Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ellentét a két család között!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellentét a két család között! Mind más szokásokat követ, másképpen képzeli el az esküvőt. Mi elegánsat szeretnénk, de a menyasszonyom családja csak a parasztit tartja elfogadhatónak. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Én gazdag, értelmiségi családból származom, a menyasszonyom földműves falusiból. Nem is bántam soha sem, nem szeretem a sznobokat, jól kijövök, beszélgetek, közös hangot találok bármivel. Örömmel megyek szüretelni, kapálni az apósékkal bármikor. Ők meg örültek, hogy olyat talált a lányuk aki mellett stabil anyagi körülmények között lehet. Nem is volt a pénz sohase téma.

A fővárosba költözött hozzám, mindig is tanult hogy kitörjön, irodista lehessen ami sikerült is itt neki. Lett nyelvvizsgája, diplomája.


Az esküvőt egy elegáns étteremben tartanánk, a fogások is ahhoz mértek lennének. A zenekar az egyik legismertebb partyzenekar lenne, akik a mai és régi slágereket játsznák. Ceremóniamester lenne, vőfély nem! Ilyen viccesnek gondolt játékok sem, elegánsan, kultúráltan szórakoznánk. Menyasszonyom vágya is ez.


A családja falusi dínom-dánomhoz ragaszkodik, mint amilyen a testvérének is volt. Kizárólag a falujuk kultúrházában, vőféllyel, játékokkal. A tesója esküvőjén egész este verték a tányérokat, a zenekar a falu duója lenne, akik a szokásos 30 éve hagyományos mulatóst nyomnák. A kaja a náluk minden esküvőn szokásos sajtos rántotthús, stb. lenne. A tortát a szomszéd önjelölt cukrász Micinéni csinálná.


Ők csak erre hajlandóak. Viselkedni sajnos nem tudnak és feszélyezve is éreznék magukat ha nem falusi stílus lenne. Már most veszekednek, erre eddig nem volt példa. Sokan el se akarnak jönni "egy ilyen puccos helyre". Ezzel a mi akararunkat degradáljak. Menyasszonyom össze van zuhanva, a családja nem tartja szem elött a vágyait, csak a saját kissebbségi komplexusait.


Mit tegyünk?


2015. okt. 30. 09:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%
Csináljatok egy mixet. Vigyétek a zenekart (abból én tuti nem engednék) meg a kaját, de legyen az esküvő a faluházán, és csinálja a mici a tortát. Azzal lehet hogy jobban is jártok mint a sablonhányás esküvői förmedvényekkel. Voltam pár esküvőn de az ilyen krémszarok mind ehetetlenek voltak. Meg addigta már egyébként is mindenki teletabált magát, senkit nem veszi észre hogy nem valami 8 emeletes gelly oládékot esznek. :)
2015. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Nonszensz, hogy egyes szülőket mennyire nem érdekli a gyermekük boldogsága és kiváltképp döntése, de a kérdéshez visszatérve: ha én lennék a menyasszony és ennyire ellehetetlenülne már az egész, akkor megfontolnám azt, hogy polgári szertartáson csak a szülők és a tanúk meg az ifjú pár venne részt, az egyik étkezés (mondjuk az ebéd) az elegáns étteremben lenne, a másik étkezés (a vacsora) pedig a másik szülő szokásai szerinti étkeket felszolgáló és stílusában is ilyen értéket képviselő étteremben lenne. A polgári esküvőn és a templomin (már ha lesz) azért csak nem csinálnának nagyobb galibát.


Persze én nem Ti vagytok és nagyon szomorú, hogy egy közelgő, elméletileg örömteli esemény ennyire összeroppantja a menyasszonyt.

