Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvőn a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvőn a feleség kap-e új személyazonosító igazolványt (mivel név változtatás történik)? Vagy magának kell újat igényelnie?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Az okmányiroda adja ki az új igazolványokat, a házasságkötés során kapott igazolás alapján.
2015. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szép is lenne... Minden iratát magának kell igényelnie, kifizetnie stb. Ide nem csak a személyigazolvány tartozik, hanem minden más is, amin a neve rajta van.
2015. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nemcsak polgári, hanem kaposvári, szatymazi, vértesszőlősi és gyulai esküvőn is így van.


Amúgy komolyra fordítva a szót: nem mindig kell új igazolvány, pl. ha az asszony megtartja a nevét, akkor értelemszerűen használhatja a régit.

2015. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
szerintem jó vicc az előzőé, akkor is, ha lepontoztátok :D Szatymaz rulez!
2015. márc. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Miindent saját magának kell igényelnie, ha megváltoztatja a nevét(nem kötelező!)

Személyit,jogosítványt, diákigazolvanyt(ha van)

Tb kártya, adókártya, bankkártya

Autó, egyéb jármű átírása ( forgalmi, törzskönyv)

Ha van ingatlan, akkor a tulajdoni lap átírása... Stb

2015. márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Előző: fú, köszi a válaszod, a tulajdoni lap nekem eszembe se jutott volna :D (nekem is idén lesz esküvő)
2015. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Én pont ma intéztem el. Megváltozott a nevem házasság után és be kellett mennem az okmányirodába új személyit kérni. Ehhez vinni kellett a régi személyimet meg a házassági anyakönyvi kivonatot. Ezen felül ugyanannál a pultnál megcsinálták az új lakcímkártyát, a cím ugye maradt, csak a nevem lett rajta más. Ez a kettő 2000 ft-ba került.
2015. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 13. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!