Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel nyugtassam le a tesómat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel nyugtassam le a tesómat, hogy ne vegye ennyire a szívére a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: unokatesónk házasodni fog nemsoká és meghívott minket is, azonban: gyerekmentes esküvő lesz. Amivel nekem speciel semmi bajom, sőt egyet értek vele, rengeteg esküvőn dolgoztam már és elég sokon voltam vendégként jelen, szinte kivétel nélkül mindenhol csináltak valami felhajtást a gyerekek, hol poharak/tányérok törtek, hol kaják repültek, hol rohangáltak az emberek lába alatt, ezzel egyszer egy nagy esést okozva az egyik vendégnek, hol végigbömbölték a szertartást stb. Tehát egy szó, mint száz, szerintem sincs semmi keresnivalója egy kisgyereknek egy esküvőn, de húgomnak van egy 3 éves lánya és most vérig van sértődve, hogy mi az, hogy nem viheti a lányát..

Igazából unokatesónkkal nekem jobb a viszonyunk, mi valahogy mindig közelebb álltunk egymáshoz, mint húgom vele és nekem elmondta, hogy hogy nem igazán kedveli a gyerekeket, (tehát idegesíti a gyereksírás, hiszti, rosszalkodás), de ehhez pluszba jön, hogy húgom lánya elég... hogy is mondjam, eleven. Én sem bírom a gyerekeket, nem is akarunk párommal a későbbiekben sem, de ettől független természetesen nem vagyok ellenséges velük, tesóm lányával is sokat játszok, aranyos kislány, ámde tényleg nagyon eleven és elég rossz. Tesóm nem igazán szól rá, mikor olyat csinál, amit nem kéne, ráhagyja, mondván csak gyerek, meg még kicsi. Ezáltal a kislány kb bármit megtehet, visítozhat, rosszalkodhat, dobálózhat, hisztizhet stb. Nem az én tisztem megítélni, hogy hogyan kéne nevelnie a gyermekét, erről szó nincs, de unokatesómat ez zavarja főként, hogy ő is tudja milyen a kislány és milyen a húgom, az az mindent ráhagy. És nincs kedve sírást hallgatni se neki, se a leendő férjének a nagy napjukon, meg nincs rá szükségük, hogy valamit tönkretegyen, illetve tönkretegyenek a többi gyerekkel együtt. Kb 80-an leszünk az esküvőn, gyerekek nélkül, gyerekekkel durván +15 fő lenne. A legfiatalabb 2 éves, a legidősebb 12 és senki nem csinált ebből problémát, mindenki meg tudja oldani egy napra a gyerek felügyeletét, sőt voltak olyan szülők, akik egyetértésüket fejezték ki. Próbálta unokatesóm finoman elmondani, hogy ez egy olyan nap, ami a felnőttekről szól, hogy jól tudjuk érezni magunkat, hajnalig táncoljunk, nem lesz lehetőség lefektetni a gyerekeket 8-kor, ha már kidőlnének, azt meg nem szeretnék, hogy sok vendég azért menjen haza, mert Jajj a gyerek fáradt, aludni akar. Húgomat nem érdekelte ez sem és most nekem kezdte el mondogatni, hogy milyen szemét az unokatesónk. Nem akarok belefolyni a vitájukba, megmondtam, hogy ez a nap róluk szól, ők döntik el ki lesz és ki nem lesz meghívva, tartsuk tiszteletben a döntésüket, de már rám is morog, hogy miért nem állok mellé.

Tanácstalan vagyok, mit mondjak még neki, h lenyugodjon? Mondtam azt is, hogyha neki ennyire sértő ez, hát akkor ne jöjjön el, jobbat nem tudok, de az se tetszett.

Unokatesóm meg nyilván nem mondhatja azt, hogy X és Y gyereke jöhet, mert róluk tudja h tudnak viselkedni, Z gyereke viszont nem, mert ő rossz. Abból lenne csak igazán nagy sértődés.

(Bocsi, tudom h hosszú lett)


2019. márc. 22. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem, szerintem nem a te feladatod győzködni egyfolytában, ha ő ennyit nem tud megérteni. Elmész ,jól érzed magad. Majd meglátod, hogy a tesód elmegy gyerek nélkül vagy otthon marad.

Egyébként ez nagyon 'gyerekes' dolog tesód részéről.

Ez nem ellene szól, hanem a párról, akinek a saját esküvője lesz, ha valaki már annyira felnőtt ,hogy gyereke van, ezt simán felkellene fognia.

