Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mit kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit kellene tennem, hogy a férjem elismerjen?

Figyelt kérdés

Fiatal, friss házasok vagyunk. Konkrét adatokat nem írnék, mert az a tapasztalatom, hogy azokból kifolyólag van aztán a megítélés és a tanácsadás, nem a problémából adódóan.

Utolsó éves vagyok az egyetemen, mellette becsületesen dolgozom, írom a munkámat és készülök az államvizsgára. Adok magamra, de nem szórom a pénzt feleslegesen: magamnak készítem el a körmeimet, fodrászhoz évente 1x megyek, bulizni barátnőkkel nem járok el, csavargásokért sem nyafogok, nem is igénylem, ruhát is akkor veszek ha már tényleg kell (nyugi, nem járok rongyosan, csak nincsenek felesleges holmik).

A párom már pár éve végzett az egyetemen, aktívan, teljes állásban dolgozik. Észrevettem, hogy amióta teljes állásban van, az én munkámat lenézi, nem veszi "normális" munkának, mert hivatalosan még diák vagyok... Szerinte nekem még normális munkahelyem nem volt (családi vállalkozásunk van, így sosem voltam "rászorulva", hogy másnak dolgozzak, viszont ezt sosem hangoztattam, vagy dicsekedtem vele). Aktívan kiveszem a részemet a fizetnivalókban, nem sumákolok és érvelek azzal, hogy "de én még tanulok". Nem várom el, hogy eltartson, nem is tart el. Függetlenül ezektől mindig megkapom ezt a munka témát, meg h "majd ha kilépek a való világba akkor megtudom" szövegek, pedig nem vagyok egy álmodozó és a világot rózsaszínnek látó személy... Egyszóval úgy érzem, hogy nem ismeri el azt amit én csinálok, amit igyekszem kihozni az adott helyzetből. Folyton csak azt kapom, ami nincs. Bár érezteti és mutatja is, hogy szeret, az élet terén nem tudom miért, de nem vesz komolyan..

Mit kéne tennem? Kérlek, a "az el kell válni, miért is házasodtatok össze?" és hasonló szöveget hagyjátok meg, mert ez nem segítség. :)

Köszönöm :)


2020. febr. 5. 19:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem mi baja, mégis milyen való világba kéne kilépned? Külön laktok a szülőktől, ugyanúgy dolgozol, fizeted a fizetnivalók felét, ez ugyanígy lesz ha befejezed a tanulmányaidat.
2020. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2. Ez az, amit nem értek. Szerintem úgy gondolja, hogy mivel a szüleimtől kapom a fizetést, ezért az nem "igazi" fizetés... Pedig nem kivételeznek velem, egy rendes, normális munkaviszonyban vagyok csakúgy, mint ahogy másnál lennék.
2020. febr. 5. 19:32
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
A sarkadra kellene állni, és szólni neki, hogy fejezze be a nagyképűsködést, mert nem áll neki jól.
2020. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Természetesen ezt már mondtam nem egyszer, plusz, hogy pár hónapra kellene neki egy olya nő, akinek ilyen-olyan ajándék, meglepi stb. dolgot kellene vennie, hogy p*ncit adjon és talán akkor jobban becsülne.

Ennek persze mindig az a vége, hogy bocsánatot kér és h igazam van, de az egész egy mókus kerék. Ha rossz napja van, vagy ha valami nem tetszik neki, akkor jön a mutogatás

2020. febr. 5. 19:43
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Mit vársz tőlünk? Ha a férjeddel van bajod, akkor neki mondd el!
2020. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Tudom, tudom nem kérsz ilyen válaszokat... De erre nem lehet mást mondani, mint hogy hagyd ott a francba. Ha egyetemista vagy nyilván a nagy semmire házasodtatok 1-2 év után úgy, hogy nem is ismertétek egymást. És hiába mondod, ezek igen is nagyon fontos dolgok és pontosan ebből származik minden probléma. A párod nem fog változni. Soha de soha nem fog elismerni. Ő olyan ember akinek mindig azt kell éreznie, hogy a párja kevesebb, butább, ügyetlenebb nála. Nyilván hogyha nem naív rózsaszín szemüveggel álltál volna hozzá a házassághoz hanem megfelelően megismered előtte akkor ez egyértelmű lett volna és hozzá se mentél volna.

Erre nincsen más megoldás. Ha havi 20 millát kereső cégtulajdonos leszel akkor is le fog húzni, akkor se fog szarba sem nézni. Hiába nem akarsz ilyen válaszokat ez az igazság. Vagy eltűröd, hogy semmibevesz vagy otthagyod. Ez a két opciód van akár tetszik akár nem.

2020. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kérdésed felett a válasz erre.

Viszont ha számodra megterhelő normális véleményt formálni, akkor: 1. Nem értem mit keresel ezen a felületen, 2. Senki nem kérte, hogy "pazarold" az idődet a kérdésem alatt, 3. Valószínű, amiért kiírtam az azért van, mert tőle nem kaptam választ és hátha másnak van ezzel, ilyennel tapasztalata;)

Azért mert kiírtam egy kérdést az oldalra amin te is jelen vagy, nem jelenti azt, hogy muszáj rá válaszolnod ;) Köszi. További szép estét

2020. febr. 5. 19:51
 8/17 A kérdező kommentje:

6. Köszönöm :) Semmi baj, h ezt leírtad és nem mondom, hogy nincs ebben igazság. Több éve együtt vagyunk, mint amit leírtál, de ez tényleg lényegtelen, mert ha 10 éve lennénk együtt és most produkálná ezeket, akkor sem kell meglepődni. Mindenki változik :)

Nem volt ilyen azelőtt. Ezek a megjegyzések általában akkor bújnak elő, amikor valami probléma van amit meg kell oldani és gondolom ő a stresszt így tudja levezetni, amit persze egyáltalán nem helyeslek! Igyekszem vele sokat beszélgetni, sokszor aprólékosan kérdezgetek a munkájáról, napjáról..

2020. febr. 5. 19:55
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez tipikusan ugy hangzik mintha a szulei beszelnenek belole, sztem nyuhodtan jelezd vissza neki hogy ez rosszul esik neked, lehet nem veszi észre
2020. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Pedig nagyon is nagy segítség lenne, ha felidéznéd, miért mentél hozzá. És azt is jó lenne átgondolni, miért akarsz vele maradni. Hogyan képzeled a jövôdet a férjed mellett?
2020. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!