Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek túlreagáljuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túlreagáljuk anyukammal vagy tényleg bunkóság volt?

Figyelt kérdés
Szóval nemrég volt unokatestverem esküvője, a kaját az anyukaja intézte. Én és anyukám vegak vagyunk (most ezzel kapcsolatban ne szóljatok le, legyszi:D), nagynenem ezt tudja is, sőt igazából mindig neheztelt rám emiatt (bár szerintem semmi köze hozzá, meg túlzottan nem is érdekel). De hogy odamentunk, a svédasztalos ételek között meg a pogácsa is tocsogott a zsírban, a vacsoránál meg rizsen kívül semmit nem tudtunk enni, az is csak este 11-kor lett felszolgalva. Az egyik felszolgalo lány nagyon kedves volt, hozott nekünk grillezett zöldséget, almát, tukortojast. Utána mondta,hogy előző héten jöttek unokatesomek ilyen ételkostolóra vagy mire, és ott lehetett volna külön diétás ételeket is rendelni az esküvőre (pl. Testvérem nem Vega, de glutenerzekeny és ezt se vették figyelembe). Amúgy annyira nem érdekelne a dolog, csak hónapokig sporoltuk a pénzt amit nekik adtunk, és azért legalább jól esett volna ha nem sz*rtak volna le ennyire. Úgyhogy azóta nem is nagyon van kedvem beszélni velük, mert nagyon rosszul esett. Szerintetek?
2015. okt. 19. 04:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Mekkora esküvő volt?
2015. okt. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
szerintem igen, bunkóság volt, hiszen közeli rokonok vagytok és tudják hogy vegetáriánusok ill. gluténérzékeny a tesód, 3 adag étel nem verte volna már a földhöz őket.
2015. okt. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Túlreagálod. A probléma megoldódott, kaptatok így is kaját. Elmúlt, kész, vége van, legközelebb nem mentek. utólag fölösleges ezen rágnotok magatokat.
2015. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Én is megsértődtem volna, ha ilyen közeli rokonok sz.rnak a fejemre. Ráadásul a testvéred betegségére sem voltak tekintettel, amit tökéletesen ismernek.
2015. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs túlreagálva!

Aki messziről jött vendég és nincs tudomásunk az extra igényéről, annak is a lehető leghamarabb, a számára legjobb ellátást kell biztosítani. Nálunk ez a minimum. Tudni illik mi vagyunk a vendéglátók! És az esküvő is erről szól, nem pedig fordítva. Ezt sokan elfelejtik.


A gyerekeim vegák és az első esküvő, ahová meg voltunk hívva még nem mondtuk ezt, de mikor kitudódott, a szakácsok, felszolgálók mind ott sürgölődtek, hogy segítsenek, hogy minél előbb megfelelő étek kerüljön a tányérjukra. Tanulva az esetből, mostmár előre mondjuk a dolgot, hogy ne a helyszínen okozzunk fennakadást. Felirattal jelölt tálakból szedhettek, illetve ültetős vacsoránál tökéletes vega étkeket kaptak.

Igaz, hogy a legutóbbi esküvőre már magunk vittük a magunk vacsoráját, mert időközben áttértek a vegán étrendre, és ennek ismeretét és anyagszükségleteit még egy hagyományos étteremtől sem várhatjuk el.

Tehát, szerintem, mérhetetlen bunkóság volt.

....ha nem eszed, amit a többi, maradj éhen... ismerjük

2015. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igazatok van.

amikor minket hívtak esküvőre,mindig megkérdezte az ifjú pár az esküvő előtt,hogy jó lesz -e ez a menü,van -e érzékenységünk valamire stb.. és mindig volt legalább valami rántott zöldség a húsok mellett.

szerintem így korrekt.

és közeli rokonok is vagytok. ha a 22.fokú unokatestvér párja lennél azt mondom el kell fogadni,hogy nem gondoltak rád külön,vagy nem ismernek,nem tudták hogy vega vagy. de így nem túl korrekt dolog.

mert valóban elég kellemetlen,hogy elmentek, és egész nap nem tudtok mit enni.

2015. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, kicsit megnyugodtam hogy nem hisztizem túl.

130 fős esküvő volt amúgy, szóval voltunk egy páran, de úgy látszik rajtunk kívül senkinek sem volt "különleges" igénye (bár én ezt nem mondanám annak, nem vagyok vegan sem). Itt is nagyon kedvesek voltk az étteremben, mert anya majdnem haza indult kajaert csak a felszolgalok mondták, hogy na olyan nincs hogy valaki egy esküvőn hazamenjen enni :)

De rólam nagyon is jól tudják, hogy nem eszek húst mert családon belül is elég sok vitank volt emiatt. Mármint én sose szóltam be senkinek, csak ők vágták a fejemhez folyamatosan hogy mekkora sutyerak vagyok amiért nem eszek húst.Lehet ez valami kicseszés akart lenni :D

2015. okt. 19. 10:50
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
biztos lehetsz benne
2015. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak egy családi vacsora volt, de egyrészt mindenkit megkérdeztem, hogy van-e bármiféle ételérzékenység, vagy speciális diéta, amit szeretnének betartani (egyedül tesómnál volt), de mindenképpen akartam olyan verziót, hogy aki nem akar húst enni, annak legyen más, pedig nem volt egy nagy költségvetésű vacsora. Vegán rokon nem volt, vagy nem jelezte, így volt rántott gomba, rizs, zöldségköret és saláta a tesómnak, amit mondjuk én is szívesen ettem:)


Még valahol meg tudnám nagyon nehezen érteni, ha két ember miatt nem akartak külön rendelni, de akkor legalább szólhattak volna!

2015. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem kell külön egész menüt rendelni nekik. Hanem szólnak az étteremnek, hogy három embernek más étel kell és külön elkészítik. Ennyi. Nem kell több száz vendére készíteni az ő kajájukból is. Ez mindössze figyelmesség kérdése.
2015. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!