Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van az ismeretségi körödbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van az ismeretségi körödbe gyors lefolyású házasság?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1-2 évben figyeltem meg, hogy vannak párok akik összeházasodnak, elárasztják a közösségi oldalakat a csodálatos esküvői fotókkal, majd 1 év múlva válnak. Ez miért van? Mi az oka? Nyilván nem az esküvő után lesz rossz a kapcsolat, hanem már előtte sem volt jó. Ráadásul mindannyian gyermektelenek.

2019. aug. 5. 09:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt néhány.

A legtöbb esetben az az indok, hogy nem ismerik egymást rendesen, nem éltek még együtt tartósan 7/24 és ezért nem tudják mit vállalnak be.

Sok házasság amiatt gyors lefolyású, mert nem jön össze a gyerek és az egyik fél feladja és félrekefél, több ilyenről is tudok.

Útoljára maradt a klasszikus felállás, az anyagiak kérdése. Amíg van pénz, addig van utazás, addig van buli és luxus, Ha ez elfogy, akkor továbbszökkenünk egy másik ágra, ez is egy tényező.

2019. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a z oka, hogy nem jó a kapcsolat, megcsalások, egymás mellett elbeszélések, kommunikácó hiánya fenáll, és mikor érzik ,hogy valami nem jó, csinálnak egy hét országra szóló lakodalmat, majd következő héten rájönnek, hogy semmi nem változott meg ettől, a sz,r kapcsolat utána ugyanolyan maradt, agy még rosszabb lett.

Olyan ez mint amikor iszik, drogozik, verekszik egyik vagy mindkét fél, arra a megoldás a gyerek....

Egy szóval buták az emberek.

Ha nekem olyan rossz kapcsolatom lenne, hogy szóba kerülne a szakítás,majd ennek megoldása képpen a párom előállna egy gyűrűvel, nincs az az isten, hogy igent mondjak, meg még 400 embert meg is hívjak... de mások nem így gondolják.

Valóban, jól néznek ki a képek a fészbukkon, én csak amiatt vagyok kiakadva, hogy banyek, akkor a cirkuszt, a válást is had tudjam már.. az mindig csendben zajlik... Ha láttam a lánykérést, a lakodalom minden egyes mozzanatát, még a fél nászutat is ( elég szánalmas, de van ilyen) akkor azt gondolom, a balhé is legalább ennyire rám tartozik. Tudni akarom, mi van. :D De sajnos azt nem szokták reklámozni.

2019. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem, ha olyan emberhez mész hozzá, akivel minden klappol, szeret, érezteti, hogy fontos vagy neki, és éltetek már együtt, akkor ilyen nem nagyon fordulhat elő. Olyanoknál szokott, akiknek már az esküvő előtt is szar volt a kapcsolat, csak “nincs ló jó a szamár is”, illetve még nem éltek együtt és akkor derül ki, hogy nem működik.
2019. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyet ismerek. Ott nagy rózsaszín köd volt: közös facebook profil, meg mindenben hangsúlyozva, hogy ők egyek igazából. Viszonylag gyors esküvő (persze 6000 kép arról is). Szerintem egy éven belül váltak. Nem látok bele, mert nem olyan közeli ismerős, de valószínűleg fellángolás volt és nem gondolták ezt végig. Alapvetően sajnálom, hogy így jártak.
2019. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#4

Szerintem akik minden szart kiposztolnak, azoknál úgy általában semmi sincs rendben. Ismerek nem egy ilyen párt, folyton szakítanak, összejönnek, csalják egymást, de instán, facen nyomatják a cuki közös képeket...nevetségesek🤦🏼‍♀️

2019. aug. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5. lehet... Az említett pár már ahogy összejöttek mindent "együtt" csináltak és úgy posztoltak. Mindenesetre nem tűnt érett kapcsolatnak.
2019. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
A házasságok elég nagy hányada 1 éven belül ér véget. Hogy miért? Szerintem ennek az az oka, hogy amikor az ember szerelmes, akkor azt hiszi, hogy örökké fog tartani. De a szerelem, legalábbis abban az értelemben, ami a kezdeti lángoló, rózsaszín ködös állapotot jelenti, szükségszerűen elmúlik. MINDENKINÉL. Ennek az időpontja változó, általában 1-3 év szokott lenni. Aki ebben az időszakban házasodik, az még nem tudja, hogy utána is képesek lesznek-e közösen működtetni a kapcsolatot: lángolás, idealizálás nélkül. Plusz sokan nem is a másik emberbe szerelmesek, hanem magába a szerelembe, ebbe az idilli állapotba, és amikor ez elmúlik, akkor ott állnak egy kvázi vadidegen emberrel, aki a valóságban nem olyannak, amilyennek a rózsaszín szemüvegen keresztül látták az illetőt.
2019. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem is egy. Nem 1-2 éve tendencia ez, hanem a '90-es évek utáni, a 2000-estől kezdődően lett gyakori ez a jelenség. Az oka talán ott keresendő, hogy a '90-es évek munkanélküliség, hajléktalanság, válások számának eredményeképpen megjelentek a csonka családok, az egyszülős háztartások, ahol az egy családfőnek kellett egyben anyának-apának lennie, és ha be is jött a képbe egy új szerelem, az megint másmilyen figyelmet jelentett a gyerek felé, tehát nem feltétlen kapott így jó szülői mintát.
2019. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársam lánya. Február esküvő májusban válás.
2019. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik távoli ismerősöm esete: fejébe vette, hogy mindenképpen fiatalon szeretne anyuka lenni, úgyhogy amikor az első barátja 3 hónap után (!) megkérte a kezét, természetesen rögtön igent mondott (ekkor volt 22 éves a csaj). 1 évre rá össze is házasodtak, rá 9 hónapra már meg is született a babájuk. A csaj egész insta oldala arról szólt, milyen boldog, minden cukormázas, milyen tökéletes a családja, neki ne adjon senki tanácsot mert mindent jobban tud, és már tervezik a kistesókat is... A gyerek 2 éves elmúlt, és már rég nincsenek együtt.



Szerintem sok esetben, meg itt is az volt a gond, hogy nem ismerte meg rendesen a volt férjét, csak minél előbb férjhez akart menni, hogy legyen mit mutogatni facen/instán. Szomorú világ ez :(.

2019. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!