Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha van valamennyi saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van valamennyi saját vagyonom, amit még a szüleimtől kaptam, akkor az is közös vagyon lesz a házasságunk tizedik éve után?

Figyelt kérdés
És hogyan lehet megoldani, hogy ha majd meghal a párom, ne örököljön már semmit a lánya (akivel nem tartjuk a kapcsolatot és évek óta nem láttuk) abból a pénzből, amit ÉN kaptam a szüleimtől?
2010. márc. 23. 21:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Ezek kedves, szép kilátások.... :)
2010. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mi olyan meglepő abban, ha nem szeretném, hogy öregségemre egy vadidegen (nekem az) kiforgasson a saját vagyonomból?
2010. márc. 23. 22:03
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Csatlakozom az elsőhöz: érdekes egy helyzet, ha a vagyonodat a párod lányától félted... :)


A helyzet a következő: ami a házasságkötéskor különvagyonnak számított, az akár százötven évi házasság után is különvagyon lesz. Az abból származó HASZON lesz közös, az is csak 15 év után. Tehát pl. örökölsz egy lakást, amit a házasságod alatt kiadsz albérletbe. 15 év után a beszedett albérleti díj lesz közös, nem a lakás.


A párod lánya utánad nem fog örökölni. Akkor fog örökölni, ha te gyerekek és egyéb rokonok nélkül halsz meg, tehát ha nem lesz más hozzátartozód, mint a párod. Ekkor ő meg fogja örökölni a te vagyonodat. Azután neked már teljesen mindegy, hogy ki fog örökölni, lévén halott leszel, de az ő halála után nagy valószínűséggel a lánya fog örökölni. Igen, a te örökséged is rá száll.

2010. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Istenem ha majd meghal a párom, és lehet pont te mész el előbb.Na erről ennyit!
2010. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Én nem a lányra céloztam hanem arra hogy valaki azt tervezi hogyha meghal a párja...
2010. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Én csak a családom példáját tudom mondani:

Anyunak a szülei még 18 éves korában vettek 1 lakást. Mikor apuval összeházasodtak írtak egy házassági szerződés, illetve egy nyilatkozatot, hogy az a ház anyué. Ebben apum elismerte, hogy ha bármi gond van, akkor neki nem jár semmi a lakásból. Szóval ezt így lehet elintézni.

DE:

Anyum pár évvel ezelőtt meghalt, így az enyém lett a ház. (azért ház, mert a lakásból elköltöztünk, de írtak megintcsak egy ugyanolyan szerződést, szóval automatikusan az enyém lett, nem pedig apué) Azután sajnos nem sokkal ezelőtt apu is meghalt, aztán meg jöttek a drágalátos féltestvéreim, hogy hátha innen is jut nekik valami...De sikerült befognom a szájukat azzal a bizonyos nyilatkozattal, szóval ha nincs a papír, akkor osztoznom kellett volna velük az édesanyám házán, amihez nekik semmi közük...

2010. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A párom jóval (20 év) idősebb mint én, és miért ne kíméljem meg magam öregkoromra egy fasza örökösödési pertől?


Nem attól félek, hogy tőlem örököl a lánya, hanem hogy a házasságunk alatt az én vagyonom egy része közös lesz, amire igényt tarthat a lánya. Nem tudom, így jobban érthető-e.


Várhatóan még meglehetősen "nagy" értékeket fogok kapni/örökölni a családomtól. (Pár millió Ft)

2010. márc. 23. 22:11
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm a kommentedet, valami ilyesmitől félek...
2010. márc. 23. 22:12
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Én ezekbe azt nem értem, hogy miért van ennyi hiéna ember a földön. Örökölni!!! Ez a cél... szánalmas.

Nem ide tartozik, de pl. barátnőm is mi is vettünk fel lakáshitelt és vettünk magunknak házat, erre kaptam olyan megjegyzést mi is ők is, hogy nem vagyunk normálisak, mert öröklünk oszt' jó lesz... fúú

2010. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Csináljátok meg azt a papírt, be a fiók mélyére, és akkor nyugodt lehetsz.

Én csak hálát tudok adni az égnek, hogy apukám olyan jó szellemben nevelt mindhármónkat (két féltestvér + én a 2. házasságból), hogy fel sem merült volna bennük hogy olyan vagyonból kérjenek, ami anyumtól ered. Félni se jutott eszembe ettől. Hozzátartozik, hogy apu, amikor meghalt az 1. felesége, minden akkori vagyonát a két gyermekére íratta, és anyukámat úgy vette el. Nekik megmondta, hogy a továbbiak az új családját illetik. A testvéreim pedig elfogadták apukám döntését! Noha anyut nem kedvelték. Minden tiszteletem az övék, máig jó kapcsolatban vagyunk.

A férjed minden bizonnyal megteszi, hogy ügyvéd előtt leírjátok, amit kell. Tisztázni célszerű a helyzetet.

2010. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!