Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan oldjam meg ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg ezt a problémát, ha eljön annak az ideje, hogy egybekelünk?

Figyelt kérdés

Én egy tisztességes esküvőt szeretnék, ami nem hoz szégyent a keresztyén névre. (Kicsit messze van még, de jobb előre gondolkodni).

A párom családja hitben jár, ők biztosan ellenezni fogják a vőfélyt és annak sok értelmetlen beszédét, valamint az alkoholt. Egyet értek velük. Mire nekem az a sok gátlástalan vicc, ami elhangzik? Arról meg ne is beszéljünk, hogy minden esküvőn leisszák magukat egyesek a sárga földig...

Az én családom viszont ragaszkodni fog ezekhez a dolgokhoz. Viszont ha szépen meg is beszéljük, hogy kihagyjuk a vőfélyt és az alkoholt, akkor hogyan tovább? Rettegek, hogy a vendégek majd kibeszélnek, amiért nincsen pia, meg hogy unatkozni fognak, amiért nincsen vőfély. Nem tudom, hogyan szervezzünk meg egy jó esküvőt ezek nélkül!

Valakinek nincsenek ötletei?

Esetleg lenne valaki, aki járt már hozzám hasonló helyzetben? És ha van, akkor hogyan oldották meg? hogy zajlott az egész?



2016. szept. 4. 16:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

El kell döntened, hogy az elképzeléseid fontosabbak, vagy a rokonok véleménye.

Én még olyan esküvőn nem voltam, ahol nem volt alkohol és legtöbbször SENKI nem volt részeg az 50-100 fős sokadalomból. Egyébként ha lesz zene és tánc, akkor egyrészt nem fognak unatkozni, másrészt aki iszik, az is kitáncolja magából, tehát kevésbé várható, hogy részeg lesz.

2016. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
En voltam hitgyulis eskuvon szornyu komolyan
2016. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%
Ateista vagyok, de az nekem is fura, amikor emberek előadják, hogy "a házasság szentség, kapcsolatunk megpecsételése, életünk legfontosabb napja, ezért úgy ünnepeljük meg, hogy pixsarészegen dedós játékokat játszunk, mint elsőévesek a gólyatáborban". Amit valaki írt előbb, az állófogadás, az szerintem is tud szép és elegáns lenni. Egyébként meg a te esküvőd rólad szól, nem a rokonaidról.
2016. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az állófogadás jó, ha nincs nagy buli, hajnalig zene és tánc. Magassarkúban végigpörögni egy éjszakát, leülési lehetőség nélkül, elég húzós.

Én azért láttam már lakodalmon kicsit "megfáradt" embert, eltámogatták egy félórára pihenni, kávézni, enni, aztán magához tért és táncolt tovább. Ordenáré jeleneteknek nem voltam tanúja sose, idióta játékoknak se, eltekintve a menyasszonyrablástól.

2016. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Vőfély helyett hívjatok ceremóniamestert. Alkoholmentes lagzit pedig nem tartanék. Most mi van abba ha valaki jól érzi magát, netán egy kicsit becsiccsent? Nem voltam még olyan lagziba ahol vállalhatatlanra itta volna magát bárki.
2016. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Több olyan esküvőn is voltam, ami viszonylag korábbi napszakban tartottak, és csak egy késői ebéd vagy korai vacsora követte. Este 6-9 környékén pedig vége is volt. Napközben szerintem kevésbé hiányzik az alkohol.
2016. szept. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem vőfély mindenképpen kell, mert ő fogja össze a társaságot, és koordinálja a dolgokat. Én sem szerettem volna amúgy, ha ilyen pajzán, nem vicces poénokat mond. Az esküvő előtt le lehet ülni a vőféllyel és megbeszélni vele, hogy milyen esküvőt szeretnétek, és hogy tőle mit vártok el. Ha megkéritek, hogy maradjon normális keretek között akkor nem fog olyan feladatokat adni, hogy a vőlegény gatyájában mozgasd a főtt tojásokat meg ilyesmi. Szóval ez megbeszélés kérdése. Az alkohol az más kérdés, szerintem annak lennie kell, vagy ha bevállalod, hogy nincs akkor viszont tényleg lapos lesz a hangulat. Nálunk volt alkohol, mégsem volt senki seggrészeg, csak iszogattak normálisan. Semmi balhé nem volt.
2016. szept. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem a vőfély az egyetlen opció, talán ceremóniamesternek hívják azt, aki ugyanezt csinálja, csak elegánsan.
2016. szept. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az állófogadás nem feltétlenül azt jelenti hogy nincs szék...
2016. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem minden vőfély mesél disznó vicceket, én több olyan esküvőn voltam, ahol nem volt semmi ilyen pajzánkodás.

Én is keresztény vagyok, viszont szerintem semmi probléma a hagyományos lagzikkal, a tánccal és még az alkohollal sem, ha betartják a mértéket. De az állófogadás tartása tényleg jó ötlet, ha ki akarjátok kerülni, hogy nagyon bulizós legyen a lagzi. De egyébként mindig lesz olyan, akinek nem fog tetszeni valami..

2016. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!