Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A hagyományos lagziknál mostanában mi a szokás ki vagy kik és milyen arányban fizetik? Volt olyan veszekedés ami arról szól, hogy valaki sokat fizetett másik nem?
Figyelt kérdés
Hagyományos: templom tanács sokat etett vendégek sok ital vacsora 4 fogás (leves fött hus ....) menyecske tánc töltött káposzta........ zenekar mulatás...#költségmegosztás #hagyományoslagzi
2016. júl. 8. 22:27
1/19 anonim válasza:
Ha a szerencsések közé tartoztok, akkor az örömszülők állják olyan arányban, ahogyan családonként vannak a meghívottak.
Ha ti fizettek mindent, akkor nagyon kell spórolni, de sok vissza is jön.
Ha ismét a szerencsésebb esetről van szó, akkor a templomi fizetést a nászok állják felesben.
Szerintem + tapasztalat is ez.
2/19 A kérdező kommentje:
Arról lenne szó, hogy ha arra kerülne a dolog egyszer talán majd ... én nekem vannak igényeim a lagzira. Viszont a lány eléggé szegény családból származik. De furcsa lenne ha nem lehetne normális esküvőnk, úgymond szüleim esetleg állnák részben. Elméleti a kérdés mert még csak ismerkedünk de nem vagyok annyira nagyon fiatal szóval ha müködne a dolog pár év után talán esküvö is lehetne. De viszont azért annyira mi se állunk jól, hogy egy egész lagzit fizessünk.
2016. júl. 8. 23:02
3/19 anonim válasza:
A mi családunkban mindig a házasulandó pár fizet mindent, ketten teszik félre, és addig nyújtóznak amíg a takaró ér.
Általában 30-50 fős lagzi van, mindenki ott van aki fontos.
Volt két tanús esküvő is, de ott családi okból.
5/19 Theressita válasza:
Szüleink a vendégek száma szerint állják a vendéglátást (mindketten annyi vendéget hívtunk, amennyit egy-egy csaád állni tud vagy akar) A közös dolgainkat pedig, mint a videós, fényképész, teremdíj (tehát minden, ami attól függyetlen, hány vendég van), mi álltuk. Aztán a ruha, öltöny stb. meg hát, ahogy sikerult. Valamit mi, valamit szüleink. Pl. a menyasszonyi és menyecskeruhát nekem anyuék megvették, a páromnak viszont sajátból fizettük az öltönyét. Gyűrűket pedig egymásnak fizettük.
6/19 anonim válasza:
Mi magunknak fizettük, de nem volt hagyományos. Megint más, hogy nászajándékba kaptunk elég nagy összegeket a családtól. A szüleink előre odaadták, mert attól hogy meg van a rávaló, a likviditás miatt mégis jól jött, hogy előbb megkaptunk, mint az esküvő napja. Több szolgáltatót már előre ki kell fizetni részben vagy egészben.
7/19 anonim válasza:
Nálunk a szülők fizették. Mindenki a saját vendégét, a többi költséget pedig felesbe.
8/19 anonim válasza:
Ruhámat, csokromat, a mi meghívottjainkat apuék fizették. A párom öltönyét, a vendégeiket az apósék.
Zenészt, fotóst mi fizettük.
10/19 anonim válasza:
Amúgy érdekes a kérdésed, tekintve hogy még nem is tartotok ott. De amúgy őszintén, ki nem szarja le hogy mi a szokás ha a párod anyagilag nem engedheti magának hogy fizesse a "részét"? Vagy attol hogy valakinek segítettek a szülők, még nem követelheted, hogy a tiédet is fizessék ki mert így szokás. Ha a pár fizeti magának akkor szerintem alap hogy feleznek mindent ha van rá keret, mert amit kapnak pénz az úgy is közös lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!