Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés? Kérem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Kérem aki jártas ebben segítsen és aki esetleg volt már hasonló cipőben.

Figyelt kérdés

24 Éves vagyok 8 éve vagyunk együtt a párommal aki 26 éves. Összeköltöztünk, szeretnénk idővel gyereket is de házasságra egészen idáig nem gondoltunk. Az utóbbi időben felvetette hogy házasodjunk össze, mert a szülei már idősebbek és szeretné ha még látnák őt az esküvőjén. Aminek a kedves mama persze nagyon örült, de azt akarja hogy írjak alá házassági szerződést. Amit valamilyen szinten meg is értek számítottam is rá, hiszen jelentős anyagi különbségek vannak közöttünk amit a szülei teremtettek elő. Én alá is írom nem azzal van a baj, csak azért szeretném magam én is bebiztosítani.


Lehet-e olyan szerződés az én részemről, hogy megcsalás esetén az ő házassági szerződése érvénytelen lesz?

Születendő gyermekeink felügyeleti jogáról esetleg ?

Ha ő akar kilépni a házasságból ugyan úgy érvényteleníteni a szerződését? Kivéve persze ha közös megegyezéssel.


Ellenzem a házasságot éppen ezért, mert ahová már így lépnénk be az már régen rosszul kezdődik. Egész eddig nem volt problémánk egymással, nem gondoltam hogy valaha ilyen dolgokon fogom törni a fejem. :(


Köszönöm a válaszokat előre is!! K/24



2016. szept. 17. 08:37
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

De akkor miért akarják? Vagy mi értelme van ? Persze ha én 0-n lennék meg nem dolgoznék meg teljesen ő tartana el akkor még azt mondom oké. Ha esetleg a házasság alatt adnak neki valamit, ahhoz sem lenne semmi közöm nem ? Mert az külön vagyon.

Nem értem most már tényleg, hogy mégis mit akarnak ezzel szabályozni.

2016. szept. 17. 10:57
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A hazassag alatt szerzett vagyont, ami valas eseten kozos lenne es 50-50 osztodna el.
2016. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A leendő férjedet kérdezd meg. Szerintem menjetek ketten független ügyvédhez és ketten gyűjtsetek infót és írjatok papírt, ha ti úgy akarjátok. Először mehettek érdeklődni is és ha úgy ítélitek meg, hogy számotokra fölösleges, akkor nem írtok alá semmit. Anyuka meg ne szóljon bele.
2016. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy akarnak esetleg pénzt adni a közös házatokhoz?

A házassági szerződés arra is jó, hogy válás esetén lényegesen lerövidítheti a vagyonmegosztási procedúrát, pláne, ha vita van. Abban minden rögzítésre került, gyakorlatilag megvan a megegyezés, csak jóvá kell hagynia a bíróságnak.

Ha meg nem születik gyerek (előfordul ilyen is), akkor valahol jogos, hogy aki többet tett bele anyagilag a közös élet alatt, többet is vehessen ki, ha vége van.

2016. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Adnának, de mi nem kérünk belőle. Biztos egyszerűbb lenne, esetleg jobbat is tudnánk venni de úgy vagyunk vele hogy az legyen a kettőnké és ne legyen beleszólásuk. Mert ők is olyanok, ha adnak valamit akkor már úgy gondolják meg is mondhatják mit csináljunk. Köszönöm a hasznos válaszokat! Mindenképp el fogok menni először egyedül egy ügyvédhez hogy tisztában legyek vele hogy ez a dolog hogy is működik.
2016. szept. 17. 11:49
 26/27 anonim ***** válasza:
93%

Én ilyen emberrel NEM házasodnék össze, mert anyuka mindenbe bele fog ugatni - már most is ezt teszi.


Majd, ha önszántából eljut odáig, hogy el akar venni, akkor esetleg. De én speciel gondolkoznék a szakításon is, mert nem akarok minden héten - pláne gyerek után - összekülönbözni vagy anyóssal, vagy a kisfiú férjemmel.

2016. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Mi lett veletek azóta kérdező?

Én ugyanebbe a cipőbe kerültem és én sem értem hogy mire jó ez, hiszen a családja vagyonos nem a párom.

A páromnak és nekem nem sok különbség van a fizetésünk között...

2021. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!