Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonytánc hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonytánc hogyan kezdődik el, muszáj előtte a gyertyafénykeringő?

Figyelt kérdés
Nálunk nem lesz vőfély. Ilyenkor mindenkinél kell hogy legyen egy gyertya, ha akarunk gyertyafénykeringőt? És ha nem akarunk, akkor hogyan kezdődik el a menyasszonytánc? Csak egy fiú tanú lesz, a tesóm. Ő engem táncoltasson, vagy azt a kicseszett kondért kongassa? :)) Kezdek megőrülni...
2010. júl. 6. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzottan értem ezt a zagyvaságot...


Amúgy meg fogadjatok vőfélyt, ő fogja tudni, hogy minek mi a menete.

2010. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem fogadunk vőfélyt, mert egyrészt nem tetszik nekünk, másrészt drága (de ingyen se szeretnék.)

Bocsánat, ha kicsit zagyva volt, de olvasgattam itt, és mindenhol azt olvastam, hogy a fiú tanúk táncoltatnak, és ők is kongatják a vájlingot.

A kérdés tulajdonképpen arra irányult, hogy hogyan kezdődik el egy menyasszonytánc? Van valami felvezetése, nem?

Ha valaki tudja a választ, az írjon. Köszi.

2010. júl. 6. 17:53
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Én még csak egy olyan esküvőn voltam, ahol volt mennyasszony tánc. Ott az ifjú pár kezében volt egy gyertya (kezdő tánc alatt), és a násznép közül olyan 10-20főnek. Nagyon sokan voltunk, de akik elől álltak, azok kaptak gyertyát. Amúgy meg szerintem a szokások valamilyen szinten mindenhol mások, szóval én úgy vagyok vele, hogy legyen úgy, ahogyan azt ti szeretnétek a vőlegényeddel. Ha jól fogja magát érezni a násznép - és miért ne érezné-, akkor senki nem fogja szóvá tenni, hogy: "De ezt nem így szokás!" stb.

Sok boldogságot!

2010. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ha nincs is vőfély, valami moderátor-házigazda legyen, aki időnként bejelent ezt-azt, pl., hogy: Eladó a menyasszony!


semmi sem muszáj, nem kell a menyasszonytánchoz gyertyázás, ha nem akarsz, szervezd úgy, hogy te/ti jól érezzétek magatokat, hiszen ez a ti ünnepetek!!

2010. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amikor voltam esküvőn, akkor úgy volt, hogy mécsesekből volt kirakva egy nagyonnagy szívecske. Azok lettek meggyújtva és középen táncolt az ifjú pár.
2010. júl. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk volt gyertyafény keringő, de nem közvetlenül a menyasszonytánc előtt. Nálunk van egy gyertya, meg néhány párnál, aki kért, és úgy keringőztünk. A menyasszonytáncnál alapból menyasszonytáncos zene van, legalábbis kezdeni azzal szokták (ez az Eladó a menyasszony most ötszázért). Engem először a férjem tanúja táncoltatott meg (aki egyébként vőfély is volt, de csak akkor egyszer nálunk), aztán sorra, aki akart. A kondért az én tanúm ütögette, a másik tanú meg kiabálta, hogy eladó a menyasszony. De bárki lehet a kondéros, keresztapa, barát, bárki, akit megkértek. Nekem nagy élmény volt, nem a pénzszerzés miatt(nem is ezért volt), hanem hogy mindenki megtáncoltatott, beszéltünk pár szót, stb. Ki ne hagyd! De egyébként mindent úgy csinálsz a saját lagzidon, ahogy akarsz. Nálunk is volt, akinek nem tetszett, túl sznob volt a mi "falusi" lagzinkhoz, a hagyományokhoz, de nekem ez kellett. Volt bakmenyasszony, vonatozás, minden, ami csak jó.
2010. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Felénk nem divat az ilyen gyertafénye dolog. Amikor az ifjúpár átöltözik,és avisszajon a násznép közé,a zenekar egy keringőt kezd játszani. Az ifjú férj táncol először a feleségével,és tőle kéri le mindenki néhány lépésre. Ekkor szoktak egy tányérba,mely at egyik násznagy kezében vagy a mellette levő asztalon áll, pénzt tenni. De van,aki az újasszony hajába,ruhájába teszi. Ha már a legötbben megforgatták a menyasszont, a férj egy nagyobb bankjegyet tesz a tálba, és "ellopja" a menyasszonyt. (kimennek a teremből). Nem is mindig jönnek vissza,hanem elutaznak stb.

Nem kötelező a legújabb divatot követni.

2010. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az összes vendég kapott gyertyát. Akkor a férjemmel kezünkben egy-egy gyertyával áttáncoltunk a tömegen, és elmentünk átöltözni. Utána visszajöttünk, és jött a menyecske tánc (van ahol menyasszonytánc van, akkor természetesen nem öltöznek át)!
2010. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk se lesznek gyertyáink.

De az szerintem is jó, ha megkérsz a csladből valakit hogy "vőfélykedjen", nem kell hozzá kurjongatnia, verset mondania meg ilyesmi, csak hogy irányítgassa az embereket, pl. elcsendesítse őket mikor mindenki megérkezett hogy együtt tudjanak rátok koccintani, bekiabálja, hogy eladó a menyasszony, kongassa azt a "kicseszett kondért", lehet egy unakatesó, barát, nagybácsi bárki akiről úgy érzed, hogy van kiállása esetleg egy kevés humora.

Elvileg először a vőlegény azután a közelebbi caládtagok, azután összevissza mindenki táncol a menyasszonnyal, de ha nem így tesznek, hanem rögtön összevissza az se baj.

És ne aggódj:)

2010. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A menyasszonytánc 11 körül szokás, először a tanúval táncolsz, kb. fél percig, majd a ő elkezdi verni a kondért és kiabálja, hogy eladó a menyasszony. A férjeddel táncolsz utoljára, és a férj elviszi a kondért.

A gyertyafénykeringő éjfélkor van. A gyertyákat nektek kell vinni és a tanú kiosztja, meggyújtják. Ha mindenki meggyújtotta, keringőztök. Tánc közben elfújjátok a gyergyákat, ha szerencsétek van, élelmesebb rokonok nem gyújtják újra. Ha az összes gyertya elaludt, kitáncoltok a helyiségből és elmentek átöltözni. (Ha lesz menyecskeruhád. Ha nem, akkor jön az éjféli vacsi.)

2010. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!