Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mit kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit kellene tennem, hogy a férjem elismerjen?

Figyelt kérdés

Fiatal, friss házasok vagyunk. Konkrét adatokat nem írnék, mert az a tapasztalatom, hogy azokból kifolyólag van aztán a megítélés és a tanácsadás, nem a problémából adódóan.

Utolsó éves vagyok az egyetemen, mellette becsületesen dolgozom, írom a munkámat és készülök az államvizsgára. Adok magamra, de nem szórom a pénzt feleslegesen: magamnak készítem el a körmeimet, fodrászhoz évente 1x megyek, bulizni barátnőkkel nem járok el, csavargásokért sem nyafogok, nem is igénylem, ruhát is akkor veszek ha már tényleg kell (nyugi, nem járok rongyosan, csak nincsenek felesleges holmik).

A párom már pár éve végzett az egyetemen, aktívan, teljes állásban dolgozik. Észrevettem, hogy amióta teljes állásban van, az én munkámat lenézi, nem veszi "normális" munkának, mert hivatalosan még diák vagyok... Szerinte nekem még normális munkahelyem nem volt (családi vállalkozásunk van, így sosem voltam "rászorulva", hogy másnak dolgozzak, viszont ezt sosem hangoztattam, vagy dicsekedtem vele). Aktívan kiveszem a részemet a fizetnivalókban, nem sumákolok és érvelek azzal, hogy "de én még tanulok". Nem várom el, hogy eltartson, nem is tart el. Függetlenül ezektől mindig megkapom ezt a munka témát, meg h "majd ha kilépek a való világba akkor megtudom" szövegek, pedig nem vagyok egy álmodozó és a világot rózsaszínnek látó személy... Egyszóval úgy érzem, hogy nem ismeri el azt amit én csinálok, amit igyekszem kihozni az adott helyzetből. Folyton csak azt kapom, ami nincs. Bár érezteti és mutatja is, hogy szeret, az élet terén nem tudom miért, de nem vesz komolyan..

Mit kéne tennem? Kérlek, a "az el kell válni, miért is házasodtatok össze?" és hasonló szöveget hagyjátok meg, mert ez nem segítség. :)

Köszönöm :)