2019. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csk annyit mondanék neki, hogy ne vegye magára, nem csak az ő lánya, senki gyereke nem mehet. Mert az ifjú pár hiszti, ordítás, stb mentes esküvőt akary és ehhez joguk van. Ennyit, nem többet. Aztán ha akar, duzzogjon.


Egyébként nekem is van két pici gyerekem(ikrek), és ha valaki, én aztán megértem hogyha az ember nem akar vircsaftot a szertartáson, vacsorán, és hogy szeretnék hogy anyagi kár se keletkezzen véletlen. :D (tudom, ez utóbbi felnőtteknél is előfordulhat, de valljuk be, gyerekeknél nagyobb a sansz)

2019. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell tenned, nem is kell belefolyni a vitába.


A pár így döntött, el kell fogadni. Tesód vagy elmegy, vagy nem.

2019. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Na ez most egy nagyon őszinte vélemény lesz.

A leírás alapján a tesód egy olyan ember lehet, akinek soha semmi sem jó,ahol nem ő a központ a gyerekével együtt. Teljesen mindegy, hogyha mellé állnál és a gyereke is ott lehetne az esküvőn, már csak azért is zsémbeskedne, mert csak.

Én nem foglalkoznék vele a helyedben. Az unokatesód meg csinálja úgy, ahogyan akarja. Ő esküvője, nem a tesódé. A legjobban az lenne, ha otthon maradna ő is a se..ggén.Egy elégedetlenkedővel, kritizálóval kevesebb lenne. Nevelje inkább a lányát sértődöttség helyett. Bele se merek gondolni, hogy mi lesz, ha az unokatesódnak is születik gyereke, és már nem az övé lesz a központban.

2019. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a te feladatod megoldani. A hugod felnőtt ember, majd megkolüzd bele, vagy mondja el a sérelmét a házasulandó párnak. Ha ebbe belefolysz, csak azt fogod elérni, hogy magadra rántod a sz.arkupacot.


30n

2019. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Szerintem is ha a pár ezt kéri, hogy gyerek ne legyen, akkor ezt tiszteletben kell tartani. Az ő esküvőjük. Amúgy a hugod helyében még örülnék is neki, hogy a gyerek nélkül lehetne menni mulatozni egy estét. Szereznék felügyeletet azt viszlát! Pár órára egy kisovis korút már lehet hagyni mással, elvileg az óvonőkkel is el kell tudnia lenni
2019. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%
A párnak szíve joga úgy alakítani a nagy napját, ahogy akarják.. Nekem meg szívem joga eldönteni, hogy részt akarok egy venni vagy sem. Valahol megértem őket, valahol meg úgy gondolom, hogy had legyen az én döntésem, hogy viszem e a saját gyerekeim, vagy sem. A mi esküvőnkön semmi probléma nem volt a gyerekekkel, számomra ők is a család részei.
2019. márc. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez oké 7-es,csak itt egy neveletlen gyerekről van szó, akire az anyucika mindent ráhagy.Képzeld el mit csinálna majd az esküvőn....
2019. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Miért akarja vinni a gyereket?


Ilyen szertartásokon azért van sírás, mert unatkoznak. Az étkezések alatt is. Nem lehet játszani, futkosni, van egy csomó idegen. Vigyázni kell a ruhára. Persze, hogy végig nyűgös a gyerek, ha ő nem érzi jól magát! Egy kamasz gyerek se, nem hogy az ovisok.

Szülőkent inkább használja ki, hogy kicsit gyerek nélkül lehet. Nem kell azon aggódni, hogy a gyerek tortát ken a ruhájára, nem kell utána futkosni, kicsit táncolhatnak, iszogathatnak. Használja ki!

2019. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, tesódnak ez miért fáj és miért veszi a személye és a gyereke elleni támadásnak, mert nem az. Ez a nap nem róla fog szólni, akkor ő is azt csinált, amit akart, ha ők gyerekmentes esküvőt akarnak, szívük joga. Én ezek után már nem tépném neki a számat, mert ne haragudj, de eléggé HP az ilyen, aki ennyit nem bír felfogni. Nem ő meg a gyereke lesz a középpontban, borzasztó. Vagy elmegy gyerek nélkül, vagy nem megy, ennyi. Amúgy meg tök jogtalanul van megsértődve, de ezt úgysem fogja fel aggyal.
2019. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!