Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság szerelem nélkül, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság szerelem nélkül, az elejétől?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy nulla érzelem van bennem, mert az nem igaz. Ragaszkodom is a férjemhez. De nem vagyok oda tőle, ez nem szerelem, tudom.

Most leszünk 1 éves házasok.

Aki hasonló cipőben jár, hogy éli ezt meg? Tudatosan alakította így?

Nálam csak így alakult. Szerintem a férjem sem szerelmes.


2020. máj. 30. 23:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
8: Értem. A vonzalom akkor az nálam üres halmaz. Egyáltalán nincsen semmiféle esztétikai vonzalmam emberek iránt.
2020. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Attól függ, hogy tekint az ember a szerelemre. A férfi felesleges hülyeségnek tartja, ami csak összekuszál mindent.

Én nőként egy csodának tekintem, ami két ember között történhet.

De valójában, a férfi nem is szerelem miatt szokott lelepni... Inkább ha a f.rka vezérli. Kinek mi!

2020. máj. 31. 09:34
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
A házassághoz nem szükséges a szerelem egyik fél részéről sem. Persze jobb úgy házasságban élni, ha szeretik egymást, de ez nem feltétel és még merem kockáztatni, hogy a házasságok nagy részében szerelemről szó sincs.
2020. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
És aki egyszer atelte, tudja, mit ad, hogy mond le róla?
2020. máj. 31. 16:30
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Felfogja, ha nem megy vagy nem talál senkit akkor szenved vagy egyedül marad. Esetleg pszichológus tud segíteni.
2020. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy az a baj, nem voltam egyedül. Akkor értékelném a semmilyent is.

De biztos, hogy jó így élni? Jobb, mint a semmi...

Tudom, sokan élnek így. :/

2020. máj. 31. 17:08
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

10-es, ha már gyerekek is vannak, akkor még bonyolultabb egy ilyen döntést meghozni.

Miért létezik a szerelem, ha ne élhet együtt soha az a két ember, aki egymásba szeret? Van egyáltalán kölcsönös szerelem? És ha nincs, akkor mire jó ez az egész? Férfiak nem szerelmesek soha? Ebben nem lennék olyan biztos.

És miért kell együtt élni valakivel, ha cipelsz valakit a múltból? Miért kell mindig valakivel élni? Ha az ember tudna egyedül tölteni éveket, akár évtizedeket is, akkor talán megtalálná azt, akivel kölcsönösen szerelmesek és csak azzal kéne összekötni az életét. De a forgatókönyv az, hogy valakivel dugni kell, ezért mindenki beszerez maga mellé valakit, anyagilag is könnyebb úgy az élet. Aztán mikor jön a szerelem, már késő, mert gyerek van, CSOK van és sorolhatnám.

Én nem hiszek abban, hogy úgy a jó, ha két érzelmileg közömbös ember éli le együtt az életét. De a valóságban így működik, mert valamiért a szerelemtől félünk. Én is menekültem már el előle. Amikor pedig már áldozatokkal jár (gyerekek, stb.), rég késő.

2020. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
72%
Ez a szererlem és szerelemből házasság egy szép és jó dolog. Tudom én is. De ez egy ritka dolog, nem biztos, hogy összejön valaha is. Nekem olyan mintha kaparós sorsjegyekre tenném fel a anyagi helyzetemet. Vagy összejön vagy nem.
2020. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Ennyire ritka lenne?
2020. máj. 31. 18:19
 20/47 Derwer ***** válasza:
100%

Bár szerintem sokan a nagy szerelemben kezdik el szervezni az esküvőt, amikor még ott a lila köd, de aztán el is múlik.

És sokszor meg egyáltalán nem a nagy szerelemben kötődik a házasság. Nálunk például a házasság évében volt mélyponton a kapcsolatunk...

2020. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!