2020. febr. 5. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Miket fog dumálni, ha szülsz és nem.mész vissza dolgozni a gyerek 6 hetes korában, hanem szerinte rajta élösködsz és lógatod a lábad?
2020. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%
Jó ez a kapcsolat? Nem. Még az utatok elején jártok, de párod már most el van szállva. Tudod mi lesz? Mint mindig! Jöhetnek a szabó péter féle filléres lőzungok az erős és önálló nőkről, az optimista világkép, a megvalósítom az álmaimat stb. Benne maradsz még egy darabig ebbe a nem is tudom mibe, majd ezeken az említett bölcsességeket vegetálsz. Később kivágod az egész kamus életedet az ablakon, és lelépsz. Ezután már magasról teszel a kamura, rájössz arra, hogy a világ sokkal egyszerűbb mint amit mutat. Ha szerencsésen alakul az életed ezután, akkor megtalálod azt az embert, aki játszmák, egoizmus, és hatalmi versengések nélkül is elfogad. Sok sikert. Te döntesz arról is, hány évet szánsz erre a "kalandra" a véges idődből. Sok sikert és jó döntést kívánok!
2020. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen a természete, sehogyan sem fogod tudni kivívni az elismerését. Ehhez az emberhez hozzámentél eme viselkedés tudatàban. Ezzel vagy együttélsz szó nélkül, vagy lelépsz, ha már nem bírod. Felnőtt ember, nem fog vàltoztatni magàn. Neki ez így jó. Talán egyszer pofán csapja majd az élet jó alaposan, de ez lehet sosem történik majd meg. Erre nem érdemes vàrni. Magadnak azzal segítesz a legtöbbet, ha elfogadod, hogy az embereket nem tudod megvàltoztatni, ha ők nem akarják a változàst.
2020. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos csak azt tudom mondani, hogy az én volt férjem is hasonló volt. Az ő önbecsüléséhez fontos volt, hogy ő mindig jobb legyen nálam mindenben, sőt, hogy ő legyen a "jó" és én legyek a "rossz". Vállalkozó voltam abban az időben, ő pedig cégnél dolgozott, és állandóan a szememre hányta, hogy nekem "egy halom pénzt kellene keresnem", és nem keresek annyit. És hogy őneki nem kell annyit keresnie, mert ő nem vállalkozó, ő teljesen jó úgy, ahogy van, és neki stresszesebb, mert be kell járnia a munkahelyére, én meg csak "mászkálok a városban" (cégekhez jártam ki, sokszor városon kívül vagy más városban, és tömegközlekedéssel, hogy spóroljak benzinen), úgyhogy neki többet is kell pihennie, neki mindig rosszabb, nehezebb, de mennyivel jobban viseli, mint én. Egyszer súlyos mandulagyulladással dolgoztam végig egy egész nyarat, mert nyaralni akartunk menni, és ha én nem dolgoztam, akkor, ugyebár, nem kerestem pénzt az alatt. Így azt mondogatta, hogy persze, otthon is maradhatok, ha akarok, de hát akkor nem lesz nyaralás, mert miből fizetjük ki. Évekkel később emiatt a nyár miatt kellett kivenni a mandulámat. Én tűrtem egy darabig, meg persze tiszta hülye voltam és egy darabig el is hittem, hogy én vagyok a legbénább a világon, nekem semmi nem megy, mindenki más jobban csinál mindent és különösen ő. Aztán elegem lett és kiléptem, persze akkor minden voltam, először édes drága tündér, aztán meg egy szemét, de nem engedtem akkor már. Sokáig tartott, míg kihevertem. Egyedül nem is ment, szakemberhez jártam. Ma már jól vagyok, megtaláltam a szerelmemet, aki elismer és mindenben támogat, első gyerekünket várom. De nekem rámentek erre azok az évek, amelyek a legszebbek kellett volna, hogy legyenek, és 36 éves leszek, mire anya leszek, holott mindig is fiatalon szerettem volna családot. Ugyanakkor most végre boldog vagyok és emelt fejjel létezek a világban.

Nem tudom, hasznos-e neked vagy nem, ez az én történetem.

2020. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

ő lesz az aki szerint a szülés semmi, gyereknevelés nem feladat és miért nincs öt fogásos vacsi amikor a gyerek 2 hetes és te épp élsz a friss császáros hegeddel.

Gratula

2020. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm, aki ugyanebben a cipőben járt. Már válnak. Soha nem tudott megfelelni a férjének, pedig mindig törekedett rá. A férje szerint, csak a mérnöki a rendes diploma, ezért a feleség is mérnök lett, így majd elismeri. Nyilván nem volt elég ez sem. Aztán, majd ha gyereket szül neki, akkor elismeri. Szerinted elismerte? Francokat. Akkor borult még jobban fel az egyensúly, amikor otthon maradt a gyerekkel. Tőle függött anyagilag is, akkor már lábtörlő volt a feleség. Amikor elég nagy lett a gyerek visszament dolgozni és beadta a válást.

Nem tudom, hogy a te férjednél milyen súlyos a helyzet, de nagyon gyorsan meg kellene oldani, amíg még nem késő. Járjatok most párterápiára, ne válás előtt. Most még ő is tud korrigálni a saját viselkedésén, berögződésén, ha nagyon akar. Ha pedig nem akar, akkor fölösleges éveket kínlódnod ebben a kapcsolatban. A legszebb éveid fognak odaveszni.

2020. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Korai volt az a házasság. Ezzel a pasassal még a gyerekvállalást is átgondolnám.
2020. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!