Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek a "titokban"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a "titokban" tartott esküvőről?

Figyelt kérdés

Én lány vagyok, 28 éves, de soha nem vágytam esküvőre. Nincs olyan személyiségem, nem szeretek "szerepelni", nem szeretnék esküvői ruhát, nem szeretnék gyűrűt hordani, nem vágyom hivatalos fotózásra, lakodalomra, egyszóval semmire, ami általában egy esküvőhöz tartozik.

Az egyetlen dolog, amire esetleg vágyom, az az, ami miatt az egész van: hogy a barátom a férjem legyen, hogy viselhessem a nevét és összekössük az életünket.


Én az egy éven keresztül tartó esküvőszervezést, az egész napos lakodalmat és a néhány milliónyi esküvőre költött összeget túlzásnak tartom, és nem én vagyok.


Házasságra sem feltétlenül vágyok, de ha én elképzelem a házasságkötést, úgy képzelem el, hogy az a nap kettőnkről és az egyszerűségről és könnyedségről szól, épp ahogyan a kapcsolatunk is. És ugyanúgy menne tovább az élet, csak onnantól férj és feleség vagyunk és kimondhatom hogy a férjem, és ez jó érzés.


Azt gondolom azonban, hogy ezt a "módit" az emberek lenéznék és már-már sértőnek találnák (közeli rokonok, barátok). Szerintetek így van? A házasság közös dolog? Róluk (is) kell hogy szóljon? Nekik van?


Hogy vélekedtek erről?



2017. júl. 10. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

MI ketten voltunk az esküvön meg a két tanu - és ennyi volt. Most volt a 30. évfordulónk.


A lányom úgy házasodott, hogy ök ketten, mindkét szülöpár, mindkettejük testvére volt ott.


Szerintem ez teljesen normális, és csak két ember döntése. Aki megsértödik, az majd megbékül, ha meg nem, az az ö baja.

2017. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ma már a deviáns a normális. Miért pont az esküvő lenne a kivétel?
2017. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ezt neked kell tudnod. De például ott van apum aki titokban összeházasodott a barátnőjével rögtön az anyumtól való válás után 1 hónappal. Elég rosszul esett, hogy nem szólt nekünk róla (nekem és testvéreimnek). Arra hivatkozott, hogy anyumnak nem akarta hogy fájjon. Akkor már vagy 2 éve nem éltek együtt és anyumnak is volt valakije.. :/ De elv egyszer majd lesz valami ünneplés, de az nem lesz ugyanolyan.
2017. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgyanígy vagyok. Fotózás, gyűrű lesz, és egy polgári a családdal (értsd: szülők, testvérek) és ennyi. Ők megkapják, hogy nem szöktünk meg, és nekünk ennyi belefér, aztán meg két hét nászút :D


Sajnos az esküvőről azt mondják, nem a párról szól, hanem a rokonságról, én nem akartam ott olyat, aki köszönni nem tud, de meg kell hívjam (mert rokon)...

2017. júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy sokkal szebb ez az esküvő, ami tényleg a házasság és nem a flanc miatt történik. Sok lány tényleg figyelembe sem veszi a vőlegénye akaratát és ráerőlteti a nagy esküvőt :S Pedig az esküvőnek rólatok kell szólnia, és kettőtök akaratáról. Ha "titkos" esküvőt szeretnétek csináljatok azt!


Sok boldogságot Nektek :)


Egyébként nekünk kis esküvőnk lesz. 25-en leszünk maximum. Tudom, hogy sokan megsértődnek, de nem akartunk olyanokat hívni, akikkel az együtt töltött éveink alatt egyszer ha találkoztunk. Engem egyáltalán nem bánt, hogyha egyesek sértőnek találják. Én sem szólok bele más esküvőjébe, pont azért, mert az esküvőnek az ifjú párról kell szólnia :)

2017. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Úristen kérdező, mintha én írtam volna ki a kérdést... xD

Konkrétan kiver a víz a "jegyesfotózás" szótól, ill. a hátam közepére se kívánom az esküvővel járó műsorozást... egy szolid kéttanús ceremónia lett volna a szívem vágya, de hát a rokonok... meg a párom... meg kell felelni, ez van...

