Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal szeretnénk összeházas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal szeretnénk összeházasodni. Ha nem szeretnénk felvenni hitelt és nem is állunk jól anyagilag akkor milyen alternatívák vannak még, hogy állni tudjuk a költségeket?

Figyelt kérdés
akik már házasodtak légyszi mondjátok meg, miböl finanszíroztátok az esküvötöket! Mennyibe került? Érdemesebb-e várnunk pár évet és gyüjtögetni? Nem szeretnénk nagy lagzit, a családunk lenne ott (kb. 10 fö) és néhány barátunk.
2010. júl. 7. 06:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Házasodjatok össze, tartsatok csak polgári ceremóniát egyszerű ruhában, aztán, ha összejön a pénz ígérjetek egy elegáns vacsorát a rokonoknak.


Aztán vagy elmarad vagy nem. Szerintem elmarad, nálunk is elmaradt, mert aztán más lett fontos még akkor is, amikor éppen volt már rá pénz.

2010. júl. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Azért 10 fő + 1-2 barát nem egy őrült kiadás. Legyen egy egyszerű polgári esküvő, szolid ruhában, nem hiszem hogy nincs szép ruha ami nem 100 ezrekbe kerül. Egy átlagos étterem, szerintem egy 100 as-ból kihozzátok. Minek az a fene nagy felhajtás, nekem pénzem lenne sem csinálnám. Csak sokan nem látnak a flanctól.

Kölcsönt fel ne vegyél!!! Gondolom dolgoztok mind a ketten és szerintem a szüleitek is valamennyivel beszállnak. Hajrá fiatalok!!!

2010. júl. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsot aranyosak vagytok!:) szerintem ezt fogjuk tenni, elöször csak polgári lesz, aztán késöbb megtartjuk a templomit. Így tényleg nem vészes.
2010. júl. 7. 06:47
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt ajánlom, legyen akkor csak polgári ceremónia és egy szolíd vacsora.

Nem kell tőle félned, ezt is meg lehet emlékezetesen szépre szervezni! Nézz körül néhány esküvői ruhaszalonban, ha nem ragaszkodsz a legújabb dizájnhoz, hanem megfelel 1-2 éves modell, akkor töredékéért kölcsönözheted. Ha nem találsz a közeletekben ilyet, menj el néhány elegánsabb ruhaüzletbe és keress egy neked tetsző szép alkalmi ruhát. A vőlegényednek is elég egy szép öltöny, amit később is tud majd használni. Mostanában szerencsére divat a minimalista csokor, 1 szál szép virág (pl.kála, orchidea) egy szalaggal 1-2 gyönggyel nagyon szép, olcsó és modern.

A polgári ceremóniát is lehet egyedivé tenni: lehet kérni 1-1 pohár pezsgőt a résztvevőknek, gyújthattok gyertyát, ti választhatjátok ki a zenéket és vihetitek cd-n, stb. Ezek a standard lehetőségek, de ha teljesíthető egyedi kérésetek van, azt is megengedik.


A vacsorához keressetek egy hangulatos kis éttermet, ahol hajlandóak a többi vendégtől külön tenni titeket. Válassz egy hagyományos esküvői menüt (pl. gazdag húsleves, töltött pulykamell vegyes körettel, savanyúsággal. Desszertnek elég maga a torta. Vigyetek saját cd-válogatást és kérjétek, hogy ez legyen a szolíd háttérzene. Az asztalokra kérjetek sima fehér vagy pasztellszínű abroszokat, hozzáillő gyertyákkal. Mi pl. 13 fős esküvőt mindennel (ruhabérlés, virágok, vacsora, stb.) 150 ezer forintból kihoztuk. Saját ruhával, kis csokorral még olcsóbban kijön és ez jó választással nem megy a színvonal rovására. Szerintem gyönyörű, romantikus esemény lesz! Sok boldogságot!

2010. júl. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Én még nem házasodtam, csak közeli rokonaim, így arról tudok mesélni.

Nálunk divat a nagy lakodalom, mert nagy és összetartó családunk van. De nem látjuk olyan sűrűn egymást, így minden alkalmat megragadunk hogy összejövetelt tudjunk szervezni. Olyan 100 fős a lagzi.


A spórolási módszereink.

Szülők, rokonok ruhájának a felpróbálása, ha megfelel nekünk az is jó.

Az összetartás miatt a rokonság sokat segít.

A család főz. Ismerőstől kapunk egy állatot, disznót, vagy birkát, vagy ami épp van.

Mindenki süt valamilyen süteményt.

A termet is ismerős szerzi ingyen.


A más esküvőjén mi is visszasegítünk.

Nem érzem nagy flancolásnák, mert nekem a család nagyon fontos. És az összetertás sokhelyen megmutatkozik, ha valaki bajbavan segítünk egymáson.

A nagy család nélkül már rég csődbementünk volna, mikor apukám autóbalesetet szenvedett.


A pesti rokon pedig szállást ad az ott tanuló egyetemistának.