2015. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%
Amit az első mond megfontolandó. Egy jó dekoros nagyon szépet tud kihozni bármelyik kultúrházból, a kaját bízzátok cateringre, biztosan össze tudnak állítani olyan menüt, amiben a hagyományos és a puccosabb ételek is jól elvannak egymás mellett. A zenekarból én sem engednék, az esküvői tortánál viszont döntsétek el, hogy mi a fontosabb, az íz vagy a dizájn. Ha az utóbbi, akkor azt ne a Micire bízzátok, de a többi sütit nyugodtan. Én is úgy tapasztaltam, hogy a házisütik finomabban mint a cukrászdaiak.
2015. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Csináljatok olyat, ami nektek, a párnak megfelel, ne a rokonságnak akarjatok megfelelni. Egyébként akár még kombinálni is tudjátok.

Egyik nagybátyámnak anno egy vadászkastélyban volt az esküvője. Ha nem gond, ilyet ti is ki tudtok bérelni, és meglenne a hangulat és az elegancia is. Szerintem a menü is lehet kombinált, svédasztalos akár, és többféle, és akkor mindenki olyat eszik, amit szeret. Voltam olyan esküvőn, ahol 6 fogásos menü volt, plusz aprósütemények, plusz a torta. Zenekarnak kereshettek olyat is, akik többféle stílust is tudnak játszani, és akkor váltogatják a blokkokat.

A játék egyedül a ti döntésetek, ahhoz a rokonoknak semmi köze, van pár, aki szívesen belemegy, van pár, akiknek kellemetlen. Voltam olyan esküvőn, ahol fotóvetítés volt a párról a születésüktől az esküvőig.

2015. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Én mélységesen szomorú lettem volna, ha a szüleim vagy a férjem szülei ennyire le akarták volna nyomni az akaratukat a torkunkon ('Nem jövünk el, ha ilyen vagy olyan lesz...'=érzelmi zsarolás) a MI esküvőnkkel kapcsolatban.

Nálunk semmi ilyesmi nem volt, minden a mi elképzelésünk szerint történt és ezt a családjaink maximálisan elfogadták. Az itteni kérdésekből és a környezetemből sajnos azt látom, hogy ez a kisebbség.


Na de a kérdésedre válaszolva: szerintem mindent csináljatok úgy, ahogy szeretnétek. Rossz szájízetek lenne, ha akárki miatt olyan dolgot kéne csinálnotok, amitől kiráz a hideg (említeted a hagyományos játékokat).

És látod? A menyasszonyod máris össze van zuhanva.


Gondolom felnőtt, dolgozó emberek vagytok mindketten! Tessék szépen a sarkatokra állni és teljes mértékben leválni a szülőkről! (magyarul nem engedni az érzelmi zsarolásnak)

2015. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%
Abba nem gondoltál bele, hogy a te általad megálmodott überpénzes esküvő nekik azért nem tetszik, mert az egész sznob környezet teljesen idegen tőlük, ráadásul bennük még gondolom él a hagyomány, hogy a hozomány része valahol az esküvő is, amit viszont ilyen színvonalon még fizetni sem tudnának. Mondjuk azt meg ne várd, hogy 50es vidéki, földműves emberek értékeljenek egy Wellhello-t vagy Halott pénzt vagy bármit.
2015. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőnek a párról kellene szólnia, nem a rokonokról. Lehet kompromisszumokat kötni, amíg az a párnak is megfelel, de ha már a pár nem vesz részt szívesen a saját esküvőjén, a rokonság miatt, az baj.
2015. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

"Abba nem gondoltál bele, hogy a te általad megálmodott überpénzes esküvő nekik azért nem tetszik, mert az egész sznob környezet teljesen idegen tőlük..."


Egy estét azért egy vidéki ember is ki kell, hogy bírjon egy puccos étteremben a GYEREKE KEDVÉÉRT.


Nekem a kérdés stílusából az jött le, hogy a pár fizeti az esküvőt. Gondolom szoktak beszélgetni a szülőkkel, úgyhogy ezt meg lehet beszélni.

2015. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

"Mit tegyünk?"

Szervezzétek meg ahogy szeretnétek.

Ez miért kérdés???

2015. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kérdés. Olyan esküvőt tartsatok, amire TI vágytok, ne olyat, amilyenre mások. Jó esetben egyszer van ilyen az életben. Apósnak, anyósnak volt már esküvője, az biztos az ő ízlésük szerint zajlott, most rajtatok a sor.
2015. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!