Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés? Kérem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés? Kérem aki jártas ebben segítsen és aki esetleg volt már hasonló cipőben.

Figyelt kérdés

24 Éves vagyok 8 éve vagyunk együtt a párommal aki 26 éves. Összeköltöztünk, szeretnénk idővel gyereket is de házasságra egészen idáig nem gondoltunk. Az utóbbi időben felvetette hogy házasodjunk össze, mert a szülei már idősebbek és szeretné ha még látnák őt az esküvőjén. Aminek a kedves mama persze nagyon örült, de azt akarja hogy írjak alá házassági szerződést. Amit valamilyen szinten meg is értek számítottam is rá, hiszen jelentős anyagi különbségek vannak közöttünk amit a szülei teremtettek elő. Én alá is írom nem azzal van a baj, csak azért szeretném magam én is bebiztosítani.


Lehet-e olyan szerződés az én részemről, hogy megcsalás esetén az ő házassági szerződése érvénytelen lesz?

Születendő gyermekeink felügyeleti jogáról esetleg ?

Ha ő akar kilépni a házasságból ugyan úgy érvényteleníteni a szerződését? Kivéve persze ha közös megegyezéssel.


Ellenzem a házasságot éppen ezért, mert ahová már így lépnénk be az már régen rosszul kezdődik. Egész eddig nem volt problémánk egymással, nem gondoltam hogy valaha ilyen dolgokon fogom törni a fejem. :(


Köszönöm a válaszokat előre is!! K/24



2016. szept. 17. 08:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Igen függ tőle, egyedüli gyerek nincs testvére. A kedves mama szeretné irányítani minden lépésünket. Megértem a szerződés dolgot is valamilyen szinten, csak ha ő nem bízik bennem én hogy bízzak? Nem garantálja nekem senki hogy nem hagyja el a családot valaki másért. Ezért szeretném, ha nem csak az ő részéről lenne szerződés, hanem én is bele írnék és így ha gond is adódik valaha a házasságunkba talán így ha van veszíteni valója ép ésszel tudnánk lerendezni.
2016. szept. 17. 09:41
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
De akkor mit akar anyuka szabályozni? A házasság előtt szerzett cucc, és a házasság alatt kézhez vett örökség vagy ajándék így is, úgy is különvagyon. Minden más közös.
2016. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"De amit házasság alatt megszerzünk, nem szeretném hogy azt a részt is ő vihesse el."


De ehhez minek szerződés? Mondd már meg!

Házassagban alap, hogy közös, 50-50%.

2016. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, azért kérdeztem mivel sajnos nem vagyok ügyvéd nem értek hozzá és a napokban ez egy hideg zuhanyként ért engem mivel sosem foglalkoztam ilyen dolgokkal.


Így már azt sem értem tényleg mit akar szabályozni, mivel ami az övé az az övé. Ha csak nem azt amit a fia keres a házasság alatt hogy ahhoz se legyen közöm.

2016. szept. 17. 09:46
 15/27 anonim ***** válasza:
95%

A szerződés csak akkor jön létre, ha aláírod. Ha nem tudtok megegyezni, mi legyen benne, nem írod alá és kész, nem úgy működk, hogy anyuka összeállíttatja, és az orrod alá dugják.

Kemény szakítópróba ez a kapcsolatotoknak, és azt gondolom, hogy itt mindjárt a legelején a sarkadra kell állnod. Lehet szerződés, de TI KETTEN elmentek egy ügyvédhez, előadjátok, mit szeretnétek KÖZÖSEN, az ügyvéd megírja, részletesen elmagyarázza, ha nem oké, kijavítja, és mindketten aláírjátok, ha egyetértetek vele. Ezek után az ügyvéd elküld egy példányt a nyilvántartásba, a ti példányaitok pedig nálatok lesznek. Anyukának sem az ügyvéd, sem a párod nem ad felvilágosítást, anyuka nem ugat bele, nem tárgyal az ügyvéddel (ehhez fontos, hogy ne az ő családi ügyvédjük, esetleg rokonuk legyen), a párod meg meccselje le vele, hogy őt se csesztesse ezzel.

Ha ez így nem megy, nincs esküvő. Megértem, hogy a párod egyke, sok támogatást kap/kapott otthonról, nehezen szakad le a köldökzsinórról, azt is, hogy a szülők féltik (két felnőtt fiam van, ők is kapnak vagyontárgyat tőlem), de az egész jövőtökre nézve is fontos, hogy a saját ügyeiteket tőlük függetlenül, önállóan és saját belátásotok szerint kezeljétek. ha erre a párod nem képes, jobb is, ha még most kiderül. Fájdalmas számodra, de akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője.

2016. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
28%

"Házassagban alap, hogy közös, 50-50%."


A szerződésben le lehet ezt is szabályozni, ha pl. az egyik félnek jóval magasabb a jövedelme. Bele lehet írni, hogy a szerzett javakat a jövedelem arányában birtokolják a felek, gyakorlatilag úgy, mint az élettársi kapcsolatban.

2016. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
23%
A hazassagi szerzodesnek legtobbszor pont az a lenyege, hogy a nagyobb vagyonu fel hazassag alatti vagyonat ne felezzetek (legalabbid ez a szuper alap verzio). Mert ha ugye o keres 10 ev alatt 50 millio forintot, te meg nullat akkor valas eseten nehogy mar te 25tel tavozz a semmiert ugymond. Ez igy igazsagos de ahogy latom neked pont ez nem tetszik. A megcsalasos dolgokat meg felejtsd el, nem Amerikaban vagyunk.
2016. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Én is keresek, lehet hogy ő többet de nem sokkal. Én csak azt szeretném, hogy ami a miénk ami közös lesz az felett ne rendelkezzen az tényleg legyen közös. Hiszen ahogy mondtam, én nem mindig fogok ennyit keresni gyes mellett ki fog esni jó pár év.


15 kommentelő: Nagyon igazad van az egészben .De szerintem anyuka pontosan úgy gondolja hogy ő kitalálja, hogy legyen az orrom alá dugja én meg szépen aláírom.

Csak én ebbe így nem fogok bele menni, ha ezt ketten egymás között el tudjuk intézni úgy hogy egy külön ügyvédhez is ketten megyünk meg tudjuk ezt oldani. Ha nem akkor pedig jobb is hogy még most kiderült.

2016. szept. 17. 10:11
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

"Hiszen ahogy mondtam, én nem mindig fogok ennyit keresni gyes mellett ki fog esni jó pár év. "


Ezt is le lehet szabályozni. Ha netán szétmenne a házasság, a bíróság a gyengébbet és különösen a gyerekeket védi, ha a szerződés a vagyonmegosztásnál nem veszi figyelembe a KÖZÖS gyerekek miatti jövedelemkiesésedet, eleve semmisnek fogja venni, mint jó erkölcsbe ütközőt. Ettől függetlenül jobb, ha már a megszövegezésbe is belekerül az erre vonatkozó kitétel, pl., hogy amennyiben közös gyermek származik a házasságból, akkor a szerzett javak 50-50%-ban osztandók.

2016. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak azt szeretném, hogy ami a miénk ami közös lesz az felett ne rendelkezzen az tényleg legyen közös."


Ismétlem, ehhez nem kell szerződés.

2016. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!