Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel nyugtassam le a tesómat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel nyugtassam le a tesómat, hogy ne vegye ennyire a szívére a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: unokatesónk házasodni fog nemsoká és meghívott minket is, azonban: gyerekmentes esküvő lesz. Amivel nekem speciel semmi bajom, sőt egyet értek vele, rengeteg esküvőn dolgoztam már és elég sokon voltam vendégként jelen, szinte kivétel nélkül mindenhol csináltak valami felhajtást a gyerekek, hol poharak/tányérok törtek, hol kaják repültek, hol rohangáltak az emberek lába alatt, ezzel egyszer egy nagy esést okozva az egyik vendégnek, hol végigbömbölték a szertartást stb. Tehát egy szó, mint száz, szerintem sincs semmi keresnivalója egy kisgyereknek egy esküvőn, de húgomnak van egy 3 éves lánya és most vérig van sértődve, hogy mi az, hogy nem viheti a lányát..

Igazából unokatesónkkal nekem jobb a viszonyunk, mi valahogy mindig közelebb álltunk egymáshoz, mint húgom vele és nekem elmondta, hogy hogy nem igazán kedveli a gyerekeket, (tehát idegesíti a gyereksírás, hiszti, rosszalkodás), de ehhez pluszba jön, hogy húgom lánya elég... hogy is mondjam, eleven. Én sem bírom a gyerekeket, nem is akarunk párommal a későbbiekben sem, de ettől független természetesen nem vagyok ellenséges velük, tesóm lányával is sokat játszok, aranyos kislány, ámde tényleg nagyon eleven és elég rossz. Tesóm nem igazán szól rá, mikor olyat csinál, amit nem kéne, ráhagyja, mondván csak gyerek, meg még kicsi. Ezáltal a kislány kb bármit megtehet, visítozhat, rosszalkodhat, dobálózhat, hisztizhet stb. Nem az én tisztem megítélni, hogy hogyan kéne nevelnie a gyermekét, erről szó nincs, de unokatesómat ez zavarja főként, hogy ő is tudja milyen a kislány és milyen a húgom, az az mindent ráhagy. És nincs kedve sírást hallgatni se neki, se a leendő férjének a nagy napjukon, meg nincs rá szükségük, hogy valamit tönkretegyen, illetve tönkretegyenek a többi gyerekkel együtt. Kb 80-an leszünk az esküvőn, gyerekek nélkül, gyerekekkel durván +15 fő lenne. A legfiatalabb 2 éves, a legidősebb 12 és senki nem csinált ebből problémát, mindenki meg tudja oldani egy napra a gyerek felügyeletét, sőt voltak olyan szülők, akik egyetértésüket fejezték ki. Próbálta unokatesóm finoman elmondani, hogy ez egy olyan nap, ami a felnőttekről szól, hogy jól tudjuk érezni magunkat, hajnalig táncoljunk, nem lesz lehetőség lefektetni a gyerekeket 8-kor, ha már kidőlnének, azt meg nem szeretnék, hogy sok vendég azért menjen haza, mert Jajj a gyerek fáradt, aludni akar. Húgomat nem érdekelte ez sem és most nekem kezdte el mondogatni, hogy milyen szemét az unokatesónk. Nem akarok belefolyni a vitájukba, megmondtam, hogy ez a nap róluk szól, ők döntik el ki lesz és ki nem lesz meghívva, tartsuk tiszteletben a döntésüket, de már rám is morog, hogy miért nem állok mellé.

Tanácstalan vagyok, mit mondjak még neki, h lenyugodjon? Mondtam azt is, hogyha neki ennyire sértő ez, hát akkor ne jöjjön el, jobbat nem tudok, de az se tetszett.

Unokatesóm meg nyilván nem mondhatja azt, hogy X és Y gyereke jöhet, mert róluk tudja h tudnak viselkedni, Z gyereke viszont nem, mert ő rossz. Abból lenne csak igazán nagy sértődés.

(Bocsi, tudom h hosszú lett)


2019. márc. 22. 11:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Mit is mondjak :) nem is kell neked/nektek gyerek mert nem való vagy anyának :). Tesódnak lennék én sem mennék ha a lányom nem mehet .
2019. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, eddig is próbáltam kimaradni a vitából, de már eléggé frusztrál engem is, hogy ha megmondom, hogy egyetértek unokatesónkkal, akkor én vagyok a rossz...

