Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet úgy templomi esküvő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy templomi esküvő, hogy az egyik fél nem hisz istenben, vagy a pap így nem lesz hajlandó összeadni őket?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 16:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

A problema ott kezdodik ha valaki igazan hisz a szivevel akkor betartja Isten parancsait es a hit szabalyait es geyrekeket ez ez szerint neveli.

Sok erkolcsi ertek es norma kot egy hivo embert ami egy nem hivot nem kot.

Itt kezdodnek a bajok a kozos eletben....

A keresztenyseg szerint a ferfi a csalad feje es papja o dont iranyit es vezet a felesege tisztelettel tartozik fele o pedig jobban szereti a feleseget mint sajat magat.

es meg reggelig sorolhatnam mennyi elteres van egy hivo es nem hivo erkolcsi normai elvei kozott.

Az ige azt mondja ,,fejed felemas igaba ne hajsd,, ez azt jelenti hivo nem hivo hazassaga kemney menet es nem mindig mukodik es sok sok nehezzseget hoz ha a rozsaszin szemuveg lekerul

2016. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utolsó nagy butaságot írt.

Ugyanúgy lehet egy nem hívő ember is jó ember, normális erkölcsrenddel bíró ember.

Egy ember hite a saját döntése, és még a gyerekére se erőltesse rá,hanem a gyerek is saját döntéséből legyen keresztény vagy nem keresztény. Már nem a középkorban élünk.

Nálunk is a párom hisz Istenben, én meg nem, és jól megvagyunk, nincsenek nézeteltéréseink, mert nem erőszakoskodunk a másikkal.


Néhány éve egy ismerősöm csak úgy tudott összeházasodni,hogy muszáj volt megkeresztelkedni, mert a férje szeretett volna templomi esküvőt, és gondolom a családjának is fontos volt. Így kénytelen volt,annak ellenére ,hogy nem hívő.

Én erre nem lennék képes, mert az nem én lennék .

Mindenkinek mást jelent a helyes döntés.

2016. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
76%

Vannak kötekedő meg maradi papok, de az egyházjog nem tiltja vallásos és nem vallásos házasságát, és nem kötelezi a nem hívő felet megkeresztelkedésre. Vannak normális papok is, olyat kell keresni ilyen esetben, aki rendesen ismeri ezeket a szabályokat és nem kötekedik.

Mellesleg az első keresztények nem kereszteltek csecsemőt, a keresztségnek saját döntésnek kellene lenni.

2016. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
36%

Életemben eddig 3 vallásos emberrel találkoztam, pedig egyházi iskolában tanultam gimiben.


Kérdező persze, hogy lehet, ha kifizeted az esküvői ceremónia díját, sőt még az sem baj, ha nem vagy megkeresztelkedve. Hogy találtad ki ezt a sületlen kérdést, esetleg csak tréfának szántad?

2016. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
lehet
2016. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
68%

Egyházjogi értelemben elég az, hogy az egyik fél meg legyen keresztelve és az ő jogán lehet egyházi házasságkötés.

Egyébként meg ma már sok ilyen van, szóval nem ti lesztek az elsők, akik így mennek oda. Templomból meg nem tiltanak ki senkit, hacsak nem viselkedik botrányosan...

2016. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan nem ertitek hogy egy hivo hit mennyi kovetkezmennyel jar a mindennapokra.

Olvasd el a valaszom ujra es fontold meg mert tenyleg a ferjed lesz a csalad feje es ove az utolso szo a mai vilagban is mert ezt irja a biblia ezt keri isten es ebbol komoly konflinktusok lesznek.

2016. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
43%

A katolikus eskuvo resze hangossan kinyilatkoztatni ,,gyermekeid amit Isten ald elfogadod es katolikus hitben neveled,,

Tehat nem a gyerek valaszt a szulo ezt a templomban esku alatt megfogadja.

Eskudni olyan dologra amivel nem ertesz eegyet hazugsag

2016. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
17: na az ilyen sötét, vakbuzgó emberektől menekülök, mint a pestistől...
2016. márc. 7. 16:21
 20/29 anonim ***** válasza:
23%

Szepen lejott a valszaidbol hogy fogalad sincs az egeszrol

Mar latom ott fogsz allni az oltar elott es hazudni fogsz mindenkinek de foleg magadnak.Viszont aki nem hisz atkot vesz magara ha felveszi a szetnseget hazugsagban.

Sok sikert hozza te tudod.

ps Nem vakbuzgo vagyok egyszeruen tudom mirol szol a hit a biblia ezt tanultam evekig.

Es soha soha nem mukodik egy ateista es egy hivo hazassaga vagy a hivo fordul el istentol es a hitetol vagy az ateista bontj a a hazassagot.

Balga dolog azert feolvenni egy szenseget hogy masoknak kepmutato modon kedvezz HAZUGSAG

2016. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!