Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ellentét a két család között!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellentét a két család között! Mind más szokásokat követ, másképpen képzeli el az esküvőt. Mi elegánsat szeretnénk, de a menyasszonyom családja csak a parasztit tartja elfogadhatónak. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Én gazdag, értelmiségi családból származom, a menyasszonyom földműves falusiból. Nem is bántam soha sem, nem szeretem a sznobokat, jól kijövök, beszélgetek, közös hangot találok bármivel. Örömmel megyek szüretelni, kapálni az apósékkal bármikor. Ők meg örültek, hogy olyat talált a lányuk aki mellett stabil anyagi körülmények között lehet. Nem is volt a pénz sohase téma.

A fővárosba költözött hozzám, mindig is tanult hogy kitörjön, irodista lehessen ami sikerült is itt neki. Lett nyelvvizsgája, diplomája.


Az esküvőt egy elegáns étteremben tartanánk, a fogások is ahhoz mértek lennének. A zenekar az egyik legismertebb partyzenekar lenne, akik a mai és régi slágereket játsznák. Ceremóniamester lenne, vőfély nem! Ilyen viccesnek gondolt játékok sem, elegánsan, kultúráltan szórakoznánk. Menyasszonyom vágya is ez.


A családja falusi dínom-dánomhoz ragaszkodik, mint amilyen a testvérének is volt. Kizárólag a falujuk kultúrházában, vőféllyel, játékokkal. A tesója esküvőjén egész este verték a tányérokat, a zenekar a falu duója lenne, akik a szokásos 30 éve hagyományos mulatóst nyomnák. A kaja a náluk minden esküvőn szokásos sajtos rántotthús, stb. lenne. A tortát a szomszéd önjelölt cukrász Micinéni csinálná.


Ők csak erre hajlandóak. Viselkedni sajnos nem tudnak és feszélyezve is éreznék magukat ha nem falusi stílus lenne. Már most veszekednek, erre eddig nem volt példa. Sokan el se akarnak jönni "egy ilyen puccos helyre". Ezzel a mi akararunkat degradáljak. Menyasszonyom össze van zuhanva, a családja nem tartja szem elött a vágyait, csak a saját kissebbségi komplexusait.


Mit tegyünk?


2015. okt. 30. 09:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Mi is olyat tervezünk mint amit említettél a menyasszonyoddal közös elképzelésnek. Szerencsére nálunk mindkét család emellett van.

A helyedben beszélnék apósékkal, hogy sajnálod de ez a ti esküvőtök és ti az étterem mellett döntötök. Nem szerencsés konfrontálódni a családdal, de ne ők döntsék el milyen esküvőtök lesz pláne ha ti nem olyat akartok. Engem pl a világból ki lehet kergetni a mulatós zenével. Brrrr. A menyasszonyod nem áll a sarkára? Egyébként nem hiszem hogy kihagynák az esküvőt, de persze ti ismeritek őket.

2015. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%

Igen, probaljatok meg eloszor valami kompromisszumot veluk. Pl. legyen hagyomanyos menu is, meg altalatok valasztott etelek is. A zenekar jatszon egy ora erejeig mulatos zenet, de ezt idozitsek akkorra - ha ti amugy nem birjatok elviselni - amikor nem vagytok ott pl. vacsora elott, amig fotozkodtok es/vagy ejfel utan amig atoltoztok. (ezt viszont eleg a zenekarral megbeszelni, nem kell anyosek orrara kotni, eleg nekik annyi, hogy persze! lesz mulatos zene!)

Szoval beszeljetek meg eloszor kettesben a paroddal, hogy mik azok a dolgok, amiket valahogyan bele tudnatok epiteni az estebe, hogy mindenki jol erezze magat. Ezutan kozoljetek veluk, hogy ugy dontottetek, ez meg az mehet.

Ha meg ezutan is problemaznak, akkor ne is beszeljetek tobbet veluk a temarol, egy "Meglepetes lesz!" felkialtassal legkozelebb le is zarjatok, ha feljonne a tema. Aztan majd az eskuvo utan lehet velemenyt mondaniuk.

2015. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

Mi is ilyet tervezünk, mint ti. Táncot sem tervezünk, csak egy vacsorát egy nagyon elegáns és neves helyen. Hála Istennek, a mi szüleink hagynak minket kibontakozni, és úgy lesz minden, ahogy mi akarjuk. Mi fizetjük, mi választunk. Ők csak meghívottak lesznek.


