Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés? Kérem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Kérem aki jártas ebben segítsen és aki esetleg volt már hasonló cipőben.

Figyelt kérdés

24 Éves vagyok 8 éve vagyunk együtt a párommal aki 26 éves. Összeköltöztünk, szeretnénk idővel gyereket is de házasságra egészen idáig nem gondoltunk. Az utóbbi időben felvetette hogy házasodjunk össze, mert a szülei már idősebbek és szeretné ha még látnák őt az esküvőjén. Aminek a kedves mama persze nagyon örült, de azt akarja hogy írjak alá házassági szerződést. Amit valamilyen szinten meg is értek számítottam is rá, hiszen jelentős anyagi különbségek vannak közöttünk amit a szülei teremtettek elő. Én alá is írom nem azzal van a baj, csak azért szeretném magam én is bebiztosítani.


Lehet-e olyan szerződés az én részemről, hogy megcsalás esetén az ő házassági szerződése érvénytelen lesz?

Születendő gyermekeink felügyeleti jogáról esetleg ?

Ha ő akar kilépni a házasságból ugyan úgy érvényteleníteni a szerződését? Kivéve persze ha közös megegyezéssel.


Ellenzem a házasságot éppen ezért, mert ahová már így lépnénk be az már régen rosszul kezdődik. Egész eddig nem volt problémánk egymással, nem gondoltam hogy valaha ilyen dolgokon fogom törni a fejem. :(


Köszönöm a válaszokat előre is!! K/24



2016. szept. 17. 08:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj egy ugyvéddel, az a biztos.
2016. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

De minek a házassagi szerződés?

A házasság előtt szerzett (szüleitől kapott) vagyon SOSE lesz közös.

Az se, amit házasság alatt neki ajándékoznak. Az is külön vagyon.

Mire akkor a papír?

2016. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
7%

"Lehet-e olyan szerződés az én részemről, hogy megcsalás esetén az ő házassági szerződése érvénytelen lesz?"


Szóval ha te megcsalod, akkor az ő részéről bukjon mindent? Ilyet semmiféleképpen nem lehet bevenni. Mit nevezel megcsalásnak? Hogyan bizonyítod? Így akarod kárpótolni magad, hogy ha már megcsalt, akkor legalább pénzt kapj? Pfff.


A születendő gyerek felügyeleti jogát viszont lehet rögzíteni. Szokták is, de ebből komoly vita keredhet otthon.


"Ha ő akar kilépni a házasságból ugyan úgy érvényteleníteni a szerződését? Kivéve persze ha közös megegyezéssel."


Mi ez már? Akkor a férj helyében nagyon megkeseríteném az életed, hogy te akarj elválni.


Mitől félsz ennyire?


Mivel szeretnéd bebiztosítani? Hogy lenyúlhasd az ő családja által összeszedett vagyont?

2016. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"házasodjunk össze, mert a szülei már idősebbek és szeretné ha még látnák őt az esküvőjén. "


Ha csak ezért akar esküvőt, akkor nem kapkodnám el. Házasodni az európai kultúrkörben már elég régóta nem a mama kedvéért szoktak.

A házassági szerződéssel kapcsolatos kérdéseidet egy ügyvédnek tedd fel. Eleve csak egy lehet, ami a házasságban a ti gazdasági közösségeteket szabályozza, és mindketten egyetértetek vele, nem külön egy neki, meg egy neked. Úgy ne írj alá semmit, hogy nem értesz vele maradéktalanul egyet, vagy esetleg nem vagy tisztában valamelyk pontjával, hogy mit jelent rád nézve, most és a jövőben.

2016. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem ez a lényeg, de: házasodjunk mert ANYUKA ezt akarja; legyen szerződés mert ANYUKA ezt akarja.... Nem. Majd ha ti ketten szeretnétek házasodni és szerződést kötni, akkor.


A többivel fordulj ügyvédhez.

2016. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nem szeretném lenyúlni, ha annyira szeretném akkor gondolom már rég elvetettem volna magam. De pont ezek miatt az okok miatt nem akartunk esküvőt. Sőt, mivel az házasság előtti külön vagyon ezért ami a szüleié ha akarnám se tudnám. Amit a házasságunk alatt közösen szerzünk az meg így is úgyis feleződik.

Azért szeretném magam bebiztosítani, hiszen ő is be szeretné saját magát. Volt megcsalás mindkét családban, sajnos sok a rossz példa előttünk és sosem lehet tudni mit hoz a jövő.

2016. szept. 17. 09:04
 7/27 A kérdező kommentje:
Igen ebben teljesen igazatok van hogy ne azért mert anyuka ezt akarja. Sőt még szerintem ehhez fiatalok is vagyunk. De nem tudom mit csináljak, amikor mondtam hogy nem akarok vagyis még nem teljesen maga alatt volt hogy miért nem szeretnék. Hát ezért, mert lehet hogy az addig jól működő kapcsolatunkat ez teljesen elrontja..
2016. szept. 17. 09:07
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

Nem egészen értem az eszmefuttatásodat.

Lényegében azt szeretnéd elérni, hogy ő ne tudjon kilépni a házasságból anélkül, hogy fizessen neked?

Az eddig meglevő vagyona úgyis az övé, mert a házasság előtti időből származik. Egyedül akkor kell odafigyelnie, ha már bejelentetten együtt éltek az ő ingatlanában.


Mindenesetre vagy írd alá, vagy ne, de tartom fairnek, amit te akarsz. Sőt az egésznek csak akkor van értelme, ha pl. továbbra is pénzt kaptok az ő szüleitől vagy ő jelentősen többet keres.


Gondolj bele... Most azt mondod, hogy neked nem kell az ő pénze, de ha meg mer csalni vagy már nem szeretne és válni akarna, akkor mégis. Nem érzed, hogy ez így nem oké?

2016. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Az, hogy mit írtok a szerződésbe, rajtatok múlik. Anyukának sem kell tudnia, bár ha a párod ennyire függ tőle, valszeg úgyis előbb fogja látni a szerződéstervezetet, mint te.

Ha jól értem, arra szeretnéd bebiztosítani magad, hogy ha lesznek közös gyerekeitek, és esetleg a párod részéről történt megcsalás miatt szétmegy a házasság, ne perelhesse el tőled őket az anyagi előnyére alapozva. ez elég kényes kérdés, mert a félelmed érthető, ugyanakkor azt, hogy a gyerekek melyik szülőnél legyenek, nem lehet, nem is lenne korrekt már a megszületésük előtt eldönteni.

2016. szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem kapunk tőlük pénzt, mindkettőnknek megvan a saját fizetése és félretett pénze amiből teszünk félre és ebből szeretnénk egyszer majd saját közös házat venni ami csak kettőnké és nem akarunk külső segítséget. Amilyük van az csak az övé hiszen külön vagyon.


De amit házasság alatt megszerzünk, nem szeretném hogy azt a részt is ő vihesse el.

És miért szeretném magam bebiztosítani ? Ha egyedül lépek ki nem érdekel. De ha már gyerek van? Azt azért nagyon jól tudjuk, hogy gyes mellett egy anyuka mennyit kap és az mire elég. Nem szeretném ha a gyerekem nélkülözne, persze nem is nézem ki belőle hogy ilyet megtenne de sosem lehet tudni.

2016. szept. 17. 09:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!