Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem nem tudja elviseln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem nem tudja elviselni, hogy én nem akarok karriert csinálni, csak nyugodtan élni. Hogy lehetne arról meggyőzni, hogy nem a karrier a legfontosabb az életben?

Figyelt kérdés
Már annyiszor mondtam neki, hogy az érzelmek tisztasága és a lelki kiegyensúlyozottság sokkal fontosabb, mint a karrier. Folyton arra ösztökél, hogy pályázzak meg vezetői állásokat, kapaszkodjak felfelé a ranglétrán. De engem a ranglétra nem érdekel. Nekem az a fontos, hogy legyen elég szabadidőm, nyelveket tanulhassak, könyveket olvashassak. Huszonnyolc levelezőtársam van a nagyvilágból, akikkel eszperantó nyelven levelezek. Nekem az ilyen (minden világi haszon nélküli) kapcsolattartás fontosabb, mint a külső címek, rangok.

2019. aug. 13. 08:17
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Annyiszor átbeszéltük már ezt a témát. A baráti körünk is évek óta kérleli, hogy engedjen el engem, ne láncoljon magához, ha nem akar megérteni és nem akar gyereket. Ő fennhangon azt mondja, nyitva az ajtó, bármikor elmehetek, de amikor elmennék (kétszer már próbálkoztam), mindig úgy alakítja a körülményeket, hogy visszacsalogat. Egyszer egy terhességi hírrel (utólag kiderült, hazugság volt), egyszer pedig egy betegséggel (szintén hazugság volt) csalt vissza magához. Igazából én nagyon szeretem Futrinka kisasszonyt, csak nehéz vele élni. Ha nem a feleségem lenne, csak a munkatársam, azt hiszem, tisztelném és csodálnám.
2019. aug. 13. 09:47
 22/52 anonim ***** válasza:
92%
ne haragudj, de te vagy a hulye, ha hazugsagok utan vele maradtál. a terheses hazugsag onmagaban eleg a valashoz. nem lenne gond azzal, h nem akarsz karriert, de ebbol az tunik ki h uborka vagy es magadert se tudsz kiallni meg a felesegeddel szemben sem.
2019. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
84%
Kihasznál Téged, hazudik és hiteget, manipulál. Ez egy mérgezp kapcsolat, már rég le lekkett volna lépned. A fektétlen szeretetnek kölcsönösen kéne járnia, de ő saját magét ezerszer jobban szereti, semmiben nem enged. Ez így nem működik.
2019. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ha nyugodt életre vágysz, hagyd ott a fenébe ezt a karrierista teremtést - még akkor is, ha tizenév után nehéz változtatni.

(ez már az a szintű karrierizmus, ami nálam eleve kizáró ok lenne egy párkapcsolatban... a fenének kell egy hajcsár egy szerető társ helyett)

2019. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
De ő tud azért nagyon kedves is lenni. Amikor a tavaszon beteg voltam, még teát is főzött, és azt ágyba hozta nekem. Nagyon meghatódtam, mert már évek óta nem főzött nekem teát. Tud ő gondoskodó is lenni, de csak akkor, ha nagy a baj. Én a hétköznapokban is szeretném, ha gondoskodó lenne. Az anyaság megváltoztatná, gondoskodóvá tenné.
2019. aug. 13. 10:21
 26/52 anonim ***** válasza:
93%
najo te fullhulye vagy
2019. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
"Az anyaság megváltoztatná, gondoskodóvá tenné." - izé, a párkapcsolatok legsúlyosabb, soha nem működő tévképzete, hogy "majd én megváltoztatom, a kedvemért majd megváltozik" és társai. Legfeljebb ideig-óráig, átmenetileg .... vagy még úgy se.
2019. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
hallod,én is főzök neked teát
2019. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
A teafőzés nagyon meghatott, mert rohannia kellett volna egy fiatal párhoz esküvői megbeszélésre, de lemondta miattam a megbeszélést, ment a konyhába teát főzni, hozta a lázmérőt, mérte a lázamat, ment a gyógyszertárba. Igaz, volt egy vicces jelenet is, ugyanis ezt mondta Futrinkám: - Drágám, mikor vetted ezt a teafőzőt, még nem is láttam. - Én ezt feleltem: Ha gyakrabban megfordulnál a konyhában, már megismerkedhettél volna vele, több mint egy éve szolgál minket, ebben főzöm mindig magamnak a teát. -
2019. aug. 13. 10:39
 30/52 anonim ***** válasza:
93%
Túltoltad a kamut, drága, legközelebb valami hihetőbbet.
2019. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!