Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy vennetek fel a nevét?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy vennetek fel a nevét? Vagy maradna? Nagy a dilemma

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kicsit elgondolkodtam hogyan legyen a nevem a házasság után.

Az én vezetek nevem "cigányos" vezetéknev. És 2 nevem van.

A párom külföldi, (Iraki)

Q betűvel kezdődik a vezetekneve.

Ti felvennetek a párotok nevét, vagy hagynatok így? Szívem szerint szabadulnek a vezeték nevemtol mert sok hátrány ért emiatt, de ha felveszem a férjem nevét is kerulhetek hátrányba mert le araboznak, és le migransozhatnak... Ti melyiket választantok? Ötletek?

Köszönöm a válaszokat 😊


2020. ápr. 19. 13:48
1 2
 1/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
51%

Én bevallom nem gondolkodtam egy percig se, hogy vegyem fel. Amikor egyetemista kis nyikhajként firkáltam órán, mint X né Y Luciferke voltam.

Amikor valami nagyon nem fontos helyen kellett aláírjak,pl múzeumi látogatási könyveket, ilyesmi, ott is így írtam alá. a Férjem sose kérte hogy változtassam mag a nevem, de amikor az anyakönyveztető rákérdezett, automatikusan jött a dolog, összenéztük, és tudtam h ez lesz a nevem.

A lényeg, te is úgy variáld-vagy ne variáld, hogy büszke legyél rá, és szeresd, mert jó esetben évtizedekig még ezt fogod viselni :D

2020. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Hamár a hátrányos megkülönböztetés a szempont, akkor hagynám a saját nevem. Az még mindig elfogadottabb mintha arabnak, migránsnak hinnének.


Vagy esetleg ízlelgesd a kötőjeles verziót 😂

2020. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
En ezeken nem gondolkozva felvennem a ferjem vezetéknevet és kész.
2020. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Van egy harmadik verzió is. A névváltoztatás házasságtól függetlenül.
2020. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem venném fel. Lakatos, Orsós, Rostás stb. nem olyan ritka nem cigányoknál se.
2020. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem vennem fel sehogy es nem izgatna, hogy milyen a nevem. Akik ismernek, gondolom tudjak, hogy mi vagy, az oneletrajzodat meg ugy allitsd ossze, igenyesen, hogy ne jusson eszukbe azon filozni, vajon valami putris vagy-e...
2020. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Az en ferjem nemet. Felvettem a nevet. Ha mas nemzetisegu lett volna akkor is felvettem volna. Ezzel kimutatom hogy felvallalom az osszetartozasunkat. Ismerosom ferje egyiptomi, o is felvette a nevet es nem erte hatrany emiatt. Bar o kotojellel vette fel szoval a sajatja is megmaradt.
2020. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a két név jól hangzik együtt akkor felvenném mindkettőt mondjuk kötőjellel. Így a névnek inkább lesz egy érdekessége, különlegessége így együtt és eltűnik a "cigányosság" meg a "migráns" név is. Szerintem szépek azok a nevek ahol van egy átlagosabb, magyar név és egy külföldi együtt.
2020. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Mondja mar meg valaki miert lettem 0-ra pontozva? A kerdezo velemenyt kert, en normalisan valaszoltam.
2020. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenkit felpontoztam.

A kötőjellel 4 nevem lenne,es lesz.. OM magam mire leirom 😂

Az én nevem Oláh.

Kék szemű fehér bőrű barna hajú vagyok szóval nem vagyok cigány, de ha nem látnak rólam fotót, vagy személyesen már jön az hogy tuti cigány.

Gondoltam arra hogy

Qné Oláh X Y

Q X Y

Meg azon is h elvetetem a harmadik nevem mert minek az.

2020. ápr. 19. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!