Szerintem nem kell lejjebb adni az akaratotokból. Le kell ülni velük szépen és elmondani, hogy nektek ez a szívetek vágya és tiszteljetek meg titeket azzal, hogy elfogadják. A többi gyerekük esküvője olyan volt. Most ti mást terveztek és a lányuk egy új életet kezd, a te életstílusodhoz hasonlóan. Nektek ez tetszik és ez nem vita tárgya. Ezután szervezzétek meg úgy ahogy tetszik, nem kell őket bevonni, mert nem tudnák megemészteni. Azt is meg lehet mondani, hogy annyi a dolguk, hogy örüljenek és ünnepeljenek a ti ízléseteknek megfelelően.

2015. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nehéz ügy, a mulatósra nem fognak mulatni a pesti "sznobok", a pesti partyzenekarra pedig nem fognak táncolni a vidékiek..és ez kb. mindennel így lesz, nem fog ízleni a kaja, nem lesz jó a hangulat..nehéz lesz megoldanotok.. mindenképp a kettő között lenne a jó..
2015. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Az esküvő, nem dinóm-dánom: egy új család születése... ergo kb mindegy, más családok ehhez mit szólnak.


"Menyasszonyom vágya is ez." - neked, meg mint férjének az a dolgod, hogy megvalósítsd a vágyait.


Mi is így voltunk, nem jó, hogy sértődéssel kezdődött a közös életünk, viszont világossá lett mindenki előtt, hogy mi ketten együtt vagyunk valakik.

2015. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
17%
Nem az, hogy neked most itt figyelembe kellene venned az utolsó zsákfalu lakóinak minden kínját, de értsd meg, hogy ez a kiba** nagy előkelősködés állatira meg tudja riasztani a vidékieket. Én az ország második legnagyobb városában élek, soha nem terveznék magamnak hagyományos sátras lagzit, de a ti terveitektől én is körbefordulnék magamon vagy háromszor. Bazi sznobul és szárazan hangzik az egész. Aztán persze lehet, hogy jófej vagy, meg valójában az egész esemény jó lesz, de attól még a menyasszonyod szülei nem fogják egykettőre elfogadni. Majd mire odajut az ügy, hogy na, akkor két hét múlva, esküvő. Addig fel kell dolgozni.
2015. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem mi ebben az előkelősködés, de most komolyan. Szerintem teljesen normális egy ilyen eseményt egy szép étteremben tartani az izlésüknek való zenével. Nem azt kérték a vendégektől, hogy estélyiben keringőzzenek. A viselkedés meg, nem nagy kunszt. Ne ordibáljon az ember ne igya magát a sárga földig és ne disznó mód egyen. Ez nem teljesíthetetlen. A családok részéről meg önző dolog rákényszeríteni az izlésüket a házasulandókra. A párról szól az esküvő nem arról hogy apuka telezabálhatja-e magát pörkölttel.
2015. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
"ez a kiba** nagy előkelősködés állatira meg tudja riasztani a vidékieket" - Hehe, neked van vidéki rokonod? Nekem a vidéki rokonaim és ahol élnek, azok a kis falvak nagyobb rongyrázók, mint mi itt a fővárosban. :-)
2015. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%

#18

A rongyrázás meg többnek látszani annál, ami/aki vagy - az más. És vidékinek se kell hozzá lenni. Amúgy valószínűleg a kis zsákfalu lakói a kisebbségi komplexusaikat próbálják túlkompenzálni a sznobériával. De ez már túlmutat a szociológia meg a pszichológia mezeire.


Attól még én állatira megijednék, ha hirtelen ilyen esküvőre lennék hivatalos, mint amit a kérdező leírt. Aztán persze megbirkóznék a gondolattal, és valószínűleg a vidéki meghívottak is meg fognak. Annyi a lényeg, hogy csak elsőre riasztó nekik, majd megszokják, és örömmel mennek a lagziba. Aki meg továbbra is tartja magát a "nem megyek puccos helyre" elvhez, az kimarad, ennyi. Csak ne éreztessétek velük, hogy ti mennyivel többek vagytok attól, hogy gazdag értelmiségi családként megengedhetitek magatoknak ezt az elegáns esküvőt, meg szerintem azt se nagyon emlegessétek, hogy a menyasszonyod micsoda sikereket ért el azzal, hogy "kitört vidékről, és irodista lett". Inkább ezzel van probléma, nem az elegáns esküvővel.

2015. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
26%

#17

Ahogy ez egészet leírja. Ahogy fogalmaz, ahogy a két családot ellentétbe állítja. Biztosan nem állt szándékában a Kérdezőnek, de marhára az jött le, hogy a menyasszony családjában mindenki büdösbunkó, mert sátras lagzit akar.


Amúgy Kérdező: aki nem tud viselkedni, azt nem hívom meg. Ha meg tudtad eddig is, hogy a menyasszonyodnak olyan rokonai vannak, akiket amúgy szégyellnél a sajátjaid előtt, akkor nem árt végiggondolni, hogy kit veszel el, s érdemes-e megnősülni ezzel az attitűddel.

2015. nov. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!