne), aztán amíg a legnagyobbat ébreszted, ő magától fel tud öltözni, mert felismeri a szekrényben a behajtogatott ruhákat (lehet, hogy azért, mert ő szedte le őket a szárítóról és hajtogatta őket össze, mikor egyik nap munka után rendes férfi módjára nem koszos ruhában, épp csak a cipőjét lerúgva vetődött le a TV elé, kezében egy sörrel, hanem észrevette, hogy van olyan része a házimunkának, amit ő is el tud végezni). Te pedig lehet, hogy nem szereted őt halálosan és soha nem is fogod, de el tudsz vele tölteni több évtizedet olyan stabilitásban, ami egy jól működő családhoz kell.

Ha emellé még szereted is, az főnyeremény. De a mindennapos együttéléshez és a család alapításához, illetve fenntartásához szükséges képességek és tulajdonságok egy házasságban sokkal fontosabbak, mint a faltól falig tartó, színes, szélesvásznú marha nagy szerelem.

2020. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Ez a házasság fejben született, és azt hittem, elég lesz. De nem így érzem. És most elgondolkodtam. Talán nem a szerelem hiányzik nekem, hanem a szeretet.

Sok mindent megcsinal, jól működünk együtt, de nincs elfogadás, őszinte tisztelet sem.

Nem mondhatok el neki semmit, ami velem történik, mert nem mutat megertest. Soha. Nincs visszajelzes. Ami velem történik, azt nem jól látom, rosszul gondolom. Nincs igazam.

Nincsenek jó beszélgetések köztünk ezáltal. Már hétköznapi dolgokról sem, nemhogy mélyebben.

Velem van, mert azt úgy kell, csinál kávét, mert azt illik, ő ettől jofej. Megnezunk egy filmet, mert már régen néztünk, és illik a másikkal lenni. Nulla érzelem. Mindent aggyal ad. És ez borzasztó sivár.

A szexben ugyanez. Kötelező dolog részéről. Nem érzem, hogy kívánná a testem, inkább egy feladat az is.

Hát ilyenek. És már tök üresnek érzem magam belül. :(

Tényleg mindenki így él?!

2020. máj. 31. 20:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!