2010. júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

a mi esküvőnkön 30-an voltunk,ruhával,kajával,virággal együtt kijött 250.000-ből.Az étteremben 10-at fizettünk,kétszemélyes tálakat kértünk,volt újházi tyúkhúsleves,és a tálakhoz saláta.Emeletes tortánk volt,10 ezerért.Én béreltem ruhát,70-ezer volt, a férjemnek nem kellett,volt öltönye,cipője.Én kínaiban vettem egy fehér cipőt 2 ezerért.A virágom mondjuk nem volt olcsó, mert zöld rózsára vágytam,az 12 ezer volt.Mivel a zöld a kedvenc színem, a torta egyik emelete zöld volt fehér díszítéssel, a másik fehér zöld díszítéssel.

Nektek még kevesebb lenne.Ja, és sok helyen csak előleget kell adni, utólag kell fizetni, gondolom csak kaptok egy kis pénzt nászajándékba,abból biztos kijön az étterem.Nekem a ruhánál is csak előleget kellett adni.

2010. júl. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sok érdekességgel szembesültem az én esküvőm szervezése kapcsán.

A szervezés alatt derültek ki olyan dolgok, hogy pl.ha rendelnél csak úgy egy három emeletes tortát akkor 20.000 ha megmondod, hogy esküvőre akkor 80.000 (!!). És minden téren csak a lenyúlásról szólt. Azért olyan drága az esküvő, mert a többszörös árat kérik el. Szerintem ez undorító. Csakhogy engem annyira felháborít a harácsolás és a pénz lenyúlás, hogy na.

Másik: Szólt az anyakönyveztető, hogy csak új típusú anyakönyvi kivonat jó. Megcsináltattuk. Kiderült, hogy lószart. Semmilyen jogszabály nincs erre vonatkozólag.

Kevés pénzből is lehet nagyon meghitt esküvőt szervezni.

1 . Pl. a ruhát vidékről szerezd be.

Én nagyon szép elegáns ruhát találtam most egy vidéki varrodában. Harmada a budapesti áraknak.

2. terítés: vannak boltok ahol tudsz venni szép szalvétát. mondjuk 1000 Ft/ csomag. Ha rábízod egy szervezőre, vagy az étteremre akkor már 2000/ Ft ért fogják számolni.

Csinálj egy szép állófogadást. Nagyon is elegáns tud lenni.

3. zene: zenekar nem kell. de erre is van egy ötletem:-)

2010. júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
33%

Kb. 300.000 Ft volt az, amit az esküvő előtt ki kellett fizetnünk. Előlegek, ruha vásárlás, bérlés, stb..

A többit az esküvő után, a menyasszonyi táncból lazán kifizettük. Kb. 1.5 milla volt 110 főre mindennel együtt.

2010. júl. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem akartunk sokat áldozni rá.

A ruhám egyszerű volt, de én mindig is ilyet akartam, semmi habos-babos. 22 000 ft-ért megvarattam (Spagettipántos nezézselyem ruha volt, csodaszép muszlin felsővel. a felsőt bármire fel lehet venni. a ruhát elvágattam, lett belőle egy felsőm, és egy csodaszép alkalmi szoknyám). A piacon 1800 ft vettem egy csodaszép fehér cipőt. Csak mennyassszonyi csokor és a vőlegénynek volt kitűzője, 4000 ft, torta 30 személyre 6000 ft. Polgári esküvő volt, amiért talán 3000 ft-ot fizettünk, templomit nem is akartunk. A gyűrűt is egész olcsón megúsztuk, 20 000 ft. innen rendeltünk: [link]

Vőlegénynek volt saját öltönye. Az eredeti ötlet az volt, hogy üdítő, torta egy kis sütemény, és mehet mindenki haza. Mostanában egyre többen tartanak ilyen "lakodalmat".


Végül nagymamám meglepett bennünket, és kaptunk nászajándékba egy birkát. Így egy kicsit módosítottunk, vacsora lett, birkapörkölt. Utána volt süti, torta üdítő, meg szereztünk egy hifit, és volt egy kis tánc.


5. házassági évforduón szeretnénk "újból házasodni", vagy nem tudom, hogy szokták mondani az ilyet, de arra sem tervezünk semmi extrát. Szeretnénk másik gyűrűt, mert elég olcsót vettünk akkor, most erre spórolunk. De akkor tényleg csak sütis lakodalom lesz, semmi felhajtás, még vacsora se.

2010. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már néhány esküvőn/ 100 fős, vőfélyestől a szűk rokoni körig /,de a legmeghittebb mégis az volt, amit családnál tartottak és csak a szülők, testvérek voltak ott.Vacsorával, csendes beszélgetéssel, kellemes háttérzenével.Ruhát akár itt is kereshetsz, hiszen sokan megvették, aztán csak egyszer volt rajtuk, biztosan szivesen kölcsönzik neked jóval olcsóbban.Ha bp-i vagy, pl. a Trófea éttermeket ajánlanám, fix összegért annyit és azt eszel, amennyit és amit akarsz és nincs külön terembér. Ha nem csúcsidőben mentek, még olcsóbb, kb.3000 Ft/fő.A rokonok pedig nászajándékként adhatják azt, hogy hozzájárulnak a költségekhez, pl.egyikük vállalja a csokrot, ha drágábbat választanál, másikuk a terembérletet stb.
2010. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!