Alig várom, hogy túl legyek rajta - maga a házasság nem gond, sőt, alig várom, de a vele járó hacacárétól kivagyok...

Szereztem is egy kislányt magam elé a bevonuláshoz, csak hogy ne engem bámuljon mindenki; ezt neked is tanácsolom, sztem levesz némi terhet/figyelmet rólad.

Mi sajnos tényleg nem engedhetjük meg magunknak a szolid két tanús verziót, mert iszonyat "öriharik" lennének belőle, de azért próbáltuk minimálisra venni a létszámot... így lett 60 fő. Szal jah, van az a szitu, amikor maga a menyasszony kívánja a pokolba az egész felhajtást, meg a középpontban villogást (tényleg rohadtul nem vágyom rá), de én pl arra gondolok, h ha túlélem a műsorozást, onnantól férj és feleség leszünk, ez pedig minden nyűgöt megér... ;)

2017. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a véleményeket!


Nem nagyon volt esélyem mással erről beszélgetni, csak múltkor megemlítettem egy barátnőmnek ezt, hogy én nem vágyom ezekre és azt mondta, hogy úúúúúúristen, mennyire lehangoló és anti-romantikus vagy.


És csak ekkor gondolkoztam el rajta, hogy most komolyan ez ilyen negatív?


Mert nekem a "szerelem ünnepét" egy éven keresztül sok pénzből tervezni, az az anti-romantikus... Csak egymásra figyelni, csak magunknak tartani az élményt, kettesben lenni, nekem az a romantikus.


Na mindegy, mindenesetre örülök, hogy azért nem vagyok egyedül ezzel.


Egyelőre egyébként még a barátommal nem tartunk esküvőnél, csak a korom miatt a család mondogatja tipikus módon, és ilyenkor törnek elő belőlem az ilyen vágyak :)

2017. júl. 11. 18:20
 8/11 anonim ***** válasza:
En is veled ertek egyet. A hideg raz mindentol ami egy eskuvovel kapcsolatos. Egyet szeretnek csak, hogy ferj- feleseg legyunk. Leszunk is szombaton, rajtam viragos nyari ruha lesz egy "plazas" uzletbol. :) 18 fo csaladi vendegsereggel varoshaza aztan ebed es mindeki megy haza. Meg meghivonk sem volt. :) 33N
2017. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk konkrétan a házasság volt fontos, az, hogy törvényesen is egymás hozzátartozói legyünk, férj és feleség, hogy a vezetéknevét viselhessem, hogy karikagyűrűt hordjunk, hogy az érzelmek mellett jogilag is összetartozzunk, nem a milliók kidobása az ablakon egy bulira. Szaloncukor ruhám sem volt, és nem is akartam soha.

Szóval pici esküvőnk volt a legszűkebb családtagokkal, és a legjobb barátainkkal. 17-en voltunk összesen.

Azt fontosnak tartottuk, hogy a szeretteinkkel megosszuk ezt az élményt, de olyan esküvőt rendeztünk amilyet mi akartunk. Akinek nem tetszett, hogy nem lesz puccparádé, az nem jött el, és ennyi. Nem is hiányzott...Kifejezetten kértük mikor rákérdeztek, hogy ne hozzanak nászajándékot sem, mert mi hívtuk meg őket, és nem akartuk, hogy kvázi kifizessék a részvételt, nem ez volt a cél. A legtöbben szerencsére tiszteletben tartották.

Szóval polgári szertartás volt, szűk körben, utána pedig étteremben egy egyszerű ebéd ahol mindenki azt rendelt amit akart, utána tortáztunk, és ennyi:)


Ez volt az álomesküvőnk, nem sokkal karácsony előtt, ünnepi hangulatban, díszek és karácsonyfa társaságában. Imádtuk mindketten! Nagyon jó élmény volt.:) És, ami nem elhanyagolható dolog, mindössze 95 000ft volt az egész:)

2017. júl. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tetszik a hozzáállásod és jól hangzik az esküvő is :)


Először félreolvastam, és azt olvastam tortázás helyett, hogy tornáztatok :))

Elég egyedi lett volna letornázni az ebédet :)

2017. júl. 13. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!