Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal szeretnénk összeházas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal szeretnénk összeházasodni. Ha nem szeretnénk felvenni hitelt és nem is állunk jól anyagilag akkor milyen alternatívák vannak még, hogy állni tudjuk a költségeket?

Figyelt kérdés
akik már házasodtak légyszi mondjátok meg, miböl finanszíroztátok az esküvötöket! Mennyibe került? Érdemesebb-e várnunk pár évet és gyüjtögetni? Nem szeretnénk nagy lagzit, a családunk lenne ott (kb. 10 fö) és néhány barátunk.
2010. júl. 7. 06:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
44%

Ha most érzitek úgy, hogy eljött a házasság ideje, ne halogassátok. Még a 2 tanús esküvő is jobb (az ingyen van), mint folyton azon morfondírozni, hogy a pénz miatt nem tudtatok összeházasodni.


Két dolog:

- Az esküvői torta nem azért kerül annyiba, mert elárulod, hogy a szimpla tortát esküvőre vinnéd, hanem azért, mert az esküvői diszítés (cukorvirágok dögivel) marha sokba kerül. Ezt nem kötelező kérni, ha sima csokitortát kérsz fehér marcipánborítással és 1 db marcipánvirággal, akkor azt diszített csokitorta árban kapod, akkor is, ha kiderül, hogy esküvőre kell.


A másik, annak, akinek olyan összetartó családja van: a mi családunkban akkor is szokás segíteni, ha nincsenek nagy összejövetelek. Nem az esküvő tartja össze a családot.

2010. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Az elfelejtettem mondani, hogy láttam Pesten az Árkádban, a Dress Shopban kb. 25 ezerért hosszú fehér estélyit, nagyon szép volt. Ha egyszerű ruhát szeretnél, érdemes megnézni.
2010. júl. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%
A csokor meg azért olyan drága, mert (jobb helyeken) átitatják valami tartósítószarral, ami miatt nem kókad le még éjjel sem. Sőt, az enyém még 3 nap múlva sem kókadt le (rózsák), pedig nem volt vízben (be volt tekerve a szára, nem is lehetett volna vízbe tenni).
2010. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem a puccparádé fontos egy esküvőben, hanem az egymásnak tett őszinte ígéret.


Sokan szeretnének nagy esküvőt. Gyermekként én is erre vágytam. Most, hogy pár ismerősömnek már volt szolíd, kislétszámú esküvője, én is azt szeretnék.


Csak akik fontosak (szülők, tesók, esetleg keresztszülők, nagymamák/papák) Ha nekem lenne, max.30-40 fős lenne, de már ez is túlzás. Lenne templomi és polgári esküvő, valami egyszerű ruhával és csokorral és egy vacsorával.

Pénzben nem tudom, hogy ez mennyi, szerintem, ha jól gazdálkodunk, 300ezerből kijön.


Sok boldogságot, s tényleg legyen ez a ti napotok, ne hagyjátok, hogy az anyagiak ennyire közrejátszanak.

2010. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
s majd elfelejtettem mondani, hogy a múltkor Ukrajnában jártam, 45000 Ft-ért olyan esküvői ruhát láttam, hogy majd megszólalt! (persze voltak olcsóbbak is, de ez már extra volt)
2010. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hali, a 10 fős esküvő azért nem olyan veszettül drága. Még ha étterembe mentek, akkor is kijön max. 40-50 ezerből, de ha otthon megkéritek a szülőket, hogy főzzenek, vagy ti magatok főztök, akkor még kevesebből is. Hitelt ne vegyetek fel esküvőre, jó lesz az másra is. Ja, és ne halogassatok. Gondolom a 10 fő ad ajándékot is - még ha szegények és fejenként csak pár ezer forintot adnak (annyit pedig biztos adnak) - akkor is megvan már a költségek fele.
2010. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

mi sem vettünk föl, de gyűjtögettünk. visszafogtuk a szórakozást, ruhavásárlást. ha egy szerény vacsira gondoltál kb. 15-20 fővel, nem a legdrágább menyasszonyi ruhával, meg öltönnyel, akkor kb. 300 000ből kijöttök. ennyit kéne összegyűjteni. (persze ez igényektől függően, kevesebb és több is lehet. nekünk ilyesmi volt, csak nem 20, hanem 50 főre volt 500 000) nem tudom, mi a szokás nálatok, de számíthatsz a meghívottaktól pénzajándékra. sokan azt adnak esküvőre. persze ez a pár kérésétől függ, meg hogy a meghívottak megtehetik-e.



sok boldogságot!

2010. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
68%

Én a Trófeát semmiképpen nem javasolnám esküvőre. Lehet étteremben megbeszélni, hogy zártkörű rendezvény legyen, vagy teljesen elkülönítve, és a menüt megbeszélni egy összegben mit szeretnél, mennyiért. A Trófeába jönnek mennek mint.... az nem jó, semmiképp, és szereti a násznép is ha kiszolgálják, szerintem! De Te dönts!!!

Pesti vagy???

2010. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 BlackSword ***** válasza:
100%

Legyen pénteken az esküvő, az ingyenes, bár nem, az a nagy durranás... Bár szerintem nem biztos, hogy egy 20milliárd csilliárdos lagzi a jó házasság eleje... Egy szolid kis étteremben asztalt/asztalokat foglalni... Ha előre lebeszélitek, akkor olcsóbban ki lehet hozni...

Aztán, hogy milyen lesz a házasságotok, már csak rajtatok múlik...

Sok boldogságot!!!

2010. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem nevezhettek smucignak de mi cselesen oldjuk majd meg az esküvőt. Mivel a családjaink elég ünneprontók ezért 2tanús esküvő + a kisfiunk, csak polgári s utánna egy szolid ebéd. Öltöny+ cipő már van, nekem egy olcsóbb de azért szép ruha, pici csokor, cipőt Deichmanból.

Utánna pedig 3 napra meyünk nászútra. Kb: 120ezer az esküvő + 20-30ezer a yűrű és 150ezer a nászút (utazás, szállás, programok)

Plusz kiadásként talán egy fotóst tudnék elképzelni.

2010. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!