Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit szólna a leendő férjem ha nem az ő nevét kapná a gyermekünk?
16:26 vagyok
Uramatyám!
Hogy ez MEKKORA egy nagy baromság!!!
És mi van, ha 5-10 év múlva születik majd gyerek és akkor már egészen másképp gondolják majd???...
Mekkora egy barom állat volt, aki ezt a törvényt kitalálta!... 8-[
16:26 vagyok
"Uramatyám!
Hogy ez MEKKORA egy nagy baromság!!!
És mi van, ha 5-10 év múlva születik majd gyerek és akkor már egészen másképp gondolják majd???...
Mekkora egy barom állat volt, aki ezt a törvényt kitalálta!... 8-["
Te nagyon-nagyon buta vagy, ha nem érted meg tíz magyarázatból sem, hogy NEM a gyerek keresztnevét, hanem a VEZETÉKNEVÉT kell megmondani már a házasság előtt, mikor a pár bejelentkezik az anyakönyvvezetőhöz.
Tudod, van egy nagyszerű családjogi törvényünk, és abban az is benne van, hogy a házasságból születő gyerekeknek mind ugyanazt a vezetéknevet kell viselniük. További szigorítás, hogy ha a menyasszony az esküvőkor felveszi a férje vezetéknevét, akkor csak a fárj vezetéknevét kaphatja a gyerek.
Pl. Kiss István és Nagy Mária házasságot köt. A feleség neve Kissné Nagy Máriára változik. Ekkor a születendő gyerekek vezetékneve csak "Kiss" lehet. Ellenben ha a menyasszony nem veszi fel a leendő férj nevét, akkor a közös gyerekek vezetékneve közös megegyezés alapján lehet akár Nagy is, de Kiss is, illetve "Kiss-Nagy", vagy "Nagy-Kiss" is.
Sőt: ha a házastársak ún. közös házassági nevet viselnek, pl. Kiss-Nagy István és Kiss-Nagy Mária, akkor a születendő gyerekek vezetékneve kizárólag "Kiss-Nagy" lehet.
A bejelentkezés alkalmával ezért kell nyilatkozatot tenni a közös gyerekek vezetéknevéről. A rendszerváltás előtt a gyerekek csak az apjuk nevét kaphatták (kivéve, ha az anya nem volt férjnél, mert akkor az anya vezetéknevét kapta a gyerek), ez azonban most már nincs így. Éppen ezért kell nyilatkozatot is tenni.
Egyszóval jobban tennéd, ha megtanulnál különbséget tenni vezetéknév és keresztnév között, illetve megtanulnál olvasni, mielőtt melegebb éghajlatokra küldöd a törvényalkotókat.
Miért nem kérdezed meg tőle?
Egyébként ő is felveheti már a te neved. Vagy a kettőt kötőjellel, és ha nagyon akarjátok szerintem meg lehet változtatni is, magát a nevet pl. magyarosítás címén vagy ilyesmi.
na, nekem 2 hét múlva lesz a polgárim, szóval képben vagyok. szóval az igaz, hogy az anyakönyvvezetőhöz való bejelentkezéskor meg kell adni a házasságkötés utáni nevet és a gyermekek vezetéknevét, de ezt meg lehet változtatni az első gyerek születéséig. a lényeg az, hogy az egy házasságból származó gyerekek ugyanazt a vezetéknevet kapják. a házassági nevet is bármikor meg lehet változtatni, de persze ejárás és pénzköteles.tehát ha valaki megunja h szabó jánosné legyen, simán visszaveheti akár a lánykori nevét is, miután megfizette az illetéket :)
a párom pl Kovács Béla, én meg Varga Anikó vagyok. Én Kovács-Varga Anikó leszek, és a gyerekeink is Kovács-Varga-ák lesznek, a férjem pedig marad Kovács Béla
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!