Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki kísérhet az oltárhoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki kísérhet az oltárhoz?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne: Ugye a hagyományok szerint a menyasszonyt az édesapja kíséri az oltárhoz, kivéve ha pl. már nincs apuka akkor jön szóba a fiú testvér, keresztszülő stb...

Az én esetemben él az apám, viszont nem állok hozzá olyan közel,mondhatni részemről teljesen hidegen hagy. És ugy gondolom hogy az életem legszebb napján csak képmutatásból nem szeretném hogy kísérgessen, és csak azért hogy ne suttogjanak össze a hátunk mögött.

Nem tudom mennyire lenne polgárpukkasztó ha az apósomat kérném meg ezzel.Szerintetek ez hülye ötlet lenne???

Sokkal jobban szeretem őt mint a saját apámat!


2015. ápr. 9. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Semennyire, az kísér akivel jól érzed magad, az lenne a zavaró, ha láthatóan ódzkodnál attól, aki kísér.
2015. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

A protestáns angolszász hagyomány az, hogy az apa kíséri a lányt.


Az kísérhet egyébként, akit csak akarsz. Én pl. magam mentem, kísérő nélkül az oltárhoz, mert magamat adtam férjhez, önálló, felnőtt nő módjára.

2015. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem polgarpukkaszto. A sajat eskuvodon a legnagyobb maganugyed, hogy ki es miert, vagy miert nem kiser az oltarhoz. Aki ezert megszol a meghivottak kozul az egy ordenare nagy taplo.
2015. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Kísérhet a kísérőfiú, aki elvileg azért van, nem pedig azért hogy a koszorúslányok ne unatkozzanak.

Az angolszász hagyományban van egy olyan rész is amikor a pap megkérdezi hogy ki adja férjhez ezt a nőt. Akkor válaszol az apa hogy én, az édesapja.


A legtöbb menyasszonyt nem kísérik, hanem vagy együtt vonulnak az oltárhoz, vagy az oltárnál egyedül várja a vőlegény és egymaga megy az oltárhoz a menyasszony. Katalin hercegnőnek is teljesen megfelelt hogy egyedül vonult az oltárhoz. Pedig abban a templomban nagyon hosszú távot kellett megtennie.

2015. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem anyukádat kéred meg?
2015. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

HA hidegen hagy, miért hívod meg?


Szerintem a kapcsolatotokat csak tovább fogja rontani, ha nem őt kéred meg...

2015. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A postást is felkerheted ezzel az erővel...
2015. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Amelyik fogyatékos leszavazott, azt kísérje az oltárhoz a radai rosseb :)
2015. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Bárki kísérhet, erre nincs szabály. Sőt, akár vonulgatni sem kell, és én szimpatizálok a gondolattal, hogy ne vonuljak be. Nem vagyok én valami királynő, hogy vonulgassak...
2015. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Segített pár válasz a döntésben, ugyhogy ment a pont érte. :)
2015. ápr. 10. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!