Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy értessem meg a vőlegényem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg a vőlegényemmel és a szüleivel, hogy nem szeretnék templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Nem keresztény vagyok, hanem zsidó. Nem mondom, hogy sokat járok zsinagógába, úgy egy hónapban párszor. Kóserül érkezem, amit tudnak, tiszteletben tartják, sosem tettek az orrom elé sertéspörköltet, az anyukája készít nekem néha kóser ételeket. Amiatt sem bántottak, hogy nem ünneplem a karácsonyt, húsvétot egyebeket. Amikor nekik van ünnep veszek nekik ajándékot, amikor zsidó ünnep van én kapok valamit. Ez ilyen megállapodás.

De nem is ez a lényeg..

A gond itt jön. El lettem jegyezve 3 év után, aminek nagyon örülök, csak azt szeretnék, hogy legyen katolikus esküvő is. Ezt én nem szeretném, semmi pénzért nem járnék katolikus hittanra és sosem keresztelkednék meg, amit a párom kezd felfogni, de a szülei nagyon erőltetik még mindig, mert az szép, jól mutatunk a fotókon stb. Tőlem ez olyan idegen. Mindig mondom a szüleinek, hogy értsék meg, ők a zsinagógába nem jönnének be, a vőlegényem nem akar betérni (rohadt hosszú folyamat egyébként is), szóval most egyenlőnek kéne lennünk, a polgári után is ugyanolyan lagzi lesz. Minden nap vitatkozom velük erről és nem képesek feldolgozni ezt. (Pedig a rokonai is tudják, nem is sértődtek meg soha, amikor nem mentem keresztelőkre, bérmálásokra stb.)

Az én anyukám azt mondja, jól teszem hogy nem hagyom magam, a nagy nap rólam szól és a páromról. Ha ő kezdi felfogni a helyzetet, hogy miatta sem térnék ki a zsidó vallásból, akkor nem érti miért erőltetik ennyire a szülei a katolikus összeadást.

Én is szeretnék zsinagógás esküvőt, de én nem azért mert sok lájk lesz a facebook-on és lehet a rongyot rázni az ismerősöknek, amiért a szülei akarják, hanem nekem ez fontos lenne. Csak én ezt elfogadtam, ő katolikus, ez nem fog így menni.



2016. aug. 4. 00:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

14/16-os vagyok:


:D


Egyébként ,ja az ortodoxia és a neológia szerint "automatikusan" zsidó lenne. Mondjuk az irányzatom (humanisztikus) más álláspontot foglal ezzel kapcsolatosan. Szerintünk az zsidó aki elfogadja magáénak a zsidó történelmet,múltat,kultúrát,identitást és a jövőt ,illetve tart két tradicionális-szekuláris ünnepet tart (hanuka és a purim ,de ezt annyira nem vesszük figyelembe ;) ). Meg igazából több álláspont is van mondjuk a reformok részéről...stb


Amúgy milyenek véled a kapcsolatodat az anyóssal?


Az igen. :D Én csak most tartogattam a 3 gyászos hét miatt és az ómerszámlálás 34 napján nem borotválkozok ,amúgy szinte mindig. :DD

2016. aug. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
*amúgy szinte mindig borotválkozok
2016. aug. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Nem mondom a kapcsolatomat anyóssal túl jónak, de rossznak sem. Normálisan megvagyunk egymás mellett, elbeszélgetünk, csak az esküvő miatt pampog hetek óta, hogy nem lesz valószínűleg templomi, most mi lesz juuujjj, mit szólnak majd a rokonai, és mit egyenek a zsidók, mert rossz néven vennék, ha pl sertés vagy a húsos mellé valamilyen tejes étel kerül az asztalra. (Az étkezést átvállalta, mert sok jó éttermet ismer, de úgy néz ki, a kósert én rendezem le)


Egyébként a legelején piszkált kicsit a származásom miatt, hogy miért nem zsidó pasit találtam magamnak, most mit fog mondani az ismerőseinek, ha kérdezik, mert a végén rá is azt mondják, hogy zsidó.

2016. aug. 8. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!