Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság szerelem nélkül, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság szerelem nélkül, az elejétől?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy nulla érzelem van bennem, mert az nem igaz. Ragaszkodom is a férjemhez. De nem vagyok oda tőle, ez nem szerelem, tudom.

Most leszünk 1 éves házasok.

Aki hasonló cipőben jár, hogy éli ezt meg? Tudatosan alakította így?

Nálam csak így alakult. Szerintem a férjem sem szerelmes.


2020. máj. 30. 23:01
1 2 3 4 5
 1/47 Derwer ***** válasza:
72%

Nem hiszem hogy ez katasztrófa, ha amúgy működnek a dolgok...

Persze jó lenne ha nagy érzelmek lennének MÉG, de amúgy is elmúlnának.

Nekem fontosabb, hogy amúgy együtt tudunk e működni vagy sem.


No persze én pasi vagyok, nem nő, így alapból más a gondolkodás módom.

2020. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól kijöttök és más baj nincs...

Bár ha kiírtad a kérdést, azért bizonytalan vagy gondolom valamiben. Ha jó életetek van és nem akarsz szerelmet, akkor szerintem nem kell kételkedni, rendben van így.

2020. máj. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a szerelem kell akkor is, ha elmúlik. Rendkívül erős kötődést hoz létre, ami kitart, tovább, mint maga a szerelem és nagyon sok mindenen átvisz. Szerelem nélkül a törvényszerűen bekövetkező hullámvölgyeket csak akkor éli túl a kapcsolat, ha a kötelék más jellegű, mondjuk érdek.

Voltam szerelem nélküli kapcsolatban és nem voltam boldog igazán. A szerelemből kötött kapcsolatban is volt nagyon sok nehézség, de ott legalább az a tudat nem kínzott, hogy tulajdonképpen becsapom magam.

A szex összehasonlíthatatlanul jobb szerelemből. És jár egyfajta megnyugvással, hogy én már nem keresek, mert megtaláltam, már nem fáj senki a múltból, mert aki mellettem van, mindenkit törölt automatikusan. Egy szerelem nélküli kapcsolatban ott kísért a múlt. Biztos neked is van valaki, akit nem tudtál lezárni. Ez így nem jó. Így nem lehet boldognak lenni. Nem csupa móka és kacagás a szerelmi kapcsolat sem, hiszen jóval sebezhetőbbé tesz, mint egy sima szeretet/érdekkapcsolat, de ez a szerelem nélküli kapcsolat egész biztosan űrt hagy benned.

2020. máj. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
71%
Én is férfi vagyok és nem házasságról beszélek, csak kapcsolatról amiben szintén nem volt szerelem. Én ezt egy percig sem bántam és ha belegondoltam abba, hogy azzal a lánnyal éljem le az életem az sem tűnt számomra rossz ötletnek. Soha sem veszekedtünk, esetleg valamiben nem értettünk egyet, de minden percben boldog voltam amikor vele lehettem. Azt hiszem, hogy életem eddigi legszebb időszaka volt. De szakítás lett a vége, aminek a fő oka az volt, hogy ő mindenáron a szerelmet kereste. Jó dolog a szerelem főleg, ha kölcsönös és közben minden olyan jó, hogy a szerelem múltával is jó lesz azzal az emberrel lenni. Nagyon szerencsés az akinek ez megadatik. De én nem igazán értem, hogy miért hajtják ezt a szerelmet ennyire a nők. Szerintem sokkal fontosabb a megbízhatóság, a tisztelet, a megbecsülés vonzalommal társulva persze.
2020. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 Derwer ***** válasza:
60%

#4 sokkal jobban megfogalmazta amit én is gondolok és írtam #1ben.

Like :)

2020. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
60%

Csak az a fontos, van-e olyan bizalmi viszony, hogy ezt tudja is-e, vagy más hitben van.

Csak rá tartozik ez a dolog, de rá viszont nagyon.

2020. máj. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
90%

4: Jó lenne árnyalni, mit értesz vonzalom és szerelem alatt.

Nekem nagyjából a kettő azonos, ha jól gondolom, mit gondolsz a szavak alatt.

2020. máj. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
92%

A vonzalom és a szerelem számomra teljesen más jelentésű szavak. A szerelem egy olyan mértékű érzelmi állapot ami hatást gyakorol arra az életszakaszra amiben ezt érzed. Sokkal több annál minthogy vonzódsz valakihez. Más ember vagy közben, szinte minden pillanatban az adott személy körül forognak a gondolataid. Olyan mértékű ez, hogy képes az ember elveszíteni miatta a józan ítélőképességét is.

A vonzalom az más, annak is van érzelmi része, de nem teljesen az vezérli. Inkább a látottak iránti vágy motiválja.

2020. máj. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Úgy tűnik, tényleg csak a nőket érdekli ez a szerelem dolog.

Férjemen is azt látom, így gondolkodik, mint itt a férfi válaszolók. Nagyon racionális.

Nekem azért hiányzik a szerelem. És nem tudom, mi lesz, ha beköszön?! Vagy nála vagy nálam...

Igen, van vki a múltból, régóta "cipelem". Senki nem írta felül.

2020. máj. 31. 09:00
 10/47 Derwer ***** válasza:
84%

Ha esetleg beköszönne az a nagy szerelem, akkor lehet DÖNTÉST hozni.

Hogy egy érzelmi csúcs miatt eldob-e az ember 1-10-25év együtt létet vagy sem.


Szerintem én nem tennék ilyet már ma se, mindössze két év házasság után se.

(de igen, oké, ez most elméleti, nem vagyok benne a szituban. )

2020. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!