Majd eldönti, hogy eljön-e vagy sem, ez nem az én vagy az ő nagy napja, nincs beleszólásunk.


Amúgy utolsó, ha feltűnt volna le is írtam, hogy nem is akarok gyereket, nem kell hozzá külső megerősítés. :)

Én úgy gondolom attól, hogy valaki anya lesz, még tudjon egy estére leszakadni a gyerekéről, de hát ez nem az én bajom, húgom ezen meg természetesen vérig van sértődne.

2019. márc. 22. 14:24
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire lehet, kimaradnék ebből a vitából. Ha a tesód újból felhozza, akkor én azt mondanám, hogy nyilván az egy nyomós indok, hogy sajnos nincs kire hagyni a gyerek, így max. vissza is lehet mondani a meghívást. Ez az unokatesóék esküvője, azt hívnak meg, akit ők jónak látnak és igen, ebbe a gyerekek is beletartoznak. Ha valakinek ez nem felel meg, akkor nem kell elmenni. Ennyire egyszerű.
2019. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja egyébként lenne kire hagynia a kislányt, tehát még csak ez sem lehet kifogás.
2019. márc. 22. 15:48
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Neveletlen gyereknek a szuloje is az. Ti is csak finomkodtok es kimelitek az anyat, ahogyan o a gyereket.

Nem tudsz tenni semmit, ugyanis nem fog lenyugodni, csak ha neki adnak igazat. Tudod, az alma meg a faja... Hadd hisztizzen, max nem megy el egyaltalan. Te meg kepviseld batrabban magadat, mert a tesod leural teged is, ahogyan a kislanya a kornyezetet.

2019. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy hadd döntse már el mindenki hogy a saját esküvőjére ki mehet és ki nem, mi legyen és nem. Ez a PÁRRÓL szól. Oké hogy mennek vendégek , de hadd döntse már el a két házasodó fél hogy mit akar az esküvőjére.

tesód örülhetne hogy egy kicsit szórakozhatna a gyerek nélkül.

A másik hogy nemár hogy a pár szívjon mert valakinek neveletlen a gyereke. Én nem szeretném ha az én esküvőm menne tönkre csak mert valaki képtelen megnevelni a gyerekét.

Pont 3 éves voltam amikor a kereszt szüleim házasodtak, és elvittek az esküvőre de amennyire emlékszem (elég jól:D) meg amennyire elmesélték nem volt velem semmi baj, csak hát meg voltam nevelne rendesen. Arra emlékszem hogy a koszorúslánycsokrot a templomba párszor ledobtam a földre de az meg nem volt hangos:D.

Szóval Kérdező inkább ne avatkozz bele, mondd meg hogy szeritned illik tiszteletben tartani a pá döntését. Aztán majd a tesód eldönti hogy elmegy-e.

Én senki kedvéért nem rontanám el az esküvőm.

2019. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mindenkinek szive joga eldonteni, hogy kit hiv meg a sajat eskuvojere. Egy ilyen gyereket en sem szivesen latnek az eskuvomon foleg a tudattal, hogy barmi rosszat csinal az anyja nem fog raszolni. Egyebkent ha az en testverem ezert morogna meg stb rendesen leosztanam, oruljon, hogy ot meghivtak. Az lenne a legokosabb ha o se menne.(gondolom a gyerek nelkul ugyis duzzogas lesz).

Sokan vannak akik inkabb hallgatnak csak, hogy ne legyen vita de ha soha nem mondjak meg neki azt, hogy egy idiota akkor egy picit sem fog valtozni soha(es az o gyereke is ilyen lesz).

Amugy meg nem hiszem el, hogy egy szulonek egy napra nem jobb ugy bulizni, hogy nem kell a gyerekre figyelni es egy kicsit elengedheti magat.

2019. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

hát igen, így jár, aki nem képes megnevelni a gyerekeit: nem hívják meg mások, mert a neveletlen gyerek mindenkinek a terhére van.


És ő meg megsértődhet, ahelyett, hogy magába nézne.

2019. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!