Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha van valamennyi saját vagyonom, amit még a szüleimtől kaptam, akkor az is közös vagyon lesz a házasságunk tizedik éve után?
Teljesen meg tudom érteni a kérdezőt. Ápolónő barátnőmtől nem egy ilyen sztorit halottam, hogy az egyik gyerek vigyázott, gondoskodott az öregéről hosszú éveken keresztül. Aztán miután meghalt az öreg megjelent tartani a markát még a Zimbabwei 100-ad unokatesó is.
Sajnos tényleg jobb az ilyeneknek papírformát adni (bármely kellemetlen is) mert nem minden család él "szeressünk mindenkit mindig" közösségben.
"ahogy elnézem pénzéhes lehetsz:)"
De egy idióta vagy, kedves válaszoló... mi abban a pénzéhesség, ha az ember a SAJÁT pénzét nem akarja egy idegennek adni? Tudod mit, ha te nem vagy pénzéhes, ennyi erővel add nekem a vagyonodat...
MArha egyszerű a megoldás.
El kell menni a helyileg illetékes KÖZJEGYZŐ höz, és csináltatni a pároddal egy Hivatalos KÖZVÉGRENDELETET.
Az megtámadhatatlan, az ügyvédi megtámadható, a házilag írt meg egyenesen bukta, sehol sem állja mega helyét simán érvénytelenítik akármennyire is jól van megírva.
Irány a közjegyző, és végrendelkezzen a párod kizárólag a te javadra!
Ennyi az egész.
Vagy még egy lehetőség, ha neked nincs egyenesági leszármazottad aki örökölhetne utánnad (gyerek, vagy szülő) csak a párod, akkor meg kell kérni a párodat, hogy amilye csak van arra te holtig tartó haszonélvezeti jogot tehess!!
Innentöl kezdve úgy néz ki a dolog, hogyha a párod hal meg előbb, akkor ugyan papíron örököl a lány, de semmihez nem nyúlhat hozzá a holtigtartó haszonélvezeti jogod miatt, és be sem léphet az adott ingatlanra vagy bármire ha te nem engeded be.
Ha pedig te is meghalsz akkor megszünik a haszonélvezet és már hivatalosan is a lányé lesz az örökség,
Így elkerülhető hogy az állam kaparintsa meg, és ugyanakkor te is jól jársz mert nem tudnak eladni a fejed felől semmit sem...
Ja meg még vmi ami fontos, ha a lány örökli de neked van rajta a haszonélvezeted, akkor neki kell utánna adózni, vagy elutasíthatja az örökségét..
Akárhogy is te mindenhogy jól jársz..
Irány a közjegyző!
Ha a házasság előtt kaptad, a saját vagyonod marad, nem lesz közös.
Ha a házasság alatt kapod ajándékba, ajándékozási szerződést kell írni, amiben szerrepel, hogy csak te kaptad, nem a pároddal közösen kaptátok. Ha két tanuval aláíratjátok, akkor az már bizonyító értékű okirat (nem kell hozzá közjegyző, vagy ügyvéd) Ha öröklöd, akkor meglesznek az örökösödési papírok, ami alapján bizonyítod, hogy a sajátod és nem közös.
Ha a párod előbb hal meg, mint te (ami valószínű, mert sokkal idősebb nálad), akkor a lánya, csak az ő nevén levő dolgokat örökli, amikre neked haszonélvezeted lesz. Ha van közös gyereketek, akkor vele/velük megosztva örököl a lánya.
Az örökségből ki is tagadhatja a párod a lányát, akkor viszont a lány megtámadhatja a végrendeletet, és a köteles részt ki kell adni neki (ami a normál örökség fele)
Csúnyán hangzik, de jobb mindent lepapírozni tanúkkal, mert az öröklés ronda dolgokat hoz ki az emberekből. Lehet, hogy addog kedvesek, jó testvérek, de az örökléskor teljesen kivetkőzhetnek magukból. Sajnos, tapasztaltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!