Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény igénybev...

Családi adókedvezmény igénybevétele kicsit másképpen. Működhet ez így?

Figyelt kérdés

Sziasztok a következő kérdés fogalmazódott meg bennem.

Tehát az alapfelállás adott. Vagyok én mint egyedülálló dolgozó kereső személy akinek se gyereke se felesége se bejegyzett élettársa sincs.

Kérdés az lenne hogy megvalósítható e illetve mi szükséges ahhoz, hogy igénybe vegyem a 3 gyerek után járó családi adókedvezményt, amely jelenleg ugye 205.000 Ft körül van és megosztható is.

Mi az a minimum hivatalos viszony amely szükséges ahhoz hogy én ezt igénybe tudjam venni (pl. közös lakcím és élettársi viszony elég -e).

Ha adott esetben találnék egy a 3 mondjuk 18 év alatti gyerekét egyedül nevelő nőt akinek a bruttó fizetés nem éri el azt az összeget,

hogy akár csak megközelítőleg is ki tudja aknázni ezt a kedvezményt, de teszem azt megegyeznénk (akár szóban) hogy pl. havi 50.000 ft -ért érvényesíthetem rajta keresztül az adókedvezményt a saját fizetésemre az tekinthető Win-Win szituációnak?

Persze ezt most csak én naivan elképzelem de a lényeg az lenne hogy nem élnék vele együtt mindenki élné a saját maga kis életét külön. Most első körben arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán ez így működhet-e?

Vagy ez milyen jogi és erkölcsi aggályokat vet fel? Más járt már ilyen cipőben vagy gondolkozott már el ezen?


2012. márc. 21. 04:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jogi akadályba ütközik? Simán leirtad, hogy adócsalást akarsz elkövetni.
2012. márc. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Épeszű nő ebbe nem menne bele. Ha kiderül az adócsalás,akkor nem csak téged,de őt is piszokul megbüntetnék.

Azonfelül elvesztené a gyerekek utáni kedvezményeket:ingyen tankönyv,iskolai étkeztetés stb,mert az egy főre eső jövedelme papíron megemelkedne.

Ne azokon akarj élősködni,akik gyereket nevelnek,és kevés a jövedelmük. Ez nagyon erkölcstelen.

2012. márc. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Höh, neked aztán van bőr a képeden! :)
2012. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem,mivel az adókedvezményt SZÜLŐ veheti igénybe. Nem kell,hogy házas legyen,lehet élettársi kapcsolat is,de te kell,hogy legyél az apa.

Ha találsz egy nőt, aki nek van 3 gyereke ismeretlen apártól,te azokat mind adoptálod,akkor természetesen felhasználhatod az adókedvezményt

2012. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igencsak egyszerűen gondolkodsz. Ahhoz, hogy igényled a 3 gyerek után, az kell, hogy


1) vagy a te neveden legyen a 3 gyerek (azaz te legyél az apjuk, természetesen lepapírozva, azaz elismerve)

2)Elveszed feleségül a nőt, akinek 3 gyereke van, ebben az esetben nem baj, hogy nem te vagy az apjuk, lényeg, hogy az anyjukkal élj házasságban.


Na, melyik választod havi pár tízezer forintért?

2012. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, meglehet csinálni, és nem kell, hogy Te legyél a vér szerinti apjuk, sőt örökbe sem kell fogadnod őket, sőt még feleségül sem kell venned az ismeretlen nőt. DE! Ne akarják kiszúrni azokkal, akik jogosan veszik ezt igénybe, és hatalmas segítség az a párezer forint is. Ugyanis "berág" a kormány, és egy tollvonással elveszi ezt a kedvezményt is, és akkor már tényleg a béka segge alatt fogunk keresni.

Én nagyon sajnálom azokat, akik a kevés jövedelmük miatt nem tudják kihasználni sehogy sem, vagy csak részben, de a 3 és több gyermek utáni összeget, de nem gondolom, hogy ez lenne a tisztességes megoldás. A 3 és több gyermekes családi kedvezmény összegét a kormánytagok maguknak találták ki, hiszen ilyen horribilis jövedelmeket csak azon a szinten keresnek általában az emberek. Nekik így minden adómentes lett, a többi meg kínlódjon, ahogy tud.

Ne csináljátok ezt, hiszen minden bekeményítés, elvonás, szigorítás többnyire azért van, mert valamivel pofátlanul visszaélnek emberek, és a tisztességeseken is elverik emiatt a port. Hidd el, mi fogjuk ennek is meginni a levét, ha egyszer dől a bili. Felsőbb szinten meg kitalálnak maguknak valami mást, amivel jól fognak járni, minket pedig szépen elfelejtenek...

2012. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is így tudom, hogy elég hozzá egy élettársi kapcsolat és közös lakcím. Ez még az amibe hajlandó lennék belemenni a házasság illetve a gyermekek nevedre vétele nyilván azért túlmutat bizonyos határokon.

Egyébként a havi pár tízezer forint azért enyhe túlzás hiszen itt havi szinten akár 120.000+ Ft.okról beszélünk.

Ugyanakkor ott van az hogy megvonnának tőle bizonyos támogatásokat (ingyen tankönyv étkezés stb) ezekről eddig azt hittem hogy ha 3 gyerek van automatikusan jár függetlenül a keresettől de ezek szerint nem így van sajnos. Egyébként mint írtam nem arról van szó hogy "élősködnék rajta" ebből az összegből ő is részesülne havonta (nyilván megegyezés alapján) és igazából tennie nem kéne érte semmit.

2012. márc. 21. 22:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Te milyen havi 120 ezer pluszról beszélsz? 3 gyereknél 33 ezer forint havonta
2012. márc. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nettó bér kalkulátor 2012.

Kb. ennyivel több a nettóm ha 3 gyerekkel számolom.

De egyébként az a kollégám akinek 3 gyereke van is kb ennyivel kap többet havonta mint én. Pedig a bruttónk azonos hiszen az órabér is megegyezik.

2012. márc. 21. 23:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem én, amit mondasz, tehát segítség lenne az anyának is, és Te is jól járnál. De fel fog figyelni rá az adóhivatal hidd el, és felhívja majd a kormány figyelmét erre, aki persze ezt nem fogja tűrni, és itt fognak kezdődni a bajok.


Havi szinte 3 és több gyermek esetén bizony szárezres nagyságrendűvel több nettót is hazavihet a másik, hasonló bruttó bérrel rendelkező dolgozó bérénél. Hiszen gyermekenként 33 ezerről beszélünk. 4 x 33 ezer...

2012. márc. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!