Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem fogyasztok semmit az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem fogyasztok semmit az esküvőn, akkor is muszáj fizetni?

Figyelt kérdés
Csak csapvizet innék.
2016. márc. 19. 19:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

De nekem nem nagy lemondás, hogy ne egyek.


Megpróbálom elmagyarázni. Nem konkrétan én lettem meghívva, hanem plusz egy fő vagyok. Ismerem a menyasszonyt, úgy hívott meg, hogy ha aki végül elvisz, nem talál mást, akkor vigyen engem.


Viszont akivel megyek, ő egy szolgáltatást biztosít, nem fog semennyit adni, sőt, neki fizetnek. (Ragaszkodnak hozzá.) És így kicsit hülyén érzem magam, hogy aki végül is meg lett hívva, az pénzt kap, én meg, aki plusz egy fő vagyok, fizessek.


Amúgy sem vagyok nagyétkű, alkoholt meg nem iszom.

2016. márc. 20. 15:08
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

Kelleni nyilván nem kell, senki nem fog semmit szólni, ha nem fizetsz.


Ha azt kérdezed, hogy illene-e, akkor igen, illik ilyenkor adni, valamit mindenképp. Ha nem is a teljes összeget, de valamit mindenképp. Valószínűleg úgysem fogják tudni, hogy melyik boríték jött tőled, ha kevesebbet raksz bele nem lesz gond.


Azt nem tudjuk megítélni, hogy nem meg fognak-e sértődni -ha feltűnik nekik, hogy nem adtál semmit- ezt csak te tudhatod. Ez kifejezetten a meghívástól függ.

2016. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
61%
A 10-20-30 ezer nem kötelező soha; ebben az esetben én jelképes összeget adnék (2000-5000), mivel igazából nem hívtak meg.
2016. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
A kaját előre "fizetik" nem utólag. Akkor is belekerülsz 20 ezerbe, ha oda se tolod a képed.
2016. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

miről van szó pontosan? ha pl. a partnered a fotós, akkor nyilván a fotókat kettőtöktől kapják. Vagy esetleg a képekből később készítesz egy albumot nekik.


Amúgy én fox, hogy nem mennék el úgy, hogy én vagyok az uccsó lehetőség, ha 'nincs más'...


És ez nem úgy van, h nem eszel. Leadják a létszámot, annyiszor fizetik az X összeget. Senki sem azt fogja figyelni, h ki eszik meg ki nem...

2016. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha az egyik szolgáltató kísérője vagy, akkor három lehetőség van:

- A szolgáltatót fizetik teljes áron, a szerződésében benne van, hogy neki és az asszisztensének/sofőrjének/kísérőjének, tökmindegy, biztosítanak ételt. Nem kell ajándékot adni értelemszerűen.

- A szolgáltatót fizetik, de olyan jóban lettek az előkészületek során, hogy azt mondták, vigyen valakit, hogy a munka leteltével bulizzon egy jót is. Nem kell ajándékot adni, hiszen a vacsora járna neki a munka miatt, a kísérő pedig a rá való tekintettel megy, kb. mintha borravalóként kapná a kísérő megvendégelését.

- A szolgáltató jó ismerős, de kap valami jelképes összeget is a munkáért, emellett úgy hálálják meg a munkát, hogy a sajátja mellett egy kísérője fogyasztását is állják, hogy jobban érezze magát. Szintén nem kell fizetni.


Úgyhogy egyél nyugodtan, nem kell ajándékot adni, ha egy szolgáltatóval érkezel. Ha emiatt rosszul éreznéd magad, beszéld meg azzal, akivel érkezel, hogy adjatok valami kis pluszt az előre megbeszéltekhez: ha fotós, akkor egy plusz albumot, ha vőfély, akkor egy vendégkönyvet, amit egy versike keretében körbevisz a vendégek közt, hogy írjanak bele valamit stb.

2016. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben én nem mennék el.
2016. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!