Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha van valamennyi saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van valamennyi saját vagyonom, amit még a szüleimtől kaptam, akkor az is közös vagyon lesz a házasságunk tizedik éve után?

Figyelt kérdés
És hogyan lehet megoldani, hogy ha majd meghal a párom, ne örököljön már semmit a lánya (akivel nem tartjuk a kapcsolatot és évek óta nem láttuk) abból a pénzből, amit ÉN kaptam a szüleimtől?
2010. márc. 23. 21:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem miért érdekes helyzet az, ha a kérdező a vagyonát a párja lányától félti.... neki ő valóban egy idegen, attól még lehetnek jó kapcsolatban, de miért örökölne tőle? A szomszédom sem örököl tőlem, pedig jó kapcsolatban vagyunk. A kérdező teljesen jogosan kérdez. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy minden ami valóban az én különvagyonom (már a házasságunk előtt megvolt), az én nevemen van, így a párom előző házasságból származó gyermeke ebből természetszerűleg nem örökölhet. Megjegyzem, kisemmizve, egy szatyor ruhával jött ki abból a kapcsolatból, jogos jussát sem követelte (a fél házról is lemondott, ami a nevén volt), mert úgy volt vele, a gyermekének, nem pedig az exnek hagyja ott. De természetes hogy az én vagyonom, ill. amit közösen szereztünk, az a közös gyermekünké lesz. Mivel a párom nevén nincs semmi, így követelés sem lehet.
2010. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen meg tudom érteni a kérdezőt. Ápolónő barátnőmtől nem egy ilyen sztorit halottam, hogy az egyik gyerek vigyázott, gondoskodott az öregéről hosszú éveken keresztül. Aztán miután meghalt az öreg megjelent tartani a markát még a Zimbabwei 100-ad unokatesó is.

Sajnos tényleg jobb az ilyeneknek papírformát adni (bármely kellemetlen is) mert nem minden család él "szeressünk mindenkit mindig" közösségben.

2010. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
ahogy elnézem pénzéhes lehetsz:)
2010. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem pénzéhesség kérdése. biztos vagyok benne, hogy senki sem táncolna az örömtől, ha sok éven keresztül gyűjtögetett, spórolt, nélkülözések árán összeszedett kis vagyonkájára egyszer csak benyújtaná az igényét egy alkoholista, játéktermes, sosem látott büdös rokon. Gyakran testvérek és gyermekek teszik ezt.
2010. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

"ahogy elnézem pénzéhes lehetsz:)"

De egy idióta vagy, kedves válaszoló... mi abban a pénzéhesség, ha az ember a SAJÁT pénzét nem akarja egy idegennek adni? Tudod mit, ha te nem vagy pénzéhes, ennyi erővel add nekem a vagyonodat...

2010. márc. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

MArha egyszerű a megoldás.


El kell menni a helyileg illetékes KÖZJEGYZŐ höz, és csináltatni a pároddal egy Hivatalos KÖZVÉGRENDELETET.


Az megtámadhatatlan, az ügyvédi megtámadható, a házilag írt meg egyenesen bukta, sehol sem állja mega helyét simán érvénytelenítik akármennyire is jól van megírva.


Irány a közjegyző, és végrendelkezzen a párod kizárólag a te javadra!


Ennyi az egész.

2010. márc. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%
És esetleg egy oylan csavart is bele lehet vinni, hogy a lány ne tudjon semmit se szólni, hogy valami csekély vagyontárgyat meg ráhagy a párod, és akkor nem jöhet azzal hogy jogtalanul kitagadták..
2010. márc. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Vagy még egy lehetőség, ha neked nincs egyenesági leszármazottad aki örökölhetne utánnad (gyerek, vagy szülő) csak a párod, akkor meg kell kérni a párodat, hogy amilye csak van arra te holtig tartó haszonélvezeti jogot tehess!!


Innentöl kezdve úgy néz ki a dolog, hogyha a párod hal meg előbb, akkor ugyan papíron örököl a lány, de semmihez nem nyúlhat hozzá a holtigtartó haszonélvezeti jogod miatt, és be sem léphet az adott ingatlanra vagy bármire ha te nem engeded be.


Ha pedig te is meghalsz akkor megszünik a haszonélvezet és már hivatalosan is a lányé lesz az örökség,


Így elkerülhető hogy az állam kaparintsa meg, és ugyanakkor te is jól jársz mert nem tudnak eladni a fejed felől semmit sem...

2010. márc. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Ja meg még vmi ami fontos, ha a lány örökli de neked van rajta a haszonélvezeted, akkor neki kell utánna adózni, vagy elutasíthatja az örökségét..


Akárhogy is te mindenhogy jól jársz..


Irány a közjegyző!

2010. márc. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házasság előtt kaptad, a saját vagyonod marad, nem lesz közös.

Ha a házasság alatt kapod ajándékba, ajándékozási szerződést kell írni, amiben szerrepel, hogy csak te kaptad, nem a pároddal közösen kaptátok. Ha két tanuval aláíratjátok, akkor az már bizonyító értékű okirat (nem kell hozzá közjegyző, vagy ügyvéd) Ha öröklöd, akkor meglesznek az örökösödési papírok, ami alapján bizonyítod, hogy a sajátod és nem közös.

Ha a párod előbb hal meg, mint te (ami valószínű, mert sokkal idősebb nálad), akkor a lánya, csak az ő nevén levő dolgokat örökli, amikre neked haszonélvezeted lesz. Ha van közös gyereketek, akkor vele/velük megosztva örököl a lánya.

Az örökségből ki is tagadhatja a párod a lányát, akkor viszont a lány megtámadhatja a végrendeletet, és a köteles részt ki kell adni neki (ami a normál örökség fele)

Csúnyán hangzik, de jobb mindent lepapírozni tanúkkal, mert az öröklés ronda dolgokat hoz ki az emberekből. Lehet, hogy addog kedvesek, jó testvérek, de az örökléskor teljesen kivetkőzhetnek magukból. Sajnos, tapasztaltam.

2010. márc. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!