Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal szeretnénk összeházas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal szeretnénk összeházasodni. Ha nem szeretnénk felvenni hitelt és nem is állunk jól anyagilag akkor milyen alternatívák vannak még, hogy állni tudjuk a költségeket?

Figyelt kérdés
akik már házasodtak légyszi mondjátok meg, miböl finanszíroztátok az esküvötöket! Mennyibe került? Érdemesebb-e várnunk pár évet és gyüjtögetni? Nem szeretnénk nagy lagzit, a családunk lenne ott (kb. 10 fö) és néhány barátunk.
2010. júl. 7. 06:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
A Trófeáknak / amelyikben voltam/ van kisebb különtermük, ott ugyanúgy odakészitenek minden fogást, nem kell másik terembe átmenni, és az ajtó becsukásával a többiktől el lehet különülni. Itt mindenki kedvére valót választhat a levestől a desszertig, gyümölcsig és még az ital fogyasztás is benne van/ üditő, csapolt sör,olcsóbb bor, pezsgő/.
2010. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Húha nem is számítottam ilyen sok jó ötletre!:) mindegyik válaszban találtam nagyon jó dolgokat, így a jelenlegi anyagi helyzettöl tesszük függövé, hogy pl. étterem lesz-e (a Trófea jól hangzik sok jót hallottam róla), vagy pedig fözünk. Mindennek van elönye. Pesten lakunk igen, így nagyobb a választási lehetöség. Van egy picike lányunk is, ezért nem egyszerü félretenni. A ruhát Vateráról gondoltam, hogy veszek, mert ott vannak azért szépek olcsón, nem ragaszkodom az újhoz. Ha lehet spórolunk, úgyis a szerelmünk megpecsételése a lényeg és hogy mindenki jól érezze magát:)

Még egyszer köszi a válaszokat, mindenkit felpontozok a segítökészségéért!:)

2010. júl. 7. 10:49
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon értem, miért tartozik a spóroláshoz az, hogy ne legyen templomi esküvő.....csak polgári...Persze, ha valaki nem hívő, jobb is ha nem megy templomba, csak azért, mert az "olyan szép"...az képmutatás....

De ha szeretnél templomit, az nem növeli a költségeket!!!

2010. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a templomi annyival drágább, hogy egyházi adót kell fizetni s a papnak "adomány címen" egy összeget.

A vacsora lehet étterem helyett esetleg egy rokon szép kertjében (lampionokkal, sátorral) s magatok főztök.

Ha éttermet szeretnétek akkor a szezonon kívüli (őszi, téli) időszakban adni szoktak kedvezményt.

Sütik szintén mindenki hozhat, nem muszály rendelni.

A ruha jó ötlet a Vateran szépek vannak csak annyit kérj, hogy felpróbáljad ne találamra.

Virágnál (meg ha sütit rendelsz) akkor ne mond meg mire kell mert többe kerül, azt a pár órát kibirja a virág.

Fényképezni s kamerázni ismerőst, rokont is megkérhetsz, nem muszály profit kérni.

2010. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem attól összetartó a család, hogy mindenki ott van az esküvőn, de ez egy alkalom arra, hogy találkozzunk.

Nálunk majdnem minden évben szokott lenni egy nagy összejövetel.

Pl. volt amikor a dédimamám 90 éves szülinapját ünnepeltük.

Itt ő nagyon örült neki, hogy az összes dédunoka ott volt együtt.


Nagyon sokan vagyunk, és sok a vidéki, ha nem lennének ilyen alkalmak nem tudnánk évi egyszer találkozni mindenkivel. Mert egy látogatás, ha mindenki egyszerre jönne, nem lenne úgy megoldható, mint egy esküvő. Ha meg külön külön, mwg nem lenne rá idő, hisz nem tudnánk mondjuk minden héten vendéget fogadni itthon. Szoktuk egymást megvendégelni, de arra csak ritkábban kerül sor.


És úgy oldjuk meg, hogy ne kerüljön olyan sokba.

Kicsit elszomorít, hogy ezt mások nagy pucnak tartják, és felesleges fényűzésnek.

Régen, a paraszti világban is olyan lakodalmakat tartottak, ahol mindenki ott volt aki számított.

Az én családom színe java tanyáról származik, és bizonyos ünnepeknél fontosak nekik a régi hagyományok.

Én inkább lemondok arról, hogy nászútra menjek, de azt szeretném, hogy a rokonokkal együtt ünnepeljem a házasságkötésemet.


És így szeretném akkor is, ha csak egy esti közös szalonnasütésre fogja futni.


Persze lehet, hogy anyagi okok miatt nem sikerül ilyet szervezni. Akkor én is elfogadom, hogy nem lehet, de azért mégis így szeretném.


Nem érzem magam emiatt pucccosnak magam.

2010. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

40 fős esküvőnk lesz pár nap múlva :)


A ruhát varrónőnél varratom - 20 ezer forint, cipőt kölcsönkaptam egy barátnőmtől, az ingyen van

A leendő férjem zakója pedig adott, így arra sem kell fizetni

A polgárira csak ketten megyünk a két tanúval - az így ingyenes

A templomba meghívtunk mindenkit - ott 25 ezret kell fizetni, de van egyházmegye, ahol anyagi helyzetre hivatkozva lehet kérni, hogy ne kelljen fizetni

A meghívókat netes programmal terveztük együtt - ingyen volt

A nyomdában kell fizetni, ám pár darab esetén a copygeneral jobban megéri

Nagy lagzi, vacsora, stb nem lesz, de mivel délutáni az esküvő, így egy cukrászdában koccintunk majd, ahol asztalt foglaltunk.

Ott eszünk egy tortát, iszunk pezsgőt.

Szerintem ennél olcsóbban nem lehet (persze ha nincs egyházi, akkor igen)

